آقای فلاحتی نماینده محترم مردم شریف شهرستانهای قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی: باید جلوی فرار مالیاتی نیز گرفته شود. برخی قانون را دور می زنند و به بخشهای مختلف اقتصادی کشور مانند بخش تعاونی ها ضرر می رسانند.
چاپ مطلب

جلسه اتاق تعاون
جلسه بررسی و پیگیری مسائل و مشکلات تعاونی های استان خراسان جنوبی با حضور برخی از نمایندگان مردم شریف استان در مجلس شورای اسلامی، رئیس و اعضای هیئت رئیسه اتاق تعاون، نمایندگان تعاونی ها و جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی استان در محل اتاق تعاون استان برگزار شد.
در این جلسه مسائل و مشکلات تعاونی های سطح استان در بخشهای مختلف مطرح و مقرر گردید با پیگیری نمایندگان محترم مردم شریف استان در مجلس شورای اسلامی و همچنین مدیران دستگاههای اجرایی، تلاش لازم برای حل آن صورت پذیرد.
در این جلسه آقای پاک گهر سرپرست اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی درخصوص مسائل و مشکلات مالیاتی مطرح شده گفت: اهمیت و ضرورت بخش تعاون در اشتغال و اقتصاد کشور و استان بر هیچ کس پوشیده نیست و بخش تعاون توانسته است برای توسعه اقتصادی و اجتماعی و همچنین بهره وری بهینه از شرایط زندگی، کار و تولید و ارتقای سطح درآمد و وضعیت اجتماعی جامعه نقش مهم و موثری ایفا نماید و تلاش سازمان امور مالیاتی کشور و بالطبع اداره کل امور مالیاتی استان نیز حمایت از این بخش مهم است. در حال حاضر برخی از مسائل و مشکلات مالیاتی مطرح شده از سوی تعاونی های استان مانند عدم معافیت تعاونی مرزنشینان، به قوانین ابلاغی بر می گردد که با تعامل و پیگیری های مستمر نمایندگان محترم مردم شریف استان خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی در حال پیگیری است تا در اسرع وقت مرتفع گردند.
ایشان ادامه داد: با اجرای طرح جامع مالیاتی و توسعه سامانه ماده 169 مکرر در سراسر کشور از سوی سازمان امور مالیاتی کشور، به صورت مستمر اطلاعات خرید و فروش واحدهای اقتصادی ثبت و توسط همکاران ادارات امور مالیاتی مورد بهره برداری قرار می گیرد تا حداکثر شفافیت در فعالیتهای اقتصادی ایجاد و جلوی فرار مالیاتی و یا هرگونه تخلف مالیاتی گرفته شود. با این کار قدرت رقابت پذیری بخشهای تعاونی بیشتر خواهد شد و فعالان بخش تعاون می توانند از این فرصت بوجود آمده استفاده نمایند.
حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمد باقر عبادی نماینده محترم مردم شریف شهرستانهای بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: تعاون به عنوان چشمه جوشان اشتغال به عدالت اجتماعی نزدیک تر است زیرا تعاونی‌ها می توانند با کمترین سرمایه بیشترین اشتغال را ایجاد نمایند. اما با توجه به اینکه در قانون اساسی نیز اهمیت و توجه بیشتر به تعاونی ها مورد اشاره قرار گرفته است، متأسفانه در استان خراسان جنوبی بخش تعاونی به‌ ویژه در حوزه تجارت مغفول مانده است و تعاونی هایی که فعالیت اقتصادی مناسبی داشته باشند کم است. استان خراسان جنوبی محصولات کشاورزی و صنایع دستی مناسبی دارد که بخش تعاون می توانند با تهیه و توزیع آنها در سراسر کشور به سوددهی مناسبی برسند.
ایشان ادامه داد: مجمع نمایندگان مردم شریف استان در مجلس شورای اسلامی حداکثر پیگیری لازم را جهت رفع مسائل و مشکلات واحدهای تعاونی استان و بهبود وضعیت این تعاونی ها انجام خواهند داد.
آقای فلاحتی نماینده محترم مردم شریف شهرستانهای قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: بدلیل برخی از تجربه های ناموفق برخی از تعاونی ها در استان خراسان جنوبی، متأسفانه یک ذهنیت منفی در برخی از مردم شریف استان ایجاد شده است که بخش تعاون نمی تواند موفق باشد. در حالیکه ما در استان تعاونی های فعال و موفقی نیز داریم که خدمات ارزنده و مناسبی ارائه نموده اند.
ایشان درخصوص مسائل و مشکلات مطرح شده درخصوص مالیات گفت: مجلس و دولت به دنبال قطع وابستگی بودجه کشور به درآمدهای نفتی هستند و یکی از راهها و ابزارها مالیات است. اما باید جلوی فرار مالیاتی نیز گرفته شود. برخی قانون را دور می زنند و به بخشهای مختلف اقتصادی کشور مانند بخش تعاونی ها ضرر می رسانند. کشور ما باید به سمتی برود که تعاونی ها و کلیه بخشهای اقتصادی را سودده کرده و از درآمد حاصل از فعالیتهای اقتصادی مالیات اخذ کنیم. چون این مالیات به خود ما بر می گردد.
ایشان ادامه داد: تفکر تعاون مقدس است و باید همگی با تعامل همه جانبه مسائل و مشکلات را از پیش رو برداریم و به رشد و منزلت اقتصادی برسیم. وزرای محترم دولت دوازدهم درخصوص رسیدگی به مناطق کمتر توسعه یافته و رفع موانع و مشکلات ایشان نظر بسیار مناسب و مساعدی دارند و امیدواریم با همکاری و همدلی همه جانبه مسئولان و مردم شریف استان بتوانیم تمامی مسائل و مشکلات موجود را مرتفع نماییم.
آقای دکتر افضلی نماینده محترم مردم شریف شهرستانهای نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن اشاره به اهمیت و نقش بخش تعاون و برخی از مسائل و مشکلات انعکاس یافته از سوی ایشان گفت: همه باید کمک کنیم تا مشکلات این بخش مرتفع شود.

تاریخ خبر: 1396/06/21
کلمات کلیدی: طرح جامع مالیاتی فرار مالیاتی تعاون اطلاعات خرید و فروش 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی