رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور:
وصول مالیات بر مبنای عدالت و اعتماد است
چاپ مطلب

رييس کل سازمان امورمالياتي کشور:
وصول ماليات برمبناي عدالت و اعتماد است
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در مراسم افتتاح ساختمان جدید اداره کل امور مالیاتی استان سمنان گفت: وصول مالیات بر اساس سیاست های اقتصاد مقاومتی و بر مبنای عدالت، اعتماد است.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، سید کامل تقوی نژاد، در افتتاح ساختمان جدید اداره کل امور مالیاتی استان سمنان که همزمان با سفر استانی رئیس جمهور و با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی برگزار شد، با اشاره به سیاست‌ها و رهنمودهای مقام معظم رهبری و تاکید ریاست جمهوری در خصوص مبانی اقتصاد مقاومتی مبنی بر تقویت، تولید و افزایش اشتغال، گفت: وصول مالیات بر مبنای عدالت و اعتماد به آحاد مردم و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و افزایش صادرات است.
وی با بیان اینکه کاهش اتکاءبه درآمدهای نفتی که دربند 17 سیاستهای اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار گرفته است، تاکید کرد: افزایش درآمدهای مالیاتی نه از طریق فشار به مودیان موجود بلکه از طریق شناسایی منابع جدید درآمدی است که خوشبختانه در سال 1395، توانستیم حدود 300 هزار مودی جدید را شناسایی کنیم و از طریق شناسایی این دسته از مودیان به مقابله جدی و همه جانبه با فرار مالیاتی و تکمیل طرح جامع مالیاتی دست یابیم.
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: در طرح جامع مالیاتی کلیه اطلاعات مربوط به فعالان اقتصادی در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار می گیرد و مالیات آنها براساس خوداظهاری اشخاص تشخیص داده می شود و این اعتماد گسترش پیدا می کند.
وی با اشاره به استرداد هزار و 300 میلیارد تومان به مودیان مالیاتی در سال 95، خاطرنشان کرد: درسال گذشته حدود 15 تصمیم کلیدی و راهگشا در جهت حمایت از تولید و در جهت اقدام و عمل براساس سیاست های اقتصاد مقاومتی اتخاذ شد.
تقوی نژاد تصرحی کرد: براساس دستور جناب آقای دکتر طیب نیا وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی که مورد توجه ریاست محترم جمهوری نیز قرار گرفته است، در سال 1395 مالیات یک میلیون و هفتصد هزار نفر از اصناف کشور صرفا بر مبنای اظهار خود افراد از آنها وصول شده است و مالیات آنها نسبت به سال گذشته هیچگونه افزایشی نیافته است.
وی با بیان اینکه در سال 95 بدهی مالیاتی 7500بنگاه کوچک و متوسط بصورت پلکانی تقسیط و امکان استفاده این واحدها از تسهیلات بانکی فراهم شد، ادامه داد: بخشودگی جرائم بدهکارانی که مالیات خودشان را پرداخت می کنند نیز در دستور کار قرار گرفته است.
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به اینکه کمک به توسعه منطقه ای از جمله سیاستهای کلیدی است که در دولت تدبیر و امید به سازمان امور مالیاتی کشور محول شده است، گفت: در سال 1395 حدود 85 میلیارد تومان ازطریق وصول عوارض در اختیارشهرداری های استان سمنان قرار گرفته است و خوشبختانه در کل کشور این مبلغ حدود 13 هزار میلیار تومان است که به رقم وصول درآمدهای مالیاتی اضافه می شود.
وی در خصوص ساختمان جدید اداره کل امور مالیاتی استان سمنان عنوان کرد: این پروژه برای تعمیم بهبود فضای اداری اداره کل امور مالیاتی استان سمنان، ارتقاء بهره وری کارکنان، مطلوبیت بخشی به خدمات اداری و همچنین تکریم ارباب رجوع که نقطه محوری و کلیدی وزارت امور اقتصادی ودارایی است، به بهره برداری رسیده است.
تقوی نژاد تاکید کرد: اتمام این پروژه ظرف 3 سال نشان داد که می توان با مدیریت جهادی بسیاری از کارهای کشور را بدرستی اداره کرد.
وی با بیان اینکه این پروژه آغاز بهره برداری از طرح جامع مالیاتی است، افزود: طرح جامع مالیاتی یک تفکر و بستر جدید برای یک حرکت نوین در نظام اقتصادی کشور است. این پروژه صرفا یک پروژه فیزیکی نیست بلکه آغاز یک طرحی است که همه جانبه شروع شده و پیشرفت های زیادی در بخش های فنی و انسانی از آن بدست آمده است.
گفتنی است، ساختمان اداره امور مالیاتی استان سمنان با هفت هزار و 838 متر مربع زیربنا، سه هزار و 207 متر مربع محوطه، 4 طبقه اداری، یک طبقه پارکینگ، ساختمان نگهبانی و پست برق افتتاح شد.


تاریخ خبر: 1396/01/19
کلمات کلیدی: عدالت  سمنان رییس کل 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی