رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان در مجلس شورای اسلامی:
مبارزه با فرار مالیاتی درگرو شفافیت اقتصادی است
چاپ مطلب

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان در مجلس شورای اسلامی گفت: مبارزه با فرار مالیاتی درگرو شفافیت مالی و درآمدی مودیان است.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، حسین امیری، رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان در مجلس شورای اسلامی در دیدار اعضای این مجمع با مدیرکل امور مالیاتی استان اظهار داشت: بهترین راه برای خروج از اقتصاد متکی به نفت که دشمنان آن را دستاویزی برای فشار بر اقتصاد کشور قرار می‌دهند، این است که درآمدهای مالیاتی را به عنوان پایه و اساس تأمین‌کننده درآمدهای کشور و نقطه اتکا برای رهایی از اقتصاد نفتی، تقویت کنیم.
وی لازمه تحقق عدالت مالیاتی را گسترش پایه‌های مالیاتی دانست و گفت: امور مالیاتی از برخورد با مالیات گریزان دانه‌درشت در استان فروگذار نباشد و این را مدنظر داشته باشد که هم مجمع نمایندگان استان و هم مسئولین استانی از این حرکت حمایت خواهند کرد .
امیری افزود: انتظار می‌رود تا با همکاری بین مردم و مسئولان، مسائل و مشکلات پیش رو حل شود و در این شرایط اقتصادی، سازمان امور مالیاتی و فعالان توانمند عرصه اقتصادی، فضای کنونی را درک نموده و با هم تعامل بیشتری داشته باشند.
در ادامه این دیدار، شهباز حسن پور ، نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی، مأموران مالیاتی را سربازان خط مقدم تأمین مالی و بودجه کشور برشمرد و گفت: کارکنان نظام مالیاتی باید به دستگاه خود افتخار کنند و تلاش نمایند تا شأن و جایگاه این دستگاه به عنوان یک سازمان کارآمد و سالم به مردم معرفی شود.
وی ضمن تشکر از تلاش‌های انجام شده در اداره کل امور مالیاتی استان برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی، اظهار داشت: تعامل سازنده‌ای بین نظام مالیاتی و تولیدکنندگان وجود دارد که ثمرات حاصل از این تعامل به استان و فعالان اقتصادی بازمی‌گردد.
حسن پور بر تلاش بیشتر برای نهادینه کردن فرهنگ پرداخت مالیات در جامعه تأکید کرد و افزود: فرهنگ‌سازی مالیاتی باعث می‌شود پرداخت مالیات به یک باور و تکلیف اجتماعی تبدیل شود.
نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت درآمدهای مالیاتی در راستای ارائه خدمات شهری و فاصله گرفتن از درآمدهای نفتی افزود: می‌بایست در خصوص جلوگیری از فرار مالیاتی و تحقق عدالت مالیاتی، همت مضاعف داشت و از موارد مصرف مالیات، مردم را آگاه کرد.
وی مبارزه با فساد اقتصادی را به عنوان راه رسیدن به جامعه اقتصادی سالم دانست و گفت: برگزاری این‌گونه نشست‌ها و مطالبه گری امور مالیاتی از نمایندگان مجلس در راستای تبادل اطلاعات و ایجاد فهم مشترک از اجرای قوانین و دستورالعمل‌ها ضروری ست تا بتوانیم در سایه خرد جمعی، گام‌های خوب و تأثیرگذاری در راستای شفاف‌سازی در استان برداریم.
علی بختیاری، نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی نیز بر دقت بیشتر مأموران مالیاتی در تهاتر بدهی دولت به پیمانکاران تأکید کرد و افزود: پیمانکاران می‌بایست بر اساس قراردادهایی که در استان منعقد می‌کنند، مالیات خود را در همان منطقه پرداخت کنند.
وی با اشاره به عوارض پرداختی به شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان از محل وصول مالیات بر ارزش‌افزوده، گفت: امور مالیاتی با اعلام مبالغ پرداختی به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، زمینه اطلاع‌رسانی در زمینه مشارکت مستقیم مردم در سازندگی و عمران شهرها را فراهم کند.
بختیاری اظهار امیدواری کرد با اجرای طرح جامع مالیاتی و تبدیل نظام سنتی مالیاتی به‌نظام کاملا الکترونیکی، ضمن تسهیل و تسریع در انجام امور و ارائه خدمات به‌ مردم، نواقص موجود نیز رفع شود.
در این نشست، مدیرکل امور مالیاتی کرمان نیز ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های انجام شده در اداره کل، با اشاره به خدمت‌رسانی هرچه بیشتر به فعالان اقتصادی گفت: با توجه به سیاست‌های سازمان امور مالیاتی کشور، در دورترین نقاط استان، واحد مالیاتی ایجاد کردیم تا زمینه صرفه‌جویی در هزینه، حذف رفت‌وآمدهای زائد و رضایت مودیان فراهم شود.
سلمانی، اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی مالیاتی را از مهم‌ترین برنامه‌های امور مالیاتی استان عنوان کرد و گفت: سال جاری در خود اظهاری مالیاتی مودیان 20 درصد از میانگین کشوری بالاتر بودیم که دلیل آن اطلاع‌رسانی به موقع بوده است.
وی خاطرنشان کرد : بالغ بر شش هزار و 300 میلیارد ریال از محل درآمدهای مالیات بر ارزش‌افزوده در 9 ماهه نخست سال جاری به حساب شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و فرمانداری‌ها واریز شد که از این مبلغ حدود چهار هزار و 340 میلیارد ریال به شهرداری‌ها، بالغ بر یک هزار و 580 میلیارد ریال به دهیاری‌ها و حدود 380 میلیارد ریال به فرمانداری‌های استان پرداخت شده است .


تاریخ خبر: 1397/11/24
کلمات کلیدی: کرمان 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی