در راستای فرهنگ سازی مالیاتی صورت گرفت:
نامگذاری میدان مالیات در شهرستان مراغه
چاپ مطلب

با هدف فرهنگ‌سازی مالیاتی و ترویج فرهنگ پرداخت مالیات در بین شهروندان، میدانی در شهرستان مراغه با حضور شهردار شهرستان مراغه، مدیرکل امور مالیاتی استان و جمعی از مسئولین شهرستان به نام مالیات نامگذاری گردید.
غلامرضا شریفی، مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی، با اشاره به مکاتبات انجام یافته بین شهرداران استان و اداره کل امور مالیاتی در جهت نامگذاری میادین، خیابان‌ها یا معابر عمومی پر رفت و آمد بنام مالیات، اظهار داشت: در راستای ترویج فرهنگ مالیاتی، طی مکاتباتی، از شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان خواسته شد تا در قبال همکاری‌های صورت گرفته در اخذ عوارض تسهیمی موضوع ماده 38 قانون مالیات بر ارزش افزوده، یکی از میادین تازه تاسیس از محل این عوارض، به نام مالیات نامگذاری شود; در همین راستا در شهرستان مراغه نیز این اتفاق با هم اندیشی با شهردار، طی جلسات مکرر به حیطه عمل درآمد.
مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه توسعه شهری جز با همکاری شهروندان مسیر نمی‌شود، افزود: از اهداف این اقدام، ترویج فرهنگ مالیاتی و نیز ارتقاء سطح فرهنگ پرداخت عوارض شهروندی در جهت نیل به توسعه است که با تلاش شهرداری مراغه، میدان تازه تأسیس مالیات مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
شریفی، نامگذاری مناطق و محوطه های شهری به نام مالیات را اقدامی موثر در توسعه فرهنگ مالیات شهروندان دانست و گفت: وقتی شهروندان نتیجه مالیات‌های پرداختی خود را به طور ملموس و در قالب افتتاح پروژه های عمرانی و رفاهی ملاحظه کنند، میل و رغبت آنان برای پرداخت مالیات بیشتر خواهد شد.
وی، مالیات را یکی از درآمدهای پایدار دولت‌ در تأمین بودجه و هزینه‌های عمومی کشور دانست و افزود: پرداخت مالیات از مهم‌ترین عوامل رشد و توسعه کشور محسوب می‌شود که منجر به رونق اقتصادی، تحقق عدالت اجتماعی، افزایش خدمات و عمران و آبادانی کشور می‌شود.
مهندس احمدی، شهردار مراغه، نامگذاری خیابان مالیات را به پاسداشت حمایت‌های امور مالیاتی از توسعه خدمات شهری دانست و گفت: فرهنگ‌سازی مالیاتی و نهادینه کردن فرهنگ پرداخت مالیات باید به طور جدی مورد توجه مسئولین قرار گیرد و بسیاری از فضاهای ایجاد شده در شهر و خدمات شهرداری‌ها متکی به اعتباری است که از محل مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری‌ها پرداخت می‌شود.
شهردار مراغه، با بیان اینکه امیدواریم با این کارها فرهنگ پرداخت مالیات در بین شهروندان گسترش یابد، افزود: بیان نحوه هزینه‌کرد درآمدهای مالیاتی در امور شهری و عمرانی، می‌تواند موجب شکوفایی اقتصادی، همت عمومی و نهادینه کردن فرهنگ مالیاتی در راستای تأمین درآمدهای مالیاتی و در نهایت باعث آشنایی بیشتر مردم با محل هزینه‌کرد مالیات در جامعه باشد.
وی، درآمدهای مالیات بر ارزش‌افزوده را پایدارترین و باثبات‌ترین درآمدهای شهرداری‌ها دانست و افزود: ? درصد مالیات بر ارزش‌افزوده تخصیص داده‌شده به شهرداری‌ها و دهیاری‌های شهرستان مراغه، کمک شایانی به توسعه زیرساخت‌ها در این شهرستان کرده است.
شهردار مراغه در ادامه با اشاره به اینکه کمک‌های مالی دولت به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در قالب عوارض مالیات بر ارزش افزوده اتفاق می‌افتد، اظهار داشت: 3 درصد مالیات ارزش افزوده تخصصیص داده شده به شهرداری‌ها و دهیاری‌های مراغه کمک شایان توجهی به توسعه زیرساختها و پیشرفت پروژه های عمرانی در این شهرستان نموده است.

تاریخ خبر: 1397/12/23
کلمات کلیدی: فرهنگ سازی مالیاتی میدان مالیات مراغه 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی