مدیر کل امور مالیاتی خراسان رضوی:
تحقق عدالت مالیاتی با اجرای طرح جامع
چاپ مطلب

مدیر کل امور مالیاتی خراسان گفت: با اجرای طرح جامع مالیاتی، برقراری عدالت و اصلاح ساختار مالیات ستانی و انضباط مالی در کشور محقق می شود.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، یحیی یعقوب نژاد، مدیر کل امور مالیاتی خراسان رضوی، در نشستی با روسای اتحادیه ها و اصناف استان، هدف از اجرای طرح جامع مالیاتی را تبدیل نظام سنتی مالیاتی به نظام کاملا الکترونیکی، تسهیل و تسریع در انجام امور و ارائه خدمات به تمامی مودیان و فعالان اقتصادی دانست.
مدیر کل امور مالیاتی خراسان رضوی گفت: با اجرای طرح جامع مالیاتی تمام فعالیت های اقتصادی از قبیل خرید و فروش و واردات و صادرات به‌ صورت کاملا مشخص رهگیری و با این اقدام جلوی بسیاری از فرارهای مالیاتی گرفته می‌شود.
وی ادامه داد: توسعه خوداظهاری مالیاتی و برنامه ریزی به منظور حذف شیوه علی الراس از نظام مالیاتی و جلوگیری از اعمال سلیقه ماموران مالیاتی، ساده سازی قانون مالیات های مستقیم و شفاف سازی آن، تعدیل و کاهش نرخ های مالیاتی، بخشودگی جرایم قابل بخشش و تسهیل خدمات رسانی به مودیان از طریق برقراری نظام مالیات الکترونیک، از دیگر کارکردهای طرح جامع مالیاتی است.
یعقوب نژاد با تاکید بر تعامل سازنده و حداکثری در چارچوب قانون با صاحبان مشاغل و مجامع امور صنفی در راستای حمایت از تولید و اشتغال اظهار داشت: اولویت اصلی این اداره کل با توجه به شعار سال، تحقق درآمدهای مالیاتی محول شده به استان بر مبنای اطلاعات دقیق، صحیح و رعایت عدالت مالیاتی و اصل مودی مداری است.
یعقوب نژاد افزود: در نظام مالیات الکترونیک، بنای دریافت اطلاعات بر اساس اعتماد به مردم گذاشته شده است، به عبارتی پایه اطلاعات ما برای دریافت مالیات همان داده های مودیان است.
مدیر کل امور مالیاتی خراسان رضوی ادامه داد: اکنون با اطلاعاتی که از خود تولید کننده، توزیع کننده و ... به صورت فراگیر از بانک های اطلاعاتی گرفته می شود، در یک فضای شفاف، به عدالت مالیاتی منجر می شود و قطعا با این شفاف سازی، قاچاق هم در کشور کمرنگ تر خواهد شد.
یعقوب نژاد گفت: در حال حاضر در دریافت اظهارنامه و ورود اطلاعات صحیح گام های بلندی برداشته شده است و با اعلام آمادگی اصناف علاوه بر اظهارنامه الکترونیکی، ابلاغ ها نیز به صورت الکترونیک به فعالان اقتصادی ارائه می شود.
وی گفت: همچنین از دعوت نامه، اسناد و مدارک گرفته تا برگ تشخیص و برگ قطعی و ... که مودیان تا کنون به صورت فیزیکی دریافت می کردند به شیوه الکترونیک به آنها ارائه خواهد شد، البته روال قبلی هم به قوت خود باقی است.
در ادامه این نشست، رئیس مجمع امور صنفی استان نیز ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد خوب اداره کل امور مالیاتی و ابراز خرسندی از برخورد کارکنان این اداره کل، خواستار همکاری و همراهی متقابل مسئولان امور مالیاتی با اصناف و صاحبان صنایع با یکدیگر شدند به نحوی که از تعطیلی صنایع تولیدی جلوگیری شود و بتوان بر اساس سیاست های اقتصاد مقاومتی، مشکلات صنعتگران را به حداقل رساند.
خاطر نشان می شود، در این جلسه مسائل و ابهامات پیش آمده از سوی برخی نمایندگان مجامع امور صنفی و تولیدی مطرح و مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت، که از جمله موارد مطرح شده می توان به لزوم برگزاری دوره های آموزشی در رابطه با اصلاحات جدید قانون مالیات های مستقیم و توجه بیشتر به بخش تولید و صنعت در استان اشاره کرد.

تاریخ خبر: 1397/04/26
کلمات کلیدی: خراسان رضوی 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی