فرماندار شهرستان درمیان: اقدامات لازم جهت فرهنگ سازی و اطلاع رسانی انجام تکالیف قانونی مالیاتی جهت جلوگیری از هرگونه سوء استفاده سایرین از مردم، از سوی ادارات امور مالیاتی صورت پذیرد.
چاپ مطلب

درمیان
جلسه بررسی مسائل و مشکلات مودیان مالیاتی شهرستان درمیان با حضور فرماندار محترم درمیان، شهرداران و نمایندگان محترم اصناف، اتحادیه ها و تعاونی های روستایی و عشایری شهرستان در محل دفتر مدیرکل امور مالیاتی استان برگزار گردید.
در این جلسه آقای بشیری زاده فرماندار شهرستان درمیان ضمن ارائه گزارش از وضعیت جغرافیایی، اقتصادی، کشاورزی و ... شهرستان درمیان گفت: به حول و قوه الهی، پشتیبانی مسئولین و از همه مهم تر تلاش و همت مردم شریف شهرستان درمیان، پتانسیلهای اقتصادی، تولیدی و اشتغال قابل توجهی در شهرستان درمیان پیش بینی شده است که بایستی با همایتهای همه جانبه کلیه بخشهای دولتی و دستگاههای اجرایی استان به بهره برداری برسند. در حال حاضر حدود 70 درصد جمعیت شهرستان ساکن روستاها و 30 درصد جمعیت ساکن شهرها هستند; لذا اکثر مردم منطقه با فعالیتهای تعاونی های مرزنشین و فعالیتهای پیله وری گذران زندگی می کنند. تلاش ما در شهرستان درمیان این است که با ترویج فرهنگ کار و تلاش جلوی آسیبهای اجتماعی و همچنین مهاجرت مردم منطقه را به سایر مناطق بگیریم، بنابرین از کلیه مسئولین محترم و خصوصا اداره کل امور مالیاتی استان می خواهیم که این تعاونی ها و بخشهای اشتغال شهرستان را با دید ویژه ببینند و اقدامات لازم جهت فرهنگ سازی و اطلاع رسانی انجام تکالیف قانونی مالیاتی جهت جلوگیری از هرگونه سوء استفاده سایرین از مردم، از سوی ادارات امور مالیاتی صورت پذیرد.
آقای نباتی مدیرکل امور مالیاتی استان ضمن خیرمقدم به کلیه حاضرین در جلسه گفت: استان خراسان جنوبی جزو استانهای کمتر برخوردار کشور است و از طرفی کمترین سهمیه درآمدهای مالیاتی را نیز دارا است. هدف ما در اداره کل امور مالیاتی استان رضایتمندی مردم شریف و حمایت از بخشهای اقتصادی و تولیدی است و این محقق نمی شود مگر با انجام درست و به موقع تکالیف قانونی. یکی از رسالتهای اصلی سازمان امور مالیاتی کشور که با اجرای طرح جامع مالیاتی به دنبال آن است شفاف سازی فعالیتهای اقتصادی است تا جلوی هر گونه سوء استفاده گرفته شود و خدای نکرده برای پیله وران و یا کارتهای بازرگانی مردم مرزنشین ما مشکلی ایجاد نشود.
ایشان ادامه داد: در حال حاضر 92 درصد درآمدهای استان خراسان جنوبی از محل مالیات و عوارض تأمین می گردد و ما سعی نموده ایم در این سالهای اخیر که شهرستانهای ما با خشکسالی و برخی مشکلات اقتصادی مواجه بوده اند، با وصول مالیاتهای معوق و آن هم با فراهم نمودن فرصتهای ویژه بخشودگی 100 درصد جرایم قابل بخشش و تقسیطهای مناسب، درآمدهای تعیین شده استان را تأمین نماییم.
در ادامه شهرداران شهرستان و نمایندگان اصناف، اتحادیه ها و تعاونی های روستایی و عشایری مسائل و مشکلات مالیاتی خود را مطرح نموده و مدیرکل امور مالیاتی استان دستور بررسی و پیگیری ویژه موارد مطرح شده را صادر نمود.

تاریخ خبر: 1398/02/14
کلمات کلیدی: طرح جامع مالیاتی فرهنگ سازی و اطلاع رسانی  شهرستان درمیان 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی