دفتر آموزش
کارگاه آموزش دو روزه مسئولین آموزش در تاریخ 18 و 19 دی ماه سال 1397 برگزار گردید
چاپ مطلب

بیانیه همایش 97
یکی از نیازهای اصلی اجرای درست و اثر بخش دوره های آموزشی هماهنگی بین مسئولان آموزش در ادارات کل سراسر کشور و مسئولین آموزش دفتر آموزش ستاد سازمان می باشد به همین دلیل هرساله پس از پایان آزمون تعیین سطح و تدوین برنامه سال آتی، مسئولین آموزش در یک کارگاه آموزشی دو روزه ضمن بررسی عملکرد سال جاری برنامه ها و نیازهای آموزشی سال آتی را مورد بررسی قرار خواهند داد. در این راستا علیرضا ترحمی هرندی مدیر کل دفتر آموزش بیان نمود.گارگاه آموزشی دو روزه مسئولین آموزش شامل چهار کارگروه می باشد که عبارتند از: کارگروه آموزشی نیازسنجی و برنامه ریزی دوره های آموزشی، کارگروه آموزشی طراحی و تولید محتوای آموزشی، کارگاه آموزشی نظارت بر اجرای دوره های آموزشی و کارگاه آموزشی ارزشیابی دوره آموزشی
ترحمی در خصوص هدف هر کارگاه تصریح کرد هدف از کارگاه آموزشی نیازسنجی و برنامه ریزی دوره های آموزشی تشریح شیوه های نیاز سنجی و برنامه ریزی آموزشی برای همکارن ادارات کل می باشد و در این کارگروه تلاش شد برنامه تدوین شده برای سال آتی و اهداف و ضرورتها آن به خوبی تشریح گردد. علاوه بر اینکه فاصله بین استانداردهای آموزش مورد نیاز همکاران سازمان و آموزش های طی شده توسط آنها برای مسئولین آموزش تشریح گردد. هدف برگزاری کارگاه آموزشی تولید محتوای آموزشی تشریح ضرورت و نیاز سازمان به محتوای مناسب برای مسئولین آموزش می باشد. علاوه بر اینکه تجربه مسئولان آموزش در استفاده از محتواهای درحال آموزش می تواند راهنمای خوبی برای تدوین بهتر محتوا باشد. وی افزود یکی از کارگروههای مهم در کارگاههای آموزشی سالانه کارگروه آموزشی نظارت بر اجرای دوره های آموزشی مسئولین آموزش ادارات کل امور مالیاتی سراسر کشور می باشد. همه مسئولان آموزش نسبت به حضور و مشارکت همکاران و تکمیل اطلاعات دوره های آموزشی برگزار شده دقت لازم را باید داشته باشند. خوشبختانه با راه اندازی و استقرار کامل سیستم مدیریت آموزش و سامانه یادگیری الکترونیکی، از ابتدای سال جاری امکان برگزاری آزمون های الکترونیکی (پیش آزمون و پس آزمون) برای تمامی دوره های آموزشی فراهم شده است، لذا سنجش میزان یادگیری فراگیران از طریق مقایسه نمرات پیش آزمون و پس آزمون محقق شده و از نتایج حاصله در برنامه ریزی های آتی آموزش بهره برداری می شود.همچنین راه اندازی بستر آموزش های اختصاصی یادگیری الکترونیک سازمان امور مالیاتی کشور و استقبال چشمگیر همکاران که در سال جاری باعث شد سازمان از طرف کرسی یادگیری الکترونیک یونسکو به عنوان سازمان برتر انتخاب شود بار مسئولیت همکاران را بیشتر کرده است. وی تاکید کرد نظربه ضرورت برگزاری کارگاه های آموزشی تخصصی مالیاتی، ادارات کل مکلف شده اند حداقل ده درصد ازساعات آموزشی تخصصی مالیاتی را به کارگاه آموزشی مورد کاوی مالیاتی اختصاص بدهند.که باید مطابق دستوالمل کارگاههای مورد کاوی برگزار شود.
در خصوص دوره های آموزشی طرح جامع مالیاتی ترحمی بیان نمود: مدرسان طرح جامع مالیاتی در تمامی ساختمان هایی که سامانه سنیم پیاده سازی می شود باید نیروهای مستعد (مربیان طرح جامع مالیاتی) را شناسایی و نسبت به آموزش کامل سامانه های سنیم به ایشان اقدام و آنها را به عنوان مربی به واحد آموزش معرفی نمایند. مربیان نیز مکلفند ضمن ارتباط مستمر با همکاران مشمول موضوع پاسخگوی سوالات همکاران باشند و در صورت نیاز، ضمن انجام هماهنگی با واحد آموزش اداره کل دوره های آموزشی بازآموزی برگزار نمایند .
در پایان ترحمی افزود نتایج تمام فعالیتهای آموزش سازمان در اندازه گیری اثر بخشی آنها مشخص می شود و باتوجه به اهمیت سنجش اثربخشی دوره های آموزشی با استفاده از نتایج آزمون تعیین سطح که نمونه آن برای دوره های آموزشی مالیات بر ارث و ارزش افزوده در آزمون تعیین سطح سال جاری مشهود است، تاکید نمود که این آزمون معیاری برای سنجش اثربخشی آموزش های سازمان بوده و مسئولین محترم آموزش ادارات کل باید نسبت به برگزاری دوره های آموزشی بر اساس تقویم ادارات و برگزاری هر چه بهتر آزمون تعیین سطح در راستای ارزشیابی آموزش­های قبلی و نیازسنجی آموزشی همکاران برای سال­های آتی نهایت دقت و تلاش را داشته باشند.

تاریخ خبر: 1397/10/25
کلمات کلیدی: مدیرکل دفتر آموزش دفتر آموزش 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی