مدیرکل امور مالیاتی شمال تهران تاکید کرد:
اجرای صحیح قوانین، زمینه ساز تحقق درآمدهای مالیاتی
چاپ مطلب

مدیرکل امور مالیاتی شمال تهران گفت: موفقیت این اداره کل در تحقق درآمدهای مالیاتی پیش‌بینی‌شده سال 95، دستاورد عواملی چون اعمال مدیریت منسجم، برقراری نظم، جلب مشارکت همگانی و اجرای صحیح قوانین است.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، رسول رسولی، مدیرکل امور مالیاتی شمال تهران به تشریح برنامه‌ها، راهکارها و سیاست‌های این اداره کل به منظور تسریع در رسیدگی به پرونده‌ها و موفقیت در وصول درآمدهای پیش‌بینی‌شده در سال 95 و سال جاری پرداخت.
وی با اشاره به اینکه این اداره کل، سهم مهمی در تأمین درآمدهای مالیاتی شهر و استان تهران و همچنین کل کشور دارد، اظهار داشت: اداره کل امور مالیاتی شمال تهران با استفاده‌ی بهینه از امکانات و توجه خاص به منابع ارزشمند نیروی انسانی و جلب مشارکت همگانی، توانست در سال 95 با تحقق صددرصدی درآمدهای مالیاتی پیش‌بینی‌شده در پنجمین سال متوالی به عنوان یکی از موفق‌ترین ادارات کل در تحقق درآمدهای مالیاتی کشور، نقش موثری داشته باشد.
رسولی افزود: با استفاده از ظرفیت‌های قانونی در این بخش، شاهد رشد چشمگیر درآمدها و وصول مالیات در سال 95 در مقایسه با سال‌های قبل بوده‌ایم که با توجه به اهمیت این بخش، درصدد تجهیز و تأمین امکانات جهت مطالبه معوقات مالیاتی و به حداقل رساندن کاهش زمان وصول و تحقق درآمدهای مالیاتی هستیم.
وی در ادامه اظهار داشت: در این راستا به منظور تحقق سریع درآمدهای مالیاتی، جلسات متعددی برای روسای امور مالیاتی تشکیل شد و اهمیت قطعی کردن به موقع پرونده‌ها و جلوگیری از تطویل مراحل دادرسی را به آنان تفهیم کردیم و بدین ترتیب حجم زیادی از پرونده‌های مالیاتی در این مرحله به قطعیت رسیده است که افزایش رضایت‌مندی مودیان، کاهش زمان رسیدگی و کاهش هزینه وصول مالیات را به دنبال داشته است.
مدیرکل امور مالیاتی شمال تهران به حجم زیاد پرونده‌های جدید و پرونده‌های موجود از سال‌های قبل در هیئت حل اختلاف مالیاتی اشاره کرد و اظهار داشت: به منظور قطعیت پرونده‌ها در حداقل زمان ممکن، انجام برنامه‌ریزی دقیق و اولویت طرح پرونده‌های بزرگ و با اهمیت در دستور کار قرارگرفته است، ضمن اینکه ضرورت عدم صدور اجرای قرار بی مورد به ویژه در مورد پرونده‌های مهم و بررسی دقیق و جامع موضوع توسط نمایندگان نیز ابلاغ شده است.
رسولی در ادامه به راهکارهای ارائه شده در زمینه وصول مالیات بر ارث، اشاره کرد و افزود: در بخش مالیات بر ارث، ضمن تشکیل جلسات آموزشی و توجیه مأموران مالیاتی، اقدام به نصب نرم‌افزار مالیاتی برحسب نرخ‌های جدید مالیات بر ارث در اداره امور مالیاتی مربوطه کردیم که ضمن بالا بردن دقت محاسبات، زمان وصول مالیات در این بخش را به حداقل رسانده است.
وی، تشکیل کارگروه استرداد مالیاتی در اداره کل و کاهش زمان فرایند استرداد و به‌روزرسانی پرونده‌ها و جلوگیری از تطویل مراحل استرداد برای مودیان را از دیگر تدابیر این اداره کل جهت تسریع در به قطعیت رساندن پرونده‌ها و تحقق درآمدهای مالیاتی دانست و تصریح کرد: اجرای طرح جامع مالیاتی و رسیدگی به تعدادی از پرونده‌ها در بخش مشاغل و شرکت‌ها و آموزش همکاران جهت استفاده از نرم‌افزار موجود طبق برنامه زمان‌بندی نیز در کاهش زمان رسیدگی بسیار تأثیرگذار است.


تاریخ خبر: 1396/08/17
کلمات کلیدی: درآمدهای مالیاتی شمال تهران 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی