مدیرکل امور مالیاتی کرمان تأکید کرد:
طرح جامع مالیاتی از مهم‌ترین طرح‌های اقتصادی کشور است
چاپ مطلب

مدیرکل امور مالیاتی کرمان گفت: طرح جامع مالیاتی یکی از مهم‌ترین طرح‌های حوزه اقتصادی کشور است، بنابراین برای استقرار کامل این طرح، همراهی و همسویی همه‌ی اصحاب رسانه ضروری است.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، محمد سلمانی، مدیرکل امور مالیاتی کرمان در دیدار با مدیر خانه مطبوعات استان، اطلاع‌رسانی به موقع به مودیان مالیاتی در زمینه پیاده‌سازی کامل طرح جامع مالیاتی توسط مطبوعات را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: مطبوعات، نقش مهمی در امر اطلاع‌رسانی طرح جامع مالیاتی در استان به عهده دارند.
وی افزود: با اجرای طرح جامع مالیاتی و الکترونیکی شدن تمام خدمات مالیاتی، ضمن صرفه‌جویی در هزینه و وقت مودیان و همکاران، دیگر نیازی به حضور فیزیکی مودیان برای دسترسی به اطلاعات و انجام امورشان نخواهد بود و این امر در نهایت موجب رضایت‌مندی آنان خواهد شد.
مدیرکل امور مالیاتی کرمان، رشد اقتصادی و اجرای پروژه‌های عمرانی استان را مستلزم رشد وصول مالیات دانست و یادآور شد: ما سعی می‌کنیم ضمن برقراری عدالت مالیاتی و حمایت از تولید داخلی، منابع مالی لازم و پیش‌بینی‌شده جهت اداره امور جاری کشور و استان را فراهم نماییم.
سلمانی، معافیت‌ها و تقسیط بدهی مالیاتی واحدهای تولیدی را بخشی از تلاش‌های نظام مالیاتی برای همگامی و همراهی با تولید ملی و تقویت اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت: تعامل سازنده با مودیان، در نظر گرفتن مشکلات و موانع پیش رو با توجه به آنچه در قانون لحاظ شده است و تکریم ارباب‌رجوع می‌تواند در وصول مالیات به شکل عادلانه و تحقق درآمدهای مالیاتی استان موثر باشد.
وی تأکید نمود: اصحاب رسانه باید در زمینه انجام به موقع تکالیف قانونی خود برای بهره‌مندی از تمامی خدمات و معافیت‌های ارائه شده در قانون و جلوگیری از تعلق جرائم، اقدام نمایند.
روح‌الله خدیشی، مدیر خانه مطبوعات استان کرمان نیز در این دیدار به اهمیت فرهنگ‌سازی در حوزه رسانه اشاره کرد و گفت: باید موارد مصرف و هزینه‌کرد مالیات برای مردم و جامعه روشن و ملموس باشد و فرهنگ‌سازی مالیاتی به گونه‌ای باشد که مردم گرایش مثبتی به پرداخت مالیات داشته باشند.
وی تصریح کرد: برای فرهنگ‌سازی مالیاتی باید کارهای فرهنگی ویژه‌ای نظیر نشست‌های تخصصی برای مودیان مالیاتی گروه‌های مختلف انجام داد و به آن استمرار بخشید .
خدیشی با تقدیر و تشکر از مدیرکل امور مالیاتی استان برای برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه اصحاب رسانه ، تأکید کرد: تعامل سازنده بین نظام مالیاتی و اصحاب رسانه و آگاهی این قشر از مباحث مالیاتی می‌تواند نقش موثری در فرهنگ‌سازی مالیاتی داشته باشد.
مدیر خانه مطبوعات استان کرمان در پایان خاطرنشان کرد: باید به شهروندان و فعالان اقتصادی که مالیات پرداخت می‌کنند، اعلام شود که محل هزینه کرد آن کجاست و کدام پروژه‌ها از محل مالیات بر ارزش‌افزوده اجرا شده است و در صورت تحقق این مهم، فعالان اقتصادی نسبت به پرداخت مالیات، رضایت بیشتری خواهند داشت، زیرا به عین اثرات پرداخت مالیات را مشاهده می‌کنند.


تاریخ خبر: 1397/12/27
کلمات کلیدی: کرمان 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی