مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی: تأمین 40 درصد از درآمدهای کشور از محل مالیات
چاپ مطلب

اجلاس مدیران مالیاتی
دومین جلسه بررسی و پیگیری عملکرد ادارات امور مالیاتی در سال 97 و تبیین بیانات رئیس کل محترم سازمان امور مالیاتی کشور و معاونین ایشان، جهت پیشبرد اهداف و برنامه های سازمان در سال جاری در محل اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی با حضور مدیرکل، معاونین حسابرسی مالیاتی و توسعه مدیریت و منابع، روسای امور و گروه مالیاتی مرکز استان و شهرستانها، مسئول حراست، دادیار انتظامی مالیاتی، رئیس اداره فناوری اطلاعات، رئیس اداره منابع انسانی و رفاه، کارشناس مسئول حسابداری و بودجه، کارشناس مسئول آموزش و روابط عمومی در محل سالن جلسات اداره کل برگزار گردید.
آقای نباتی مدیرکل امور مالیاتی استان در این جلسه ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان و همچنین انتصاب آقای سیداحمد نقوی زاده به عنوان معاون حسابرسی مالیاتی مدیرکل در شهرستان طبس، گفت:
برنامه های سازمان امور مالیاتی کشور در سال جاری هدفمندتر از سالهای گذشته بوده و برنامه ها و اقدامات کلیه واحدهای تابعه و ادارات کل به عنوان یک سند ابلاغ شده است و بایستی کلیه آنها تمام و کمال تحقق یابد. لذا همکاران محترم بایستی با دقت و برنامه ریزی مناسب در این خصوص، اهداف و برنامه های سازمان را محقق سازند. این سند راهبردی در چهار کارگروه طرح جامع مالیاتی، امور مالیاتی، برنامه ریزی و توسعه مدیریت، پژوهش و برنامه ریزی و پیشگیری از فرار مالیاتی مطرح و مصوب گردیده است.
ایشان ادامه داد: سازمان امور مالیاتی کشور و کلیه ادارات کل تابعه از طرح سنتی و تک منبعی در حال خارج شدن بوده و به همین منظور تمام سعی سازمان متبوع، تمرکز روی توسعه بسترهای سیستماتیک در بخشهای ایتکس و ایریس در پروژه عظیم و ملی طرح جامع مالیاتی است. لذا همکاران محترم نیز بایستی ضمن تسلط کامل بر اهداف و برنامه های طرح جامع مالیاتی، در این راستا دانش و توان خود را جهت بهره برداری بهینه از این سیستمها و توسعه آن بکار گیرند.
ماده 169 و ارسال صورت معاملات فصلی یکی از شاه راههای کسب اطلاعات مناسب برای طرح جامع مالیاتی است. لذا نیاز است ضمن رعایت موارد این قانون از سوی کلیه فعالان اقتصادی، دستگاههای اجرایی نیز همکاری مناسب را با سازمان امور مالیاتی کشور داشته باشند. همچنین نصب و راه اندازی صندوقهای فروش نیز می تواند به عنوان یک ابزار مناسب جهت اخذ اطلاعات صحیح خرید و فروش به ادارات امور مالیاتی کمک نموده و از طرفی رضایت مردم را نیز در پی خواهد داشت، لذا این امر نیز در مجلس محترم شورای اسلامی در حال پیگیری و تصویب قوانین لازم در این خصوص است.
آقای نباتی جهت اهداف و برنامه های طرح جامع مالیاتی گفت: جهت ارائه خدمات مناسب به مردم شریف، کاهش نارضایتی، برقراری عدالت مالیاتی و وصول مالیات حقه و همچنین کاهش هزینه های اجرایی فرایندها که از اهداف طرح جامع مالیاتی می باشند، بایستی به سمت الکترونیکی نمودن کلیه فرایندها برویم. با این کار می توان مانند کشورهای توسعه یافته با حداقل فضا و امکانات مالیات را وصول و با پدیده هایی مانند فرار مالیاتی، در اسرع وقت برخورد نمود.
یکی از برنامه های مهم سازمان امور مالیاتی کشور و تأکیدات رئیس کل محترم سازمان متبوع برخورد جدی با پدیده فرار مالیاتی است که برابر دستورالعملهای ابلاغی به کلیه همکاران محترم، برنامه ریزی لازم و بسترهای مناسب جهت شناسایی و برخورد قانونی مناسب با این امر نکوهیده، پیاده سازی و در دست اقدام است. لذا مردم شریف و مسئولین محترم نیز باید همکاران ما را که به صورت شبانه روزی به انجام وظیف مشغولند، در انجام این مهم یاری رسانند، زیرا در حال حاضر سهم درآمدهای مالیاتی از درآمدهای نفتی پیشی گرفته و حدود 40 درصد از درآمدهای کشور از محل مالیات تأمین می شود و ضمن صرفه جویی و بقای منابع ملی برای نسلهای آتی کشور، اثرات مثبتی در رونق اقتصادی، شفاف سازی مبادلات، بهبود فضای کسب و کار و همچنین آبادانی کشور و استان خواهد داشت.
مردم ما باید بدانند که مالیات و عوارض وصول شده برای خود آنها است و باید برای ایشان هزینه شود و ما در ادارات امور مالیاتی در این خصوص حداکثر تلاش خود را خواهیم نمود. ما نمی خواهیم مالیات ناحق بگیریم، ولی متأسفانه برخی از فعالان اقتصادی سعی می کنند با حساب سازی، لابی گری و یا هرگونه اقدام، از پرداخت مالیاتی که حق دیگر مردم است سر باز زده و ما به همکاران خود دستور داده ایم که جهت تحقق حق مردم و دولت تلاش مجاهدانه کنند. لذا کار و تلاش در ادارات امور مالیاتی برای همکاران ما یک افتخار است که با وجود مشکلات اقتصادی موجود، بخش مهمی از تأمین درآمدهای کشور را بر عهده داشته و با تمام توان و کسب رضایت ارباب رجوع، به انجام اهداف و برنامه های تعیین شده می پردازند.
ایشان در پایان یادآور شد: با عنایت به اینکه خردادماه آخرین مهلت ارائه اظهارنامه صرفا الکترونیکی صاحبان محترم مشاغل (کسبه) و وسایط نقلیه عمومی از طریق سامانه www.tax.gov.ir است، از کلیه فعالان اقتصادی تقاضا می شود جهت برخورداری از هرگونه مشوق مالیاتی و عدم تعلق جرایم قانونی در مهلت مقرر نسبت به ارائه اظهارنامه خود اقدام نمایند.

تاریخ خبر: 1397/02/27
کلمات کلیدی: طرح جامع مالیاتی  فراریان مالیاتی 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی