امام جمعه سرایان: بسیاری از زیرساختها مدیون همین مالیاتی است که مردم پرداخت می کنند.
چاپ مطلب

امام جمعه سرایان
جلسه بررسی مسائل و مشکلات مالیاتی فعالان اقتصادی شهرستان سرایان با حضور امام جمعه سرایان و برخی از نمایندگان فعالان اقتصادی شهرستان در محل اداره کل امور مالیاتی استان برگزار گردید.
در این جلسه حجت الاسلام و المسلمین نجمی پور امام جمعه سرایان گفت: بحث مالیات یک بحث بسیار مهمی است که با توجه به خشکسالی های اخیر کشور، بحث نفت و تأمین هزینه های جاری کشور، یکی از عرصه های مهم سیاستهای کشور به شمار می رود و اهمیت و ضرورت آن بر هیچ کس پوشیده نیست و ما باید بر اساس درآمدی که داریم مالیات بدهیم چراکه زمینه ساز عمران و آبادانی، بهداشت، ساخت راهها و بسیاری از زیرساختهای کشور می شود.
بسیاری از زیرساختها مدیون همین مالیاتی است که مردم پرداخت می کنند. ولی مردم درخصوص مالیات مشکلات و شبهاتی دارند. لذا بایستی ارتباط دوسویه بین کارکنان ادارات امور مالیاتی و جامعه هدف وجود داشته باشد تا مشکلات مردم مرتفع شود و شبهات و ذهنیتهایی که درخصوص مالیات هست حل شود.
توقع اینست که در شهرستانها نیز مسئولین در معرض مردم قرار گیرند و به مسائل و مشکلات ایشان رسیدگی نمایند. گاهی موارد قانونی هست که مردم اطلاع ندارند و باید گفته شود. مسئولین می توانند در تریبون نماز جمعه حضور داشته و به سئوالات مردم پاسخ دهند. مردم که همیشه در کنار نظام و پشتیبان نظام هستند توقع دارند مسئولین در بین آنها بوده و به سئوالات و ابهامات ایشان پاسخ بدهند. هرچه ارتباط با مردم بیشتر باشد اطلاعات ایشان نسبت به تکالیف قانونی بیشتر می شود.
ما موظفیم که مردم را در امر مالیات تشویق کنیم که یکی از ضروری ترین مباحث برای اجرا و پیاده سازی زیرساختهای کشور است، ولی اطلاع رسانی گسترده، دقیق و شفاف به مردم صورت پذیرد تا بتوانند از حداکثر مشوقها و معافیتهای قانونی بهره مند گردند. اگر اطلاع رسانی دقیق و شفاف باشد مردم قانع می شوند.
بیشتر مردم ممکن است از پرداخت مالیات معاف باشند، لذا توقع ما از رسانه ها این است که اطلاعات لازم را در بحث مالیات تبلیغ کنند و از کارشناسان ادارات امور مالیاتی در این خصوص استفاده نمایند و مباحث لازم به صورت دقیق مطرح گردند.
در ادامه آقای نباتی مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی ضمن خیرمقدم و تشکر از حضور فعال امام جمعه سرایان جهت پیگیری مسائل و مشکلات شهرستان و همچنین همکاری همه جانبه در برنامه های فرهنگ سازی و اطلاع رسانی پرداخت مالیات، گفت: با عنایت به اهمیت و نقش ویژه مالیات در تحقق برنامه ها و اهداف اقتصاد مقاومتی مانند صرف و هزینه­کرد مالیات در پروژه های عمرانی و زیربنائی، خدمات بهداشت و درمان، حمایت از تولید و فعالیتهای اقتصادی و همچنین مهلتهای قانونی انجام تکالیف مالیاتی و ضرورت اطلاع­رسانی گسترده به فعالان اقتصادی استان جهت برخورداری از مشوقها و عدم تعلق جرایم قانونی، جایگاه معنوی و مقدس نماز جمعه در جهت آگاهی دادن افکار عمومی و همچنین افزایش اعتماد عمومی مردم به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و جلب مشارکت همگانی در رعایت مقررات مالیاتی و ترویج فرهنگ خوداظهاری نقش بسزایی دارد.
لذا جای بسی خوشحالی و امیدواری است که ائمه محترم جمعه ما را در انجام و پیاده سازی اهداف و برنامه های سازمان امور مالیاتی کشور جهت توسعه زیرساختهای اقتصاد مقاومتی کمک و همراهی می کنند.
در ادامه نمایندگان فعالان اقتصادی شهرستان سرایان به بیان مسائل و مشکلات موجود پرداخته و مقرر گردید ضمن حضور مدیرکل محترم امور مالیاتی در شهرستانها، از نزدیک مسائل و مشکلات مورد بررسی و در اسرع وقت رسیدگی شود.

تاریخ خبر: 1396/11/11
کلمات کلیدی: امام جمعه شفاف سازی مشوقهای مالیاتی 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی