سرپرست اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی: حرکت مثبت و رو به جلوی فرهنگ سازی مالیاتی مدیون تلاش مجاهدانه خبرنگاران، رسانه ها و مطبوعات
چاپ مطلب

دیدار با رسانه ها و مطبوعات به مناسبت روز خبرنگار
آقای پاک گهر سرپرست اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی و آقای مجاهد معاون مالیات بر ارزش افزوده استان به مناسبت روز خبرنگار با واحد خبر صدا و سیمای استان، اصحاب رسانه و خبرگزاری های استان دیدار و گفتگو نموده و از مشارکتها و همکاری همه جانبه ایشان در اطلاع رسانی و فرهنگ سازی مالیاتی تقدیر و تشکر نمودند.
در این دیدار آقای پاک گهر گفت: بدون شک دنیای امروز، دنیای ارتباطات است و نقش اصحاب خبر و رسانه به عنوان مشعل داران توسع? آگاهی که با به کارگیری هنر، مهارت، تدبیر و دانش خود، فضایی سالم برای اطلاع رسانی شفاف و ارتباطات اثربخش بین مردم و سازمانها را فراهم می کنند، انکارناپذیر بوده و قابل تقدیر و تجلیل است. هفدهم مرداد روز زیبایی است که اوج ایثار یعنی انتخاب شهادت برای هدف متعالی و مقدس آگاه سازی مردم جامعه به منصه ظهور رسیده و مرامنامه نانوشته ای برای عرصه خطیر فرهنگی رقم زده است که مسئولیت های اخلاقی و شرعی وحرفه ای را در حوزه خبر و اطلاع رسانی منعکس می نماید و چنین رویکردی پرورش دهنده خبرنگاران متعهد و مسئولی است که امروزه عرصه فرهنگ کشور از وجود آنان بر خود می بالد.
قدم نهادن در مسیر ترویج و تبیین فرهنگ مالیات به عنوان یک هزینه اجتماعی و مشارکت مردم در تأمین هزینه های کشور جهت تعدیل ثروت، کاهش فاصله دهکهای درآمدی و برقراری عدالت اجتماعی و توسعه زیرساختهای اقتصادی و نیل به اهداف و برنامه های اقتصاد مقاومتی، جلوه ای از عزم و اراده ملتی شریف و همراهی و همدلی مسئولان، اصحاب رسانه و خبرنگارانی مسئولیت پذیر و وظیفه شناس است که با درک شرایط حساس سیاسی و اقتصادی و پذیرش این مهم که نفت منبعی ارزشمند برای آینده فرزندانمان و پرداخت مالیات سهم یکایک ما در آبادانی ایران عزیز اسلامی است، علی رغم برخی کاستی ها و محدودیت ها داوطلبانه ایفاگر نقشی بزرگ شده و تعامل حداکثری خود با نظام مالیاتی را به نمایش می گذارند و همواره اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی را به عنوان حامیان جببه اقتصاد مقاومتی جهت تحقق اهداف و برنامه ها یاری رسانده اند.
ایشان ضمن تشکر از همکاری های همه جانبه کلیه رسانه های استان در خردادماه و تیرماه سال جاری جهت اطلاع رسانی و فرهنگ سازی مالیاتی ادامه داد: خبرنگاری کاری مقدس و سخت است و صحت خبر و سرعت انتقال آن از مهمترین رسالتهای کار یک خبرنگار است . اطلاع رسانی دقیق و به موقع از رسالت کار خبرنگاران است که در این راستا توانسته است در مدت فعالیت در استان خراسان جنوبی به خوبی ظاهر شود و رسالت خود را در اطلاع رسانی و فرهنگ سازی خود را درست و به موقع انجام دهد و ما امروزه حرکت مثبت و رو به جلوی فرهنگ سازی مالیاتی را مدیون تلاش مجاهدانه خبرنگاران، رسانه ها و مطبوعات می دانیم.
چشم انداز نظام جمهوری اسلامی ایران تقویت نظام اقتصادی با تکیه بر توان داخلی است و در همین راستا طرح جامع مالیاتی با تمام امکانات در حال پیگیری و پیاده سازی فازهای اجرایی مختلف آن می باشد تا ضمن تحقق اهداف اقتصادی کشور، بسیاری از دغدغه های فعالان اقتصادی کاهش یابد.
آقای پاک گهر گفت: در سال 1395 سهم درآمدهای مالیاتی استان خراسان جنوبی نسبت به کل کشور بیست و سه صدم درصد (0.23 درصد) بوده است در حالیکه بیش از 7 برابر این مبلغ در قالب هزینه های جاری و عمرانی به استان ما اختصاص یافته است. لذا از کلیه رسانه ها درخواست می شود که این هزینه های جاری و عمرانی صرف شده در بخشهای مختلف را برای مردم شفاف سازی کنند تا مردم اثرات مشارکت خود را در جامعه ببینند.
مردم استان خراسان جنوبی بسیار مردم خوب، متدین، شریف و ولایتمدار هستند و همواره و در تمامی شرایط حداکثر همکاری و همدلی را با این اداره کل داشته اند و با عنایت خداوند متعال و همچنین انعکاس و پیگیری مسائل و مشکلات مالیاتی فعالان اقتصادی و همچنین اطلاع رسانی گسترده و فرهنگ سازی مالیاتی از سوی رسانه های استان سعی شده است که فضای آرامش و اطمینان در بین مودیان محترم مالیاتی ایجاد شود.
ایشان ادامه داد: اطلاعات پایین مودیان محترم مالیاتی از تکالیف قانونی، مهم ترین مشکلات پیش روی این عزیزان است، لذا تمام تلاش سازمان امور مالیاتی کشور و ادارات امور مالیاتی استانها اطلاع رسانی گسترده به کلیه فعالان اقتصادی است تا نسبت به انجام تکالیف قانونی خود عمل نمایند تا بتوانند از حداکثر تسهیلات و معافیتهای مالیاتی پیش بینی شده استفاده نمایند. حداکثر تلاش همکاران ما در تمامی ادارات امور مالیاتی استان نیز استفاده از حداکثر ظرفیتهای قانونی است تا بتوانیم از کلیه فعالان اقتصادی در چارچوب مقررات حمایت کنیم. ما نمی خواهیم هیچ واحد تولیدی به خاطر مسائل و مشکلات مالیاتی از فعالیت اقتصادی خود باز مانده و یا حتی یک نفر نیرو بیکار شود. به تمامی همکاران نیز تأکید شده است تا حداکثر تعامل با مودیان محترم مالیاتی صورت پذیرفته و موارد ابهام از سوی ایشان به صورت شفاف تبیین گردد. از طرفی تمامی تلاش سازمان امور مالیاتی کشور شناسایی منابع مالیاتی جدید و جلوگیری از فرار مالیاتی است که با اجرایی شدن پروژه های طرح جامع مالیاتی بخشی از این امر محقق خواهد شد.
آقای پاک گهر در پایان گفت: مقام معظم رهبری (مدظله العالی) با توجه به تأکیداتی که در خصوص اقتصاد مقاومتی دارند، امسال را سال اقتصاد مقاومتی: تولید و اشتغال نامگذاری نموده اند و سازمان امور مالیاتی کشور در این راستا سعی نموده است با اطلاع رسانی گسترده تر، برگزاری کلاسهای آموزشی متنوع آشنایی با تکالیف و قوانین مالیاتی، تسهیل در اجرای قوانین و دستورالعملهای ابلاغی، راه اندازی مرکز ارتباط مردمی و پاسخگویی تلفنی 1526 و انجام برنامه های توسعه ای دیگر مسائل و مشکلات کلیه واحدهای اقتصادی و تولیدی را مرتفع نماید و امیدواریم با صرف درآمدهای مالیاتی به عنوان هزینه های جاری کشور و سرمایه گزاری درآمدهای نفتی در توسعه زیرساختها، کشوری پویا و توسعه یافته تحویل نسلهای آینده کشور بدهیم.

تاریخ خبر: 1396/05/21
کلمات کلیدی: طرح جامع مالیاتی اصحاب رسانه روز خبرنگار مطبوعات خبرنگاران اطلاع رسانی و فرهنگ سازی مالیاتی 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی