مدیر کل امور مالیاتی استان چهارمحال و بختیاری در مصاحبه اختصاصی با ایسنا:
در شرایط تحریم های ظالمانه امروز، حیات کشور بر پایه مالیات استوار است-پرداخت بالغ بر 630 میلیارد ریال از محل درآمدهای مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری ها و دهیاری های استان در هفت ماهه اول سالجاری
چاپ مطلب

نشست خبری با خبرگزاری ایسنامدیر کل امور مالیاتی استان چهارمحال و بختیاری گفت در شرایط تحریم های ظالمانه امروز، حیات کشور بر پایه مالیات استوار است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان کورش بیگدلی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگاران خبرگزاری ایسنا، مالیات را مانند خون در شریان های حیاتی و قلب کشور دانست و تاکید کرد در شرایط تحریم های ظالمانه امروز، حیات کشور بر پایه مالیات استوار است.
مدیر کل امور مالیاتی استان افزود، پرداخت مالیات از مهمترین عوامل رشد و توسعه جامعه محسوب می شود و موجب رونق اقتصادی، تحقق عدالت اجتماعی، افزایش خدمات و عمران و آبادانی کشور می شود.
وی افزود، جایگزینی درآمدهای مالیاتی به جای درآمدهای نفتی از سیاست های اصلی اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری و برنامه های دولت محترم می باشد.
بیگدلی ادامه داد، در حال حاضر بخش عمده ای از اعتبارات و درآمدهای مالیاتی، صرف عمران، آبادانی و امور زیربنایی کشورمی شود.
وی تصریح کرد، بر این اساس برنامه ریزی برای وصول کامل مالیات و جایگزین کردن درآمدهای مالیاتی به‌جای درآمدهای نفتی که در بیشتر موارد ناپایدار می باشد، از اساسی ترین محورهای برنامه ریزی برای توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور است.
مدیر کل امور مالیاتی استان با تاکید بر نقش و اهمیت فرهنگ سازی مالیاتی در جامعه گفت، در این زمینه باید با اطلاع رسانی به مردم اعلام شود که چرا باید مالیات بپردازند و مالیاتی که گرفته می شود به چه مصارفی می رسد و آشنایی مردم از چگونگی مصرف درآمدهای مالیاتی می تواند نقش مهمی در افزایش این درآمدها داشته باشد.
وی ادامه داد، وقتی افراد جامعه بدانند که رفاه و آبادانی کشور و شهر محل زندگی آنها با پرداخت مالیات آنان نقش مستقیمی دارد با میل و رغبت بیشتری در پرداخت مالیات مشارکت می کنند .
بیگدلی افزود، با فرهنگ سازی مالیاتی صحیح می توان شهروندان را از نقش مالیات در توسعه کشور و توزیع عادلانه ثروت و درآمد در جامعه آگاه نمود، که نهایتا منجر به بهبود وضعیت بهداشت، آموزش، حمل ونقل، ارتباطات ودیگر اجزاء زیرساخت اقتصادی و اجتماعی کشور خواهد شد.
وی تاکید کرد، فرهنگ سازی مالیاتی جزء برنامه های کلیدی و پایه ای نظام مالیاتی و اداره کل امور مالیاتی استان می باشد.
در ادامه بیگدلی در جواب به سوال خبرنگار ایسنا مبنی بر عنوان کردن مصادیق و نمودهای عینی مالیات در زندگی هم استانی ها، گفت; اداره کل امور مالیاتی استان در سال گذشته بالغ بر 670 میلیارد ریال از محل وصول مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری ها و دهیاری های استان جهت توسعه زیرساخت های شهری و روستایی استان کمک نموده است که به گفته شهرداران و مسئولین استان پایدارترین درآمد شهرداری ها بوده، و این مبلغ کمک بزرگی به توسعه زیرساخت های شهری و روستایی استان نموده است.
وی ادامه داد که این مبلغ در هفت ماهه نخست امسال به 630 میلیارد ریال رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 89 درصد افزایش داشته است.
بیگدلی افزود، از منبع مالیات بر ارزش افزوده علاوه بر 3 درصد عوارض که به شهرداری ها پرداخت می شود یک درصد هم بابت سلامت جامعه به نظام سلامت و 27 صدم درصد نیز به بخش ورزش کشور اختصاص داده می شود.
مدیر کل امور مالیاتی استان در ادامه گفت طرح جامع مالیاتی یکی از مهمترین و اصلی ترین پروژه طراحی شده در زمینه اقتصاد کشور است که سه هدف عمده، افزایش میزان رضایتمندی مودیان، کاهش هزینه های وصول مالیات و افزایش درآمدهای مالیاتی را دنبال می کند.
وی تصریح کرد، چشم انداز غایی این طرح همانطور که از اسمش پیداست فراگیر شدن وصول مالیات با تکیه بر اطلاعات صحیح از تمامی ابعاد فعالیتهای اقتصادی کلیه مودیان مالیاتی در اقصا نقاط کشور است به طوری که با اجرای این پروژه قرار است هیچ فعالیتی از دید سیستم مالیاتی پنهان نمانده و دسترسیهای لازم برای دریافت مالیاتی عادلانه به دستگاه مالیاتی داده شود .
بیگدلی با تاکید بر اینکه، یکی از مهمترین سیاست های نظام مالیاتی، تعامل با مودیان و حمایت از تولید و اشتغال است گفت، اصلاحیه جدید قانون مالیات های مستقیم که از ابتدای سال 95 به اجرا در آمده، دارای ظرفیت های قابل توجهی در زمینه ارایه مشوق های مالیاتی به بخش تولید، بهبود فضای کسب و کار و حمایت از اشتغال است .
وی ادامه داد، معافیت های مالیاتی هدفمند و درست می تواند در راستای حمایت از تولید و سرمایه گذاری موثر واقع شوند که نظام مالیاتی در همین راستا با اعطای تخفیف ها و معافیت های مالیاتی، سعی دارد زمینه های لازم برای انتقال سرمایه ها به نقاط محروم کشور را در راستای تمرکز زدایی فراهم سازد .
در پایان این نشست خبری، مدیر کل و معاونین ادراه کل امور مالیاتی استان ضمن بازدید از دانشگاه علمی کاربردی و خبرگزاری ایسنا در استان، با رضایی مدیرکل و دانشگاه علمی کاربردی و سرپرست خبرگزاری ایسناف در خصوص مباحث و موضوعات مشترک به بحث و تبادل نظر پرداختند.
Normal0falsefalsefalseEN-USX-NONEAR-SA
تاریخ خبر: 1397/09/12
کلمات کلیدی: فرهنگ سازی مالیاتی طرح جامع مالیاتی پرداخت مالیات عدالت مالیاتی 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی