سرپرست اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی: امکان تهاتر بدهی مالیاتی فعالان محترم اقتصادی با طلب ایشان از سایر دستگاههای اجرایی بخش دولتی
چاپ مطلب

تهاتر مالیاتی آقای پاک گهر سرپرست اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی از مشارکت و همدلی نماینده محترم ولی فقیه، ائمه محترم جمعه، کلیه مسئولین و دستگاههای اجرایی، مردم شریف استان و خصوصا فعالان اقتصادی و همکاران و کارکنان ادارات امور مالیاتی استان خراسان جنوبی که به هر نحو سازمان امور مالیاتی کشور و اداره کل امور مالیاتی استان را در تحقق اهداف و برنامه های تعیین شده خصوصا اطلاع رسانی و فرهنگ سازی مالیاتی یاری رسانده اند، تقدیر و تشکر نمود.
آقای پاک گهر گفت: با توجه به شرایط حساس و مهم فعالان اقتصادی و اهمیت حمایت همه جانبه از ایشان با توجه به منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر حمایت از تولید و اشتغال، کارکنان ادارات امور مالیاتی وظیفه سنگین و خطیری به عنوان سربازان خط مقدم جبهه اقتصاد مقاومتی بر عهده دارند تا ضمن تقویت توان و پتانسیلهای فردی و سازمانی و انجام وظایف محوله و دستورالعملهای ابلاغی، با کمک سایر دستگاههای اجرایی و تعامل همه جانبه با فعالان محترم اقتصادی تا حدممکن و در چارچوب مقررات و اختیارات، حداکثر راهنمایی، مساعدت و همکاری لازم را در چارچوب مقررات با کلیه فعالان اقتصادی جهت رفع مسائل و مشکلات ایشان خصوصا حمایت از تولید و اشتغال به عمل آورند. لذا از کلیه فعالان اقتصادی نیز تقاضا می شود نسبت به انجام تکالیف در مواعد مقرر قانونی از جمله ارائه اظهارنامه های مالیاتی، تهیه و تنظیم دفاتر قانونی و ... عمل نمایند تا بتوانند از حداکثر تسهیلات و معافیتهای مالیاتی بهره مند گردند.
ایشان ادامه داد: در شرایط کنونی مالیات به عنوان یکی از بازوهای قدرتمند تحقق اهداف و برنامه های اقتصاد مقاومتی مانند صرف و هزینه کرد آن در پروژه های عمرانی و زیربنائی، خدمات بهداشت و درمان، حمایت از تولید و فعالیتهای اقتصادی و ... به شمار می رود و تلاش و هدف مهم سازمان امور مالیاتی کشور شفاف سازی فعالیتهای اقتصادی، تبیین نقش و اهمیت مالیات در هزینه های جاری و اجرایی کشور، اطلاع رسانی گسترده و عمومی جهت انجام تکالیف قانونی هم از سوی کارکنان و هم فعالان محترم اقتصادی است.
آقای پاک گهر گفت: به منظور حمایت از واحدهای اقتصادی و بر اساس بند " و " تبصره 5 قانون بودجه سال 1396 به دولت اجازه داده شده است تا بدهی های قطعی خود به اشخاص حقیقی و حقوقی تعاونی و خصوصی را که در چارچوب مقررات مربوط تا پایان سال 1395 ایجاد شده است، با مطالبات قطعی دولت (وزارتخانه ها و موسسات دولتی) از اشخاص مذبور تا مبلغ 50 هزار میلیارد ریال بصورت جمعی- خرجی تسویه کند و به همین منظور وزارت امور اقتصادی و دارایی اسناد تعهد خاصی را با عنوان اوراق تسویه خزانه صادر می کند. این اسناد صرفا به منظور تسویه بدهی اشخاص یادشده به دستگاههای اجرایی و شرکتها و موسسات دولتی مورد استفاده قرار می گیرد.
لذا به موجب این قانون کلیه فعالان محترم اقتصادی مشمول که به اداره کل امور مالیاتی استان خراسان جنوبی بدهی مالیاتی داشته و از سایر بخشهای دولتی ذکر شده در قبل طلبکار می باشند، می توانند در اسرع وقت با مراجعه به اداره کل امور مالیاتی استان جهت تهاتر مبلغ بدهی مالیاتی خود اقدام نمایند.

تاریخ خبر: 1396/05/05
کلمات کلیدی: بدهی مشارکت حمایت از تولید و اشتغال 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی