مدیرکل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی: آگاهی بخشی مناسب یک هنر بزرگ است و آرامش خاطر مردمی که در جامعه زندگی می کنند در گرو اقدامات و فعالیتهای روابط عمومی ها است.
چاپ مطلب

دیدار مدیرکل روابط عمومی استانداری به مناسبت هفته مالیات
به مناسبت 16 تیرماه روز مالیات و هفته فرهنگ سازی مالیاتی، جناب آقای بهاری مدیرکل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی و هیئت همراه از اداره کل امور مالیاتی استان بازدید به عمل آورده و از نزدیک در جریان اقدامات و برنامه های فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در دست اجرا قرار گرفتند.
در این دیدار آقای بهاری مدیرکل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی ضمن تبریک 16 تیرماه روز مالیات و هفته فرهنگ سازی مالیاتی گفت: اخذ مالیات کار بسیار مشکلی است چون ضمن رعایت عدالت، هم باید رضایت مردم شریف استان جلب شده و هم حقوق حقه دولت محقق گردد. لذا با توجه به گستردگی کار لازم جهت اطلاع رسانی و فرهنگ سازی مالیاتی و همچنین افزایش اعتماد سازی در بین مردم شریف استان به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و همچنین اهداف و برنامه های دولت، بایستی سایر دستگاههای اجرایی استان نیز در این امر مشارکت نمایند. امروزه مردم شریف خراسان جنوبی مانند گذشته ادارات امور مالیاتی را از خود جدا ندانسته و مشارکت در انجام تکالیف مالیاتی را یک وظیفه به شمار می آورند. اما با این وجود باید آثار و نقشهای پرداخت مالیات در جامعه به آنها انعکاس یابد.
ایشان ضمن اشاره به اهمیت و نقش روابط عمومی در آگاهی بخشی و افزایش رضایتمندی مردم گفت: آگاهی بخشی مناسب یک هنر بزرگ است و آرامش خاطر مردمی که در جامعه زندگی می کنند در گرو اقدامات و فعالیتهای روابط عمومی ها است. لذا باید از حداکثر توان و ظرفیت دستگاههای اجرایی جهت تحقق این امر استفاده نمود.
آقای پاک گهر سرپرست اداره کل امور مالیاتی استان نیز ضمن تبریک 16 تیرماه روز مالیات و هفته فرهنگ سازی مالیاتی گفت: روابط عمومی در اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی به عنوان چشم و گوش و زبان دستگاه به شمار می رود و امروزه تحول گسترده در اطلاع رسانی و فرهنگ سازی مالیاتی استان مرهون توسعه و پیاده سازی ایده های نوآورانه و تعامل همه جانبه ایشان با سایر بخشهای ادارات امور مالیاتی و مردم شریف استان خصوصا مودیان محترم مالیاتی می باشد.
آقای پاک گهر ضمن تشکر از کلیه مودیان محترم مالیاتی که نسبت به تکالیف قانونی خود عمل می کنند و کلیه مسئولین دستگاههای اجرایی استان که به هر نحو اداره کل امور مالیاتی را در انجام برنامه ها و امور اجرایی همراهی می کنند گفت: محوریت کار اداره کل امور مالیاتی استان اطلاع رسانی و فرهنگ سازی مالیات است که اولا کلیه فعالان اقتصادی و خصوصا مودیان محترم مالیاتی نسبت به تکالیف قانونی خود آشنا شده و بتوانند از حداکثر معافیتها و مشوقهای مالیاتی برخوردار گردند و ثانیا ضمن ایجاد آرامش برای آنها، حس اعتماد دوسویه بین کارکنان ادارات امور مالیاتی استان و مردم شریف استان بوجود آید. مردم ما باید به این باور برسند که جهت ایجاد عدالت مالیاتی و جلوگیری از فرار مالیاتی بایستی یک ارتباط فعال بین کلیه دستگاههای اجرایی و مردم شریف استان با سازمان امور مالیاتی کشور در ثبت اطلاعات اقتصادی بوجود آید.
آقای پاک گهر ضمن تبیین موارد مصرف مالیات در جامعه گفت: مالیات به عنوان یک هزینه اجتماعی عامل توسعه اقتصادی، عدالت اجتماعی، توزیع مناسب ثروت، کاهش فاصله طبقاتی، به عنوان یک درآمد پاک رکن اساسی تکیه بر اقتصاد داخلی در حوزه اقتصاد مقاومتی بوده و به دولتها کمک می کند تا در خدمت­رسانی و ارائه خدمات اجتماعی اعم از انجام طرحهای عمرانی و خدمات بهداشت و درمان، آموزش و پرورش، مسکن و حمل و نقل و ارتباطات و تأمین زیرساختها اقدام نماید.
ایشان ادامه داد: در سال 1395 مبلغ 2301 میلیارد ریال در استان خراسان جنوبی مالیات وصول شده است که از این میزان 1554 میلیارد ریال از محل مالیات مستقیم و 747 میلیارد ریال از محل مالیات بر ارزش افزوده بوده است. سهم درآمدهای مالیاتی استان خراسان جنوبی نسبت به کل کشور 0.23 درصد بوده است که از این حیث در بین 31 استان کشور در رتبه 30 ام قرار داریم و این در حالی است که بیش از 7 برابر درآمدهای مالیاتی اخذ شده، در غالب اعتبارات جاری و عمرانی به استان اختصاص یافته است.
از نیمه دوم سال 1387 لغایت خردادماه 1396 بالغ بر مبلغ 1830 میلیارد ریال عوارض وصول شده در نظام مالیات بر ارزش افزوده مستقیما توسط اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی به حساب شهرداریها و دهیاریهای استان واریز گردیده که از این میزان 660 میلیارد ریال فقط به حساب شهرداری بیرجند واریز شده است و امروزه بخشی از خدمات و طرحهای عمرانی و اجرایی که در شهرها و روستاها به مردم شریف استان ارائه می شود، از محل مشارکت فعال مردم شریف استان در پرداخت مالیات است.
همچنین از سال 1393 یک درصد مالیات وصول شده در نظام مالیات بر ارزش افزوده به بخش بهداشت و درمان و سلامت اختصاص یافته است که به موجب قانون باید صرف ساخت، تجهیز بیمارستانها و مراکز درمانی و خدمات رسانی به مردم شهرهای زیر 20000 نفر جمعیت، مناطق روستایی و عشایری صورت گیرد.
در پایان آقای بهاری ضمن تأکید بر فرصت مغتنم بوجود آمده در خدمت به مردم شریف استان خراسان جنوبی با اهدای لوح تقدیر از فعالیتهای گسترده اطلاع رسانی و فرهنگ سازی مالیاتی اداره کل امور مالیاتی در استان تقدیر و تشکر نمود.

تاریخ خبر: 1396/04/22
کلمات کلیدی: اقتصاد مقاومتی روابط عمومی 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی