نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری:
پرداخت مالیات فریضه ای شرعی/اصل مالیات جزء پایه های اقتصاد مقاومتی است
چاپ مطلب

دیدار با امام جمعه شهرکرد نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری پرداخت مالیات را یک فریضه ای شرعی و اصل مالیات را جزء پایه های اقتصاد مقاومتی دانست.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان چهارمحال و بختیاری، حجت الاسلام نکونام در نشست مشترک با مدیر کل امور مالیاتی استان، درآمدهای مالیاتی را یکی از راه های توسعه مادی و معنوی کشور دانست و افزود: پرداخت مالیات فریضه ای شرعی است و با پرداخت مالیات ثروت در جامعه اسلامی به صورت عادلانه توزیع می شود.
حجت الاسلام نکونام با اشاره به لزوم اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور اظهار داشت: برای خوداتکایی کشور باید نگاه پایه ای به مالیات در اقتصاد کرد.
امام جمعه شهرکرد گفت: دین اسلام که همه ما مکلف به پیروی از آن هستیم شامل دوجنبه اجتماعی و فردی است که جنبه های اجتماعی دین خیلی مهمتر از جنبه های فردی آن می باشند.
وی ادامه داد: کارگزاران جامعه اسلامی باید به جنبه های اجتماعی دین توجه کامل نمایند و با حساسیت و دقت آنها را عملیاتی کنند.
نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: مالیات و فرهنگسازی پرداخت مالیات در جامعه از جنبه های اجتماعی و یک قانون اسلامی است.
وی افزود: عمل به قانون وظیفه همه احاد ملت است و موجب تحکیم پایه های نظام می شود.
حجت الاسلام نکونام در ادامه ایمان و تقوا را از ملزومات اخلاقی کارگزاران مالیاتی دانست و افزود: ماموران مالیاتی باید در محاسبات خود دقت کافی داشته باشند و خداوند را ناظر بر اعمال خود بدانند و مواظب باشند طبق نفس کاری انجام ندهند.
وی در پایان ضمن تقدیر از توفیقات مدیریت و کارکنان اداره کل امور مالیاتی استان در سال گذشته، رضایتمندی شهروندان و تکریم مردم را از کارهای ماندگار این مجموعه دانست و افزود: عدالت مالیاتی و سلامت کار دو رکن اساسی هستند که باید مدنظر نظام مالیاتی باشد.
کورش بیگدلی نیز در این نشست ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های اداره کل امور مالیاتی در سال گذشته تحقق کامل درآمدهای مالیاتی، حفظ حقوق مودیان و فعالین اقتصادی و توفیقات در فرهنگسازی مالیاتی را سه اقدام شاخص این مجموعه در سال گذشته دانست.
بیگدلی گفت: دولت جمهوری اسلامی ایران مانند اکثر کشور های توسعه یافته دنیا، برای تامین منابع پایدار و کلان در راستای نیل به اهداف توسعه ای، نگاه راهبردی به مقوله مالیات و درآمدهای مالیاتی دارد.
بیگدلی اظهار داشت : مالیات یکی از مولفه های اصلی اقتصاد مقاومتی است و برای خوداتکایی کشور از درآمدهای نفتی نیازمند تقویت هرچه بیشتر این حوزه می باشیم.
بیگدلی با اشاره به اینکه، در حال حاضر بخش عمده‌ای از اعتبارات و درآمدهای مالیاتی، صرف عمران، آبادانی و امور زیربنایی کشور می‌شود گفت: اگر مودی مالیاتی و افراد جامعه بدانند پولی که به عنوان مالیات به دولت می‌پردازند صرف آبادانی کشور و ایجاد امکانات رفاهی برای خودشان می شود با میل و رغبت بیشتر حاضر به مشارکت می شوند .
وی ادامه داد: از 9 درصد درآمد‌های مالیات بر ارزش افزوده 3 درصد تحت عنوان هزینه‌های عمرانی به شهرداری و دهیاری‌ها و مناطق عشایری اختصاص می‌یابد .
مدیر کل امور مالیات چهارمحال و بختیاری افزود: بالغ بر 490 میلیارد ریال درآمدهای مالیات بر ارزش افزوده در سال گذشته به دهیاری و شهرداری‌های سراسر استان جهت عمران و آبادانی شهر ها و روستاهای استان پرداخت شده است .
مهراب عالی

تاریخ خبر: 1396/02/06
کلمات کلیدی: نظام مالیاتی اقتصاد مقاومتی فرهنگ سازی مالیاتی 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی