حجت الاسلام و المسلمین عارفی: کسانی که درآمد مناسب دارند بایستی با افتخار مالیات بدهند زیرا در خدمت رسانی به سایرین شریکند.
چاپ مطلب

دیدار با آقای عارفی
مدیرکل امور مالیاتی استان به منظور ارائه گزارش اقدامات و پیگیری برخی از مسائل و مشکلات مالیاتی مطرح شده، با مدیر حوزه علمیه سفیران بیرجند دیدار و گفتگو نمود.
در این دیدار حجت الاسلام و المسلمین عارفی مدیر محترم حوزه علمیه سفیران بیرجند ضمن تبیین اهداف و برنامه های حوزه های علمیه سفیران هدایت گفت: حوزه‌های علمیه مسئولیت تعلیم و تربیت مبلغان دین بر مبنای مکتب اهل بیت عصمت و طهارت (ع) به منظور دفاع از دین مبین اسلام ناب محمدی (ص) را در برهه های مختلف برعهده داشته و دارند و وظیفه طلبه های محصل ما با وجود امکانات کم و دوران سخت تحصیل، تلاش و کوشش مجاهدانه در این راه است.
حجت الاسلام والمسلمین عارفی ضمن اشاره به برخی از مسائل و مشکلات مطرح شده از سوی فعالان اقتصادی گفت: شرایط کنونی ادارات امور مالیاتی بسیار حساس و خاص است، زیرا باید مالیات از کسانی گرفته شود که فعالیت اقتصادی دارند و بر اساس واقعیت و حقیقت تشخیص داده شود. در شرایط کنونی برخی به دلایل مختلف کسب و کار خود را رها کرده اند و بایستی تمامی مسئولین با همدلی فضای کسب و کار و اقتصاد را رونق ببخشند. از طرفی نیز بایستی مالیات گرفته شود تا بتوان کار کرد. استان خراسان جنوبی حدود 20 سال با پدیده خشک سالی مواجه بوده و بسیاری از مشاغل کشاورزی و دامپروری را تعطیل نموده است. از طرفی استان خراسان جنوبی نه صنعت مناسبی برای اشتغال مردم دارد و نه آب کافی و مناسب برای کشاورزی. لذا بایستی فعالیتهای اقتصادی که در استان کار می کنند و با مشقتهای بسیار مواد اولیه خود را تهیه کرده و به تولید ادامه می دهند، حمایت کنیم. مردم ما خیلی مشکل دارند و با تمام مشکلات همواره پای انقلاب بوده و هستند و با حضور پرشور خود این را به اثبات رسانده اند. لذا دولتمردان بایستی به داد مردم برسند و مشکلات آنها را هرچه سریعتر حل نمایند. محرومیت استان خراسان جنوبی با سبقه تاریخی و فرهنگی و پتانسیلهایی که دارد به هیچ وجه قابل قبول نیست و بایستی فکری به حال آن بشود.
ایشان ضمن اشاره به حساسیت اخذ مالیات در شرایط کنونی کشور گفت: همکاران شما در ادارات امور مالیاتی بایستی مراعات حال مردم را بکنند و از طرفی کسانی که درآمد مناسب دارند بایستی با افتخار مالیات بدهند زیرا در خدمت رسانی به سایرین شریکند. ولی کسانی که درآمد آنها بیشتر است و مالیات کمتری پرداخت می کنند اثر سوء آن روی سایرین خواهد بود.
در ادامه آقای مهدی نباتی مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی ضمن ارائه گزارش اقدامات و برنامه های اداره کل امور مالیاتی استان جهت ارائه خدمات مناسب به مردم شریف استان گفت: سهم درآمدهای مالیاتی استان خراسان جنوبی از کل درآمدهای مالیاتی کشور حدود 27 صدم درصد است، لذا هدف سازمان امور مالیاتی کشور و دیدگاه ما در اداره کل امور مالیاتی استان بحث درآمدزایی نیست و هدف ما بیشتر خدمت رسانی به مردم شریف استان و شفاف سازی مبادلات اقتصادی و پیشگیری از فرارهای مالیاتی با تکمیل بانکهای اطلاعاتی راه اندازی شده در قالب طرح جامع مالیاتی می باشد.
ایشان در خصوص تسهیلات و معافیتهای اعطا شده از سوی اداره کل امور مالیاتی استان گفت: در سال گذشته حدود 80 درصد مشاغل استان از پرداخت مالیات معاف شده اند، از طرفی 54 واحد تولیدی، معدنی و خدمات گردشگری و توریستی از معافیت ماده 132 قانون مالیاتهای مستقیم برخوردار شده اند. در حال حاضر حدود 90 درصد درآمدهای استان از محل درآمدهای مالیاتی و مشارکت مردم در پرداخت مالیات است و تأکید ما نیز بر این بوده است که بدون هیچ گونه فشار و رعایت حال فعالان محترم اقتصادی استان، مالیات حقه دولت از محل چکهای برگشتی، شناسایی واحدهای اقتصادی جدید و وصول مالیات معوقه سنوات قبل مشمولان مالیات و آن هم با تمام تسهیلات و مشوقهای ممکن از قبیل بخشودگی تا 100 درصد جرایم قابل بخشش، تقسیط مالیات متعلقه و ... وصول و تأمین گردد.

تاریخ خبر: 1398/03/26
کلمات کلیدی: طرح جامع مالیاتی شفاف سازی مبادلات اقتصادی حجت الاسلام و المسلمین عارفی مسائل و مشکلات مالیاتی چکهای برگشتی پیشگیری از فرارهای مالیاتی  تکمیل بانکهای اطلاعاتی  

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی