بازرس کل استان خراسان جنوبی: بایستی با عملکرد مناسب و کارآمد هم جلوی فرار مالیاتی گرفته شود و هم خدای نکرده در حق کسی اجحاف نشود.
چاپ مطلب

بازرس کل استان
بازرس کل استان خراسان جنوبی با مدیرکل امور مالیاتی استان دیدار و گفتگو نمود.
در این دیدار آقای امید سحرخیز بازرس کل استان خراسان جنوبی ضمن معرفی اعضای هیأت بازرسی اداره کل امور مالیاتی و تبیین اهداف و برنامه های بازرسی استان گفت: رویکرد اصلی سازمان بازرسی اصلاح کردن امور و برطرف نمودن نقاط ضعف است. لذا تمام سعی و تلاش همکاران ما بررسی و رصد فعالیتهای دستگاههای اجرایی و همچنین اعلام گزارشات و شکایات به مراجع و دستگاههای اجرایی مربوطه جهت رسیدگی و پیگیری است.
ایشان ضمن تشکر از اقدامات و فعالیتهای اداره کل امور مالیاتی استان جهت تأمین بخش مهمی از درآمدهای استان گفت:
از گذشته عمده فعالیت اقتصادی خراسان جنوبی فعالیتهای کشاورزی بوده است که متأسفانه به دلیل خشکسالی های پی در پی با چالش بسیار بزرگی مواجه شده است. از طرفی به دلیل برخی از مشکلات اقتصادی صنایع و واحدهای تولیدی استان به حالت تعطیل و یا نیمه تعطیل درآمده اند. لذا در این شرایط حساس، ادارات امور مالیاتی بایستی با ظرافت و دقت نظر مناسب به انجام وظایف خود بپردازند، زیرا بایستی با عملکرد مناسب و کارآمد هم جلوی فرار مالیاتی گرفته شود و هم خدای نکرده در حق کسی اجحاف نشود. از کلیه کارکنان ادارات امور مالیاتی تقاضا داریم تا حدامکان با واحدهای اقتصادی و تولیدی مساعدت لازم را داشته باشید تا به فعالیت خود ادامه دهند و بایستی با هماهنگی و هم افزایی، تعامل لازم با فعالان اقتصادی و سایر بخشها و دستگاههای اجرایی مرتبط به وجود آید تا اختلافات به حداقل رسیده و امکان سوء استفاده وجود نداشته باشد.
آقای سحرخیز ادامه داد: عدالت مالیاتی بسیار مهم است. برخی از فعالان اقتصادی گله مند هستند که در شهرهای بزرگتر برای فعالیتهای اقتصادی مشابه مالیات کمتری اخذ می گردد. متأسفانه برخی توفیق را در این می بینند که مالیات کمتر بدهند و این نادرست است. بنابراین بایستی ضمن ایجاد کار فرهنگی مناسبت در این خصوص و همچنین واحدیابی مناسب فعالیتهای اقتصادی، پایه های مالیاتی را مستحکم نمود. در برخی از اصناف این نگرانی وجود دارد که به دلیل بازار رقابتی، در منابع مختلف مالیاتی فرار مالیاتی، فاکتورسازی و ... وجود داشته باشد و حقوق دولت پرداخت نگردد. سازمان بازرسی به عنوان حامی و کمک سایر ادارات موارد لازم را جهت پیگیری گزارش خواهد نمود و ما نیز از سایر سازمانها توقع داریم که همکاری لازم جهت تحقق امور را داشته باشند.
در ادامه آقای مهدی نباتی مدیرکل امور مالیاتی استان ضمن گزارش اقدامات و فعالیتهای اداره کل جهت تحقق اهداف و برنامه های اقتصادی کشور گفت: برنامه ریزی و هماهنگی های لازم برای جلوگیری از اطاله بررسی پرونده ها، چک برگشتی، اقدامات اجرایی پرونده ها و تسریع در رسیدگی به پرونده های مالیاتی در هیأتهای حل اختلاف مالیاتی صورت پذیرفته است.
ایشان ادامه داد: خوشبختانه به دلیل تقیدی که مردم شریف استان خراسان جنوبی دارند، در بحث فرار مالیاتی، کارتهای بازرگانی و تراکنشهای بانکی موردی نداریم، ولی کلیه تدابیر لازم جهت پیشگیری از این موارد پیش بینی و در ادارات امور مالیاتی استان پیاده سازی شده است.
استان خراسان جنوبی به دلیل وضعیت اقتصادی نامطلوب و پیگیری مسئولان و نمایندگان محترم مردم شریف استان در مجلس شورای اسلامی، از معافیتهای مالیاتی مناسبی برخوردار شده اند، ولی بایستی بدلیل شفاف سازی فعالیتهای اقتصادی و همچنین مساعدت در پیاده سازی اقتصاد مقاومتی و به روز رسانی بانکهای اطلاعاتی اقتصادی، ملزم به انجام تکالیف قانونی خود در مواعد مقرر قانونی هستند.
آقای نباتی ادامه داد: در سه ماهه اول سال جاری، 91 درصد درآمدهای استان از محل درآمدهای مالیاتی تأمین شده است، ولی متأسفانه برخی از شرکتها با استفاده از ابزار قدرت خود سعی در فرار مالیاتی دارند. ولی همکاران ما در ادارات امور مالیاتی به عنوان رسالت خود، به هیچ وجه از حق دولت نمی گذرند چون متعلق به ملت و جامعه است. بنابراین ما نیز دست همکاری و همیاری سازمانهای پشتیبان مانند سازمان بازرسی را می فشاریم زیرا می توان ضمن حمایت از واحدهای تولیدی و اقتصادی، در تحقق کامل اهداف و برنامه های سازمان امور مالیاتی کشور که همان تلاش و مجاهدت در جبهه اقتصاد مقاومتی است، موفق و پیروز بود.

تاریخ خبر: 1397/04/23
کلمات کلیدی: فرار مالیاتی بازرس کل خراسان جنوبی کارتهای بازرگانی 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی