مدیرکل امور مالیاتی خراسان رضوی:
محور کار در سازمان امور مالیاتی قانون و مقررات است
چاپ مطلب

مدیرکل امور مالیاتی خراسان رضوی در همایش تبیین راهکارهای ارتقاء سلامت اداری گفت: محور کار در سازمان امور مالیاتی قانون و مقررات است.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، یعقوب نژاد; مدیرکل امور مالیاتی خراسان رضوی در این همایش که با حضور حجت‌الاسلام درویشیان، رئیس منطقه 2سازمان بازرسی و بازرس کل استان برگزار شد، قانون، مودی و مأمور مالیاتی را3 رکن اصلی نظام مالیات ستانی عنوان و تصریح کرد: اگر بخواهیم یک نظام کارآمد، پویا و مبتنی بر عدالت داشته باشیم و مالیات را بر اساس قوانین و سیاست‌های سازمان، توأم با حداکثر رضایت‌مندی مردم وصول کنیم باید این 3 رکن در تعامل باهم دیگر و به‌صورت سیستمی هم‌زمان باهم درست و اصولی کار کنند.
یعقوب نژاد تعامل جهت دسترسی به اطلاعات اقتصادی مودیان، حمایت از مأمورین مالیاتی در برابر کسانی که دوست ندارند مالیات بدهند و تمکین به قانون ندارند را ازجمله اقدامات و کمک‌های خوب اداره بازرسی برشمرد و افزود: نقش و عملکرد اداره کل بازرسی در تشخیص گلوگاه‌های فرار مالیاتی، پیشگیری از وقوع تخلف و حمایت و پشتیبانی از نیروهای سالم، خدوم و زحمت‌کش باعث شده تا ما بهتر بتوانیم حقوق دولت را استیفا کنیم.
وی بابیان اینکه مالیات به‌عنوان یک هزینه اجتماعی عامل توسعه اقتصادی کشور است; گفت: در حال حاضر مالیات وسیله‌ای برای کسب درآمد نیست بلکه به‌عنوان وسیله و ابزار اعمال سیاست‌های اقتصادی دولت است، درواقع دولت با وصول مالیات سیاست‌های اقتصادی را تعدیل و مصرف را کنترل می‌کند.
مدیرکل امور مالیاتی خراسان رضوی با اشاره به کارکرد اجتماعی مالیات افزود: در قانون مالیات بر ارزش‌افزوده با اعمال نرخ مصوب، می‌توان مصرف خیلی از کالاها را محدود و یا مردم را تشویق و ترغیب به سرمایه‌گذاری درزمینه‏ ای خاص نمود.
یعقوب نژاد برقراری عدالت اجتماعی را یکی از کارکردهای مالیات عنوان کرد و اظهار داشت: استقلال اقتصادی و امنیت ملی، توزیع مناسب و تعدیل ثروت، کاهش فاصله طبقاتی، تأمین هزینه‌های جاری کشور، توسعه عمران و آبادانی منطقه و حمایت از فعالیت‌های فرهنگی - مذهبی ازجمله مزایای پرداخت مالیات است.
وی بابیان اینکه همه اقتصاددان‌ها متفق‌القول درآمدهای مالیاتی را یکی از بهترین درآمدهای داخلی می‌دانند، گفت: بهترین اقتصاد آن است که متکی بر درآمدهای داخلی باشد; ازاین‌رو یکی از برنامه‌های مهم و مورد تأکید اقتصاد مقاومتی کاهش اتکا به درآمدهای نفتی و افزایش درآمدهای داخلی است.
یعقوب نژاد درآمدهای مالیاتی را ماندگار و سالم دانست و افزود: درآمدهای مالیاتی متکی به سه‌پایه درآمد، ثروت و مصرف است که اگر درست به کار گرفته شود همه مولفه‌های یک اقتصاد سالم و پویا ازجمله تعدیل ثروت، کاهش فاصله طبقاتی و بهبود فضای کسب‌وکار محقق خواهد شد.
مدیرکل امور مالیاتی خراسان رضوی اظهار داشت: در راستای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از فعالیت‌های مولد اقتصادی و تولید، اشتغال و سرمایه‌گذاری، تشویق‌ها و معافیت‌های مالیاتی برای تولیدکنندگان و صاحبان مشاغل در سطح استان در نظر گرفته‌شده است.
یعقوب نژاد با تأکید بر تعامل سازنده و حداکثری در چارچوب قانون با صاحبان صنایع و تولیدکنندگان در راستای حمایت از تولید و اشتغال اظهار داشت: اولویت اصلی این اداره کل با توجه به شعار سال، تحقق درآمدهای مالیاتی محول شده به استان بر مبنای اطلاعات دقیق، صحیح و رعایت عدالت مالیاتی و اصل مودی مداری است.
و ی افزود: سازمان امور مالیاتی سعی می‌کند درآمدهای مالیاتی را بدون فشار بر مودیان موجود و از طریق پیگیری معوقات مالیاتی، جلوگیری از فرارهای مالیاتی و جلوگیری از تراکنش‌های بانکی مشکوک تأمین کند.


تاریخ خبر: 1398/01/07
کلمات کلیدی:
پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی