مشاور رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در همدان عنوان کرد: مالیات نقش تعیین کننده در اداره امور کشور دارد.
چاپ مطلب

به مناسبت گرامیداشت روز مالیات و هفته فرهنگ مالیاتی، رحمانی مشاور رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور به همراه جمعی از مدیران این سازمان در جلسه ای که با حضور مدیرکل، معاونین، روسای ادارات امور مالیاتی، رئیس اتاق اصناف، اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی و تعدادی دیگر از روسای اتحادیه ها و انجمن های صنفی استان همدان که به منظور بررسی مسائل و مشکلات در مسائل گوناگون و نحوه اجرای آنها برگزار شده بود حضور یافتند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان همدان، در آغاز این جلسه آقای رحمانی ضمن تبریک هفته کرامت و تقارن آن با هفته گرامیداشت فرهنگ مالیاتی و تشکر و خداقوت، از زحمات مدیرکل و کارکنان اداره کل امورمالیاتی استان قدردانی نمودند.
ایشان در ادامه با اشاره به اهمیت مالیات و درآمدهای مالیاتی افزود: نقش درآمدهای مالیاتی برای دولت ها بسیار مهم است و نقش تعیین کننده در اداره امور کشور دارد چرا که به هر میزان این درآمدها افزایش یابد به همان میزان نیز دولتها میتوانند در گسترش خدمات و ایجاد تسهیلات رفاهی و نیز در بحث دفاعی و امنیتی، امکانات مورد نیاز را فراهم نمایند.
مشاور رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور سپس تصریح نمودند: با توجه به اینکه طی سالهای گذشته درآمد اصلی کشور متکی به نفت بوده لذا با ایجاد ارزش افزوده در نفت خام مانند پتروشیمی و ... میتوان نسبت به افزایش درآمدهای مالیاتی اقدام نمود. وی افزود: در شرایط کنونی و با توجه به اینکه کشور مواجه با اعمال تحریم های ظالمانه گردیده، شرایط مساعدی در خصوص درآمدهای نفتی نداریم و البته از منظر دیگر میتوان این موضوع را به فال نیک گرفت و برای افزایش تولیدات داخلی، صنعتی و... برنامه ریزی نمود، و به حول قوه الهی طی این سالها توانسته ایم موفقیت های خوبی را بدست آوریم و در ادامه نیز رسیدن به اهداف بالاتر در دسترس خواهد بود.
مشاور رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در ادامه افزود: ما دنبال افزایش درآمدهای مالیاتی هستیم و این بدین معنا نیست که دنبال افزایش مالیات مودیان مالیاتی باشیم. بلکه دنبال این هستیم که جلوی فرار مالیاتی گرفته شود و با این امر به سمت عدالت مالیاتی حرکت خواهیم نمود.
رحمانی در ادامه خاطر نشان کرد: واحدهای تولیدی می بایست به دنبال افزایش فعالیتهای اقتصادی باشند و با همکاری متقابل میتوان نسبت به کاهش و رفع مشکلات موجود اقدام نمود. وی افزود: سازمان امور مالیاتی تمهیداتی را جهت افزایش تعامل با واحدهای تولیدی داشته و تسهیلات متفاوتی را برای تولید کنندگان در نظر گرفته است و ما وظیفه داریم نهایت همکاری را با اصناف و تولیدکنندگان و نهایتا با مودیان مالیاتی داشته باشیم و از این طریق نسبت به وصول درآمدهای مالیاتی پیش بینی شده اقدام نماییم.
مشاور رئیس کل امورمالیاتی کشور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اجرای طرح جامع مالیاتی افزود: مهمترین بحث در سازمان امورمالیاتی کشور، اجرای طرح جامع مالیاتی است که نیازمند فرآیند خاصی می باشد و مهمترین بخش در این طرح، موتور جستجوگر می باشد که وجود اطلاعات در آن از اهمیت فراوانی برخوردار است چرا که سازمان مالیاتی جهت افزایش عدالت مالیاتی به اطلاعات مالی مودیان مالیاتی نیازمند می باشد که در این طرح کسانی که فرار مالیاتی دارند نیز مورد شناسایی قرار می گیرند و با افزایش اطلاعات می توان به یک تشخیص خوب رسید. که با این وسیله و اجرای طرح، شاهد افزایش رضایتمندی هر چه بیشتر مودیان مالیاتی خواهیم بود.
رحمانی در پایان افزود: با توجه به شرایط خاص کشور، میطلبد که با کمک و همراهی یکدیگر به سمت پیشرفت حرکت نماییم و با توجه به فریضه بودن پرداخت مالیات، در جهت کاهش تضادها اقدام نموده تا بتوانیم مالیات شفاف، صحیح و همراه با عدالت وصول نماییم.تاریخ خبر: 1398/04/27
کلمات کلیدی:
پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی