سرپرست امور مالیاتی خراسان جنوبی: بیش از 21 درصد کل مالیات وصول شده در سال جاری به حساب شهرداری ها و دهیاری های استان واریز شده است.
چاپ مطلب

نشست خبری

نشست خبری دستگاههای عضو شورای هماهنگی واحدهای تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان خراسان جنوبی با حضور خبرنگاران برگزار گردید.
در این نشست خبری مدیران و سرپرستان دستگاههای عضو شورای هماهنگی واحدهای تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی به ارائه گزارش عملکرد و خدمات ارائه شده از سوی دستگاههای تابعه در نه ماهه سال جاری پرداخته و به پرسشها و مسائل مطرح شده از سوی خبرنگاران پاسخ دادند.
آقای جعفری گیو مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان گفت: یکی از شعارهای دولت شفاف سازی فعالیتها و اقدامات خصوصا در بخش اقتصادی است. لذا اقتصاد باید در یک اتاق شیشه ای باشد تا همه آنرا ببینند. در کشورهای توسعه یافته دستگاههای نظارتی کم است و رسانه ها کار بررسی و نظارت بر فعالیت دستگاههای اجرایی را انجام می دهند.
ایشان ضمن تبیین وضعیت اقتصادی و اشتغال استان گفت: پروژه های اولویت دار اجرایی سازی اقتصاد مقاومتی در استان در دست اجرا و پیگیری است. یکی از مهم ترین این پروژه ها اجرای طرح جامع مالیاتی است که تا حد بسیار زیادی پیاده سازی و در حال ارائه خدمات به فعالان اقتصادی می باشد.
آقای پاک گهر سرپرست اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی در این نشست خبری گفت: سازمان امور مالیاتی کشور، در قالب طرح جامع مالیاتی برنامه های مهمی را به منظور ارتقای کارآمدی و انعطاف پذیری نظام مالیاتی کشور، جلوگیری از فرار مالیاتی، شناسایی مودیان و منابع مالیاتی جدید و استفاده از طرح ها و برنامه ها و همچنین تکنولوژی های نوین پیاده سازی و اجرا نموده است.
ایشان ادامه داد: اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی از ابتدای سال جاری لغایت آذرماه حدود 1,590 میلیارد ریال در دو بخش مالیات مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده وصول نموده است که نسبت به مدت مشابه در سال قبل 8 درصد کاهش داشته است. علی ایحال به کلیه همکاران محترم توصیه اکید شده است که با توجه به وضعیت اقتصادی منطقه و همچنین حمایت از بخشهای اقتصادی، حداکثر مساعدت و همکاری با کلیه مودیان محترم مالیاتی صورت پذیرد.
لازم به ذکر است در راستای حمایت از بخشهای مختلف اشتغال، از سال 1392 لغایت 1394 بیش از 5,694 میلیارد ریال در بخش مشاغل و اصناف و بیش از 5,020 میلیارد ریال در بخش اشخاص حقوقی و شرکتها معافیت اعطا شده است. با این وجود با توجه به برخی از گلایه های فعالان محترم اقتصادی مبنی بر عدم امکان استفاده از معافیتها و مشوقهای مالیاتی به استحضار می رساند بر اساس قانون شرط برخورداری از هرگونه معافیت و مشوق مالیاتی، ارائه اظهارنامه در موعد مقرر و انجام تکالیف قانونی از قبیل نگه داری اسناد و دفاتر مثبته است.
آقای پاک گهر گفت: بخش قابل توجهی از درآمدهای شهرداری ها و دهیاری های استان از محل درآمدهای مالیاتی تأمین می شود. از ابتدای سال جاری لغایت آذرماه 1396 بیش از 341 میلیارد ریال به حساب شهرداری ها و دهیاری های استان واریز شده است که از این میزان 239 میلیارد ریال به حساب شهرداری ها و 102 میلیارد ریال به حساب دهیاری های استان جهت ارائه خدمات شهری و روستایی به مردم شریف استان واریز شده است. بر اساس ارقام ذکر شده می توان گفت که بیش از 21 درصد کل مالیات وصول شده در سال جاری به حساب شهرداری ها و دهیاری های استان واریز شده است.
ایشان در پایان یادآور شد: با توجه به فرصت مناسب بوجود آمده جهت تهاتر بدهی های مالیاتی مودیان محترم با مبالغ بدهی از بخشهای دولتی، در اسرع وقت جهت کسب اطلاعات بیشتر به ادارات امور مالیاتی محل سکونت خود مراجعه و یا در صورت داشتن هر گونه سئوال و یا ابهام با سامانه ارتباط مردمی 1526 تماس حاصل نمایند.

تاریخ خبر: 1396/10/16
کلمات کلیدی: طرح جامع مالیاتی حمایت از تولید و اشتغال تهاتر. اوراق تسویه خرانه. پرداخت اعتبار به شهرداری ها ودهیاری ها 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی