دفتر آموزش
محورهای کارگروه آموزشی طراحی و تولید محتوای آموزشی مسئولین آموزش ادارات کل امور مالیاتی
چاپ مطلب

تولید محتوا
کارگروه آموزشی طراحی و تولید محتوای آموزشی مسئولین آموزش ادارات کل امور مالیاتی سراسر کشور برگزار شد. سرکار خانم نظری، رییس گروه طراحی و تولید محتوای آموزشی دفتر آموزش، اظهار داشت از ابتدای سال 1396بر اساس مصوبات کارگروه آموزش و به منظور پوشش کلیه آموزش‌های تخصصی موردنیاز سازمان امور مالیاتی کشور 56 عنوان محتوای آموزشی، در دستور کار دفتر آموزش قرار گرفت. 41 عنوان مربوط به دوره های آموزشی قانون مالیات ها و 15 عنوان مربوط به دوره های آموزشی سامانه های نوین می باشد.
وی گفت: آموزش دوره های تخصصی مالیاتی در سازمان امور مالیاتی کشور از سه بخش تشکیل شده است:
دوره های آموزشی قانون مالیات ها، دوره های آموزشی کاربردی نرم افزار سامانه یکپارچه مالیاتی و دوره های آموزشی عملیاتی مالیاتی، این دوره‌ها در 4 پودمان تخصصی (شامل مدیریت امور مودیان، حسابرسی مالیاتی ، دادرسی مالیاتی و اجراییات) دسته‌بندی شده اند و درمجموع دربردارنده حدود 400 ساعت آموزش نظری و 800 ساعت آموزش عملی می باشد. هریک از پودمان های تخصصی مالیاتی با توجه به نوع دوره متشکل از چندین تک درس تخصصی می باشند که می بایست بر اساس سه بخش (نظری، عملی و عملیاتی) آموزش داده شوند.
همکاران من در گروه تولید محتوای آموزشی زیر نظر مولف (کارشناس یا خبره مالیاتی) و داور (خبره و صاحب‌نظر مالیاتی) و بر اساس شیوه‌نامه مصوب کارگروه آموزش، نسبت به تهیه محتوای آموزشی برای دوره های مذکوراقدام نموده اند، به نحوی که ا ز 56 عنوان دوره آموزشی مصوب، محتوای آموزشی 20عنوان تدوین و به بهره‌برداری رسیده است و محتوای آموزشی برای 16 عنوان دوره نیز در سال 1397 درحال انجام است و تا پایان این سال نهایی و آماده بهره‌برداری خواهند شد. 20 عنوان باقی‌مانده نیز طبق برنامه مدون تدوین شده در دفتر آموزش در سال 1398 تدوین و آماده خواهند گردید. تبدیل محتواهای مزبور به محتوای الکترونیک با مشارکت شرکت‌های حرفه‌ای خصوصی ارایه‌دهنده خدمات آموزشی انجام می شود. و تاکنون بیش از 10 مورد محتوای آموزشی الکترونیک (در قالب فیلم، انیمیشن،....) بدین‌صورت تولید شده و در بسترهای نرم‌افزاری یادگیری الکترونیک سازمان (یا شرکت‌های طرف قرارداد) مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.
با توجه به اینکه کلیه منابع تهیه شده به منظور بهره برداری همکاران سازمان در کتابخانه الکترونیکی سامانه فراگیر آموزش ( ایده) بارگذاری می شود، مسئولین محترم آموزش در خصوص منابع موجود و نحوه دریافت محتوای آموزشی استاندارد و مورد تأیید دفتر آموزش از کتابخانه ، از طریق پیامک یا سیستم مکاتبات اداری دیدگاه – چارگون باید اطلاع رسانی نمایند.
وی تاکید کرد ارسال محتوای آموزشی دوره های آموزشی در حال برگزاری در سراسر کشور با تمرکز بر دوره های آموزشی تخصصی معرفی شده از سوی دفتر آموزش به منظور یکپارچه سازی و استاندارد سازی آنها، توسط این دفتر صورت می گیرد.
باتوجه به اهمیت تولید محتوی برای سازمان و موفقیت دوره های آموزشی وی تاکید کرد مسئولین آموزش ادارات کل، با معرفی و جلب همکاری کارکنان کارآمد و خبره به منظور تدوین محتوای آموزشی استاندارد با تمرکز بر سرفصل های آموزشی احصاء شده توسط کارگروه آموزش و بر اساس طرح جامع مالیاتی و تکمیل و ارسال فرم مولفین به همراه مستندات لازم به دفتر آموزش، ما را در انجام این امر مهم یاری کنند. لذا مطلع نمودن همکاران مستعد در امر تالیف، در خصوص شیوه نامه تدوین محتوای آموزش و فرم ارزیابی محتوای تولید شده ضروری می باشد.
علاوه بر این نظری بیان نمود مسئولین محترم آموزش ادارات کل با معرفی همکاران توانمند در امر تدریس با تمرکز بر سرفصل های آموزشی احصاء شده توسط کارگروه آموزش و بر اساس طرح جامع مالیاتی و تکمیل و ارسال فرم مدرسین به همراه مستندات لازم به این دفتر، در غنی سازی بانک مدرسین، به همکاران من در گروه تولید محتوا کمک کند وچنانچه ادارات کل برای برگزاری دوره های آموزشی با کمبود استاد روبروشوند این دفتر با استفاده از بانک مذکور استاد مربوطه را به آنها معرفی می نماید.
عملکرد مسئولین آموزش ادارات کل بر اساس شاخص های معرفی مولف، مدرس و افرادی که با این مجموعه در خصوص تهیه محتوای آموزشی همکاری داشته اند مورد بررسی قرار گرفت و از ادارات کل حائز رتبه برتر تقدیر به عمل آمد.

تاریخ خبر: 1397/10/25
کلمات کلیدی: دفتر آموزش 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی