آقای جنتی: کاهش دغدغه مالیاتی مسئولان و مردم با اجرای طرح جامع مالیاتی
چاپ مطلب

آقای جنتی
مشاور عالی رئیس کل سازمان و معاون مالیاتهای مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور، معاون سیاسی امنیتی و معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان جنوبی و مدیران دستگاههای تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی از اجرای طرح جامع مالیاتی در مرکز استان بازدید به عمل آورده و از نزدیک در جریان مراحل انجام رسیدگی به پرونده های مالیاتی و ارائه خدمات به مودیان محترم مالیاتی قرار گرفتند.
در این دیدار آقای دکتر جنتی معاون مالیاتهای مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور گفت:
اقتصاد در کشور ما گرفتار نوعی بیماری شده است که این با توجه به تجربه برخی از کشورهای توسعه یافته در برهه ای از زمان، نتیجه تکیه روی درآمدهای نفتی و خام فروشی است. کلیه کشورهای توسعه یافته که امروز سرانه بالایی در بخش اقتصادی دارند، نتیجه تلاش خستگی ناپذیر آنها از اصلاح و بهبود وضعیت اقتصادی بوده است، لذا باید کار و تلاش شبانه روزی را نهادینه کنیم. مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مکررا در فرمایشات خود اشاره نموده اند که جهت حمایت از تولید ملی، از محصولات تولید داخل استفاده کنیم تا صنایع و بخش تولید ما بتواند رشد کرده و روی پای خود بایستد.
ایشان ضمن ارائه گزارش از روند پیاده سازی طرح جامع در سازمان امور مالیاتی کشور گفت: سازمان امور مالیاتی فرایند الکترونیکی نمودن فرایندهای مالیاتی را شروع کرده و در قالب پروژه های هدف گذاری شده طرح جامع مالیاتی پیاده سازی و در دست اقدام است و امیدواریم بتوانیم یک نظام یکپارچه مالیاتی ایجاد کنیم تا مردم مالیات خود را دقیق و واقعی پرداخت کنند. در این صورت دغدغه همه مسئولان و مردم در خصوص مالیات از بین خواهد رفت.
جهت اجرای این پروژه عظیم، نقش همکاران و مودیان محترم مالیاتی در ارائه ایده ها و فکرهای نو جهت هرچه بهتر اجراشدن طرح جامع مالیاتی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و ما از ایده های نو و مناسب استقبال می کنیم.
آقای جنتی ادامه داد: در نه ماهه اول سال جاری فقط 74 درصد مالیات پیش بینی شده در استان خراسان جنوبی محقق شده است که در این خصوص اداره کل امور مالیاتی استان خراسان جنوبی در وصول مالیات جزء استانهای آخر به شمار می رود. بر اساس قانون بودجه، نظام درآمد و هزینه بسیار مهم است، اما با توجه به وضعیت اقتصادی و همچنین خشکسالی و محرومیت استان، بایستی کلیه دستگاههای اجرایی به اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی کمک کنند تا ضمن افزایش رونق اقتصادی و فرصتهای سرمایه گذاری در استان، منابع جدید مالیاتی شناسایی و معوقات مالیاتی پرداخت نشده از سوی مودیان محترم مالیاتی محقق گردند.
در ادامه آقای یعقوب نژاد مدیرکل اسبق امور مالیاتی خراسان جنوبی ضمن ارائه گزارش از وضعیت عملکردی اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی گفت: مردم شریف خراسان جنوبی دارای سبقه تاریخی و فرهنگی بسیار زیادی هستند و خدمت در کنار این مردم با ایمان، سخت کوش و قانون مدار جای بسی خوشحالی و سعادت بوده است.
کارکنان اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی ثابت کرده اند که به صورت یک مجموعه یکپارچه توانسته اند ضمن ارائه خدمات مناسب و گسترده به مردم شریف استان و جلب رضایتمندی ایشان، اهداف عالیه سازمان متبوع و درآمدهای دولت را محقق نمایند. لذا از زحمات آقای پاک گهر به عنوان سرپرست اداره کل و یکی از نیروهای بسیارخوب، با تجربه و وفادار به سازمان و همچنین سایر همکاران ادارات امور مالیاتی استان کمال تشکر و قدردانی را دارم.
در پایان آقای مهدی نباتی مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی گفت:
با توجه به وضعیت سازمان امور مالیاتی کشور در تحقق درآمدهای جاری کشور و با توجه به فرصت کوتاه باقی مانده تا پایان سال، بایستی با تعامل و همسویی کلیه همکاران، مدیران و مسئولین و همچنین مردم شریف استان به اهداف تعیین شده دست پیدا کنیم.

تاریخ خبر: 1396/10/26
کلمات کلیدی: طرح جامع مالیاتی درآمدهای نفتی 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی