فرماندار سامان در نشست مشترک با مدیر کل امور مالیاتی استان:
ساختارمندی، چارچوبگرایی و قاعده مندی سه مشخصه نظام مالیاتی / درآمدهای مالیات بر ارزش افزوده موجب تحرک و پویایی شهرداری ها ی سامان شده است
چاپ مطلب

نشست با فرماندار سامانفرماندار سامان در نشست مشترک با مدیر کل امور مالیاتی استان، ساختارمندی، چارچوبگرایی و قاعده مندی را سه مشخصه نظام مالیاتی کشور و استان چهارمحال و بختیاری دانست.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان، صالحی فرماندار سامان در این نشست با تاکید بر ساختارمندی، چارچوبگرایی و قاعده مندی به عنوان سه مشخصه نظام مالیاتی، ادامه داد: موفقیت های نظام مالیاتی بالاخص در دولت تدبیر و امید نتیجه مدیریت حرفه ای و عقلانی کلان این مجموعه می باشد.
صالحی افزود: دولت جهت تامین هزینه های جاری و انجام فعالیت های عمرانی و زیرساختی نیاز به منابع مالی دارد که مالیات یکی از مهمترین منابع درآمدی دولت در تامین هزینه های جاری و حتی اجرای زیرساخت های اقتصادی کشور می باشد.
فرماندار سامان با اشاره به اینکه شهرداری ها و دهیاری ها ی شهرستان سامان به دلیل توریستی بودن با حجم بالایی از فعالیت و خدمت رسانی به مردم مواجه می باشند، افزود: درآمدهای مالیات بر ارزش افزوده موجب تحرک و پویایی شهرداری های شهرستان سامان در راستای ارائه خدمت به مردم شده است.
صالحی تصریح کرد: در مقایسه با شاخص های شهرستان سامان، 3 در صد مالیات های ارزش افزوده درآمد خیلی خوب و قابل ملاحظه ای جهت توسعه شهری و روستایی در این شهرستان است.
فرماندار سامان در پایان با تقدیر و تشکر از همراهی اداره کل امور مالیاتی استان و کارکنان این مجموعه در شهرستان سامان، گفت: طبق ارزیابی هایی که از میزان رضایتمندی شهروندان از ادارات شهرستان انجام شده است اداره مالیاتی در بین بهترین ادارات شهرستان قرار گرفته است.
کورش بیگدلی نیز در این نشست گفت، دولت جمهوری اسلامی ایران مانند اکثر کشور های توسعه یافته دنیا، برای تامین منابع پایدار و کلان در راستای نیل به اهداف توسعه ای، نگاه راهبردی به مقوله مالیات و درآمدهای مالیاتی دارد.
بیگدلی افزود: در دولت تدبیر و امید تکیه دولت به منابع ناپایداری همچون نفت که در کش و قوس های بازار جهانی افت و خیزهای غیرقابل پیش بینی و متزلزلی دارد کاهش یافته و برای اولین بار در دو سال اخیر درآمدهای مالیاتی از درآمدهای حاصل ازفروش نفت پیشی گرفته است.
وی ادامه داد: از 9 درصد درآمد‌های مالیات بر ارزش افزوده 3 درصد تحت عنوان هزینه‌های عمرانی به شهرداری و دهیاری‌ها و مناطق عشایری اختصاص می‌یابد .
مدیر کل امور مالیات چهارمحال و بختیاری افزود: بالغ بر 490 میلیارد ریال درآمدهای مالیات بر ارزش افزوده در سال گذشته به دهیاری و شهرداری‌های سراسر استان پرداخت شده است .
بیگدلی با اشاره به اینکه یک درصد از درآمد ارزش افزوده کشور به بخش سلامت کشور اختصاص می‌یابد تصریح کرد: درآمد‌های حاصل از مالیات بر ارزش افزوده نقش موثری را در تحول نظام سلامت به‌خصوص در مناطق محروم، روستاییان و عشایر ایفا کرده است .
مهراب عالی

تاریخ خبر: 1396/01/24
کلمات کلیدی: مالیات بر ارزش افزوده نظام مالیاتی 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی