نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان: مالیات یکی از بهترین و پاک ترین منابع درآمدی پایدار برای اداره کشور است.
چاپ مطلب

به مناسبت فرا رسیدن 16 تیرماه و روز مالیات و گرامیداشت هفته فرهنگ مالیاتی، مدیرکل امور مالیاتی استان به همراه معاونین، رئیس اداره حراست و جمعی دیگر از کارکنان این اداره کل با حضور در دفتر آیت اله شعبانی نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان دیدار و گفتگو کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امورمالیاتی استان همدان، در این دیدار آیت اله شعبانی ضمن عرض خیر مقدم و تبریک به مناسبت آغاز دهه کرامت و همچنین تبریک روز مالیات و هفته فرهنگ مالیاتی به کارکنان و زحمت کشان این عرصه، طی سخنانی کار مالیاتی را کاری دشوار برشمردند و افزودند: شرایط کاری این شغل شرایط سختی است و بدون شک، اجر کار شما نزد خداوند چند برابر خواهد بود. ایشان در ادامه با اشاره به اینکه از گذشته های دور یکی از بهترین و مهمترین منابع پایدار حکومت ها چه در جوامع اسلامی و چه غیر اسلامی برای اداره کشور مالیات بوده است افزود: تبیین و اثبات ضرورت، اهمیت و فرهنگ سازی مالیات برای کل جامعه و بویژه برای جامعه هدف بسیار مهم و ضروری است.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان در ادامه در خصوص اهمیت اطلاع رسانی و آشنایی صاحبان واحدهای تولیدی با قوانین و مقررات مالیاتی و فهم درست آنان از این قوانین نیز نکات مهمی را مورد اشاره قرار دادند و خاطر نشان کردند: با توجه به عدم آشنایی اکثر مردم به قوانین و مقررات مالیاتی، برگزاری کلاس های آموزشی و توجیهی می تواند تأثیر بسزایی در جلوگیری از وارد آمدن ضرر و زیان به مودیان مالیاتی داشته باشد.
آیت اله شعبانی سپس مطالب ارزشمندی را در خصوص چگونگی انعطاف پذیری در اخذ مالیات، اهمیت بالای مالیات بر ارزش افزوده و تأثیر مستقیم آن بر رفاه مردم و آبادانی کشور بیان فرمودند.
در این دیدار محمد دلشادی مدیر کل امور مالیاتی استان نیز ضمن تبریک هفته مالیات، گزارش کاملی از آخرین وضعیت مالیاتی استان و رویکردهای جدید مالیاتی ارائه نمودند و افزودند: چیزی در حدود 85 درصد از درآمدهای استان بوسیله امور مالیاتی تأمین می گردد و در سال گذشته میزان درآمدهای مالیاتی استان 549 میلیارد تومان پیش بینی شده بود که توانستیم 548 میلیارد تومان آن را وصول نماییم که چیزی بیش از 99 درصد تحقق وصولی حاصل شد.
مدیرکل امور مالیاتی استان در ادامه در خصوص طرح جامع مالیاتی نیز مطالبی را عنوان و تصریح کردند: با اجرای کامل طرح جامع مالیاتی مراحل انجام کارها صددرصد بصورت الکترونیکی انجام شده و این امر موجب کاهش حضور مودیان مالیاتی در ادارات شده است.
وی در ادامه در خصوص جلوگیری و مبارزه با فرار مالیاتی و پولشویی نیز افزود: از مهمترین اقدامات این اداره کل جهت وصول مالیات عادلانه، تلاش مضاعف در راستای از بین بردن این پدیده های مجرمانه اقتصادی می باشد و در این راستا اقدامات خوبی تاکنون بعمل آمده است و امیدواریم با برنامه ریزی های صورت گرفته شاهد کاهش هر چه بیشتر این پدیده مذموم در استان باشیم.
مدیرکل امور مالیاتی استان در پایان تصریح نمودند: از 63 هزار فقره اظهارنامه مالیاتی ارائه شده در سال گذشته توسط مودیان مالیاتی بیش از 31 هزار مورد آن را پذیرفته و قطعی نمودیم که این امر منجر به روان سازی وصول مالیات و افزایش رضایتمندی مودیان مالیاتی گردید.تاریخ خبر: 1398/04/17
کلمات کلیدی:
پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی