فرماندار شهرکرد تاکید کرد
پرداخت مالیات عامل توسعه و پیشرفت کشور / مقابله با فرار مالیاتی وظیفه ای همگانی
چاپ مطلب

فرماندار شهرکردفرماندار شهرکرد بخش عمده ای از درآمدهای کشور را از محل درآمدهای مالیاتی و پرداخت مالیات را عامل توسعه و پیشرفت کشور دانست.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان، ملک پور فرماندار شهرکرد در نشستی مشترک که با حضور اعضای صنف خواربار فروشان و مدیران مالیاتی برگزار شد بخش عمده ای از درآمدهای کشور را از محل درآمدهای مالیاتی دانست و تاکید کرد پرداخت مالیات موجب توسعه و پیشرفت کشور می شود.
ملک پور افزود: دولت جهت تامین هزینه های جاری و انجام فعالیت های عمرانی و زیرساختی نیاز به منابع مالی دارد که مالیات یکی از مهمترین منابع درآمدی دولت در تامین هزینه های جاری و حتی اجرای زیرساخت های اقتصادی کشور می باشد.
فرماندار شهرکرد مقابله با فرار مالیاتی را وظیفه ای همگانی دانست و گفت، اصناف و بازاریان با ارائه اطلاعات و مدارک در موعد مقرر و انجام تکالیف قانونی خود می توانند با تکمیل چرخه اطلاعاتی، کمک شایانی را به سیستم مالیاتی در راستای شفافیت اقتصادی انجام دهند.
ملک پور تصریح کرد: هنگامی به عدالت مالیاتی و شفافیت کامل می رسیم که نظام مالیاتی بتواند اطلاعات کاملی از مبادلات اقتصادی و فعالیت های اقتصادی در اختیار داشته باشد.
فرماندار شهرکرد همچنین با تقدیر از عملکرد اداره کل امور مالیاتی و مجموعه کارکنان این مجموعه در همراهی با بازرایان و اصناف استان، گفت: از لحاظ حفظ حقوق شهروندی و کمک به رونق تولید و اشتغال رضایت کاملی از این مجموعه در استان وجود دارد.
کورش بیگدلی نیز در این نشست گفت، دولت جمهوری اسلامی ایران مانند اکثر کشور های توسعه یافته دنیا، برای تامین منابع پایدار و کلان در راستای نیل به اهداف توسعه ای، نگاه راهبردی به مقوله مالیات و درآمدهای مالیاتی دارد.
بیگدلی افزود: از 9 درصد درآمد‌های مالیات بر ارزش افزوده 3 درصد تحت عنوان هزینه‌های عمرانی به شهرداری و دهیاری‌ها ی استان جهت عمران و آبادانی شهری و روستایی پرداخت می شود.
مدیر کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری افزود: بالغ بر 490 میلیارد ریال درآمدهای مالیات بر ارزش افزوده در سال گذشته به دهیاری و شهرداری‌های سراسر استان پرداخت شده است .
بیگدلی گفت، ماده 169 مکرر قانون مالیات های مستقیم از مهم ترین مقررات در استقرار کامل نظام جامع مالیاتی است که این ماده از طرفی دسترسی سازمان امور مالیاتی را به کلیه اطلاعات مالی،درآمدی و دارایی اشخاص میسر کرده و از طرفی دیگر مودیان را نیز ملزم به در اختیار گذاشتن اطلاعات مالیاتی نموده است .
بیگدلی با تاکید بر اینکه، ماده 169مکرر قانون مالیات‌های مستقیم، ظرفیت بسیار خوبی برای شفافیت اطلاعات و حذف شیوه نامناسب مالیات علی‌الراس است گفت، اجرای ماده 169 مکرر می‌تواند شیوه مالیات‌گیری را اصلاح و اطلاعات اقتصادی را شفاف کند .
مدیر کل امور مالیاتی تصریح کرد، براساس این ماده، همه وزارتخانه ها، شرکت ها و موسسات دولتی، شهرداری ها، موسسات وابسته به دولت و شهرداری ها، موسسات و نهادهای عمومی غیردولتی، نهادهای انقلاب اسلامی، بیمه مرکزی و سایر شرکت های بیمه، بانک مرکزی، بانک ها و موسسات مالی و اعتباری و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور موظفند بسته های اطلاعاتی خود را از طریق بسترهای تعیین شده در اختیار پایگاه اطلاعات سازمان قرار دهند .
بیگدلی با تاکید بر اینکه مودی مداری و رعایت عدالت مالیاتی دو رویکرد مهم نظام مالیاتی و اداره کل امور مالیاتی استان می باشد افزود، دولت با اصلاح قانون مالیات های مستقیم، اقدام به بهبود نظام انگیزشی و فراهم کردن زمینه مساعد برای اصلاح نظام مالیاتی و افزایش فضای رقابتی در اقتصاد و در نهایت تحقق هرچه بیشتر عدالت مالیاتی کرده است .

تاریخ خبر: 1396/06/27
کلمات کلیدی: نظام مالیاتی فرارمالیاتی اصلاح قانون 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی