دفتر آموزش
امکان آموزش تکالیف مودیان مالیاتی به شیوه های حضوری و مجازی
چاپ مطلب

آموزش تکالیف مودیان علیرضا ترحمی هرندی، مدیرکل دفتر آموزش سازمان امورمالیاتی از امکان آموزش تکالیف مودیان مالیاتی به شیوه های حضوری و مجازی خبر داد.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، مدیرکل دفتر آموزش با حضور در غرفه سازمان مالیاتی نمایشگاه بین المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک (الکامپ) گفت: طی دو سال گذشته دفتر آموزش برای تولید محتوای مناسب آموزشی در حوزه های مرتبط تلاش کرده است.
وی با بیان اینکه در سال 1397 دو فرایند برای واگذاری آموزش مودیان به بخش خصوصی طراحی شد که عبارتند از فرایند واگذاری آموزش حضوری مودیان مالیاتی و فرایند واگذاری آموزش مجازی مودیان مالیاتی، اظهار داشت: موسسات علاقه مند برای آموزش های حضوری، مدرسین خود را بر اساس فرم معرفی شده از سوی سازمان به دفتر آموزش معرفی می کنند و دفتر آموزش پس از ارزیابی اولیه شرایط مدرسین، علاوه بر در دسترس قراردادن محتوای تولید شده آموزشی، برای مدرسین واجد شرایط کلاس تربیت مدرس تشکیل می دهد و سپس مدرسان متقاضی بعد از قبولی می توانند آموزش های حضوری را به عهده بگیرند.
وی با بیان این مطلب که موسسات آموزشی توانمند طی یک فراخوان برای اجرای دوره های مجازی، دعوت به همکاری شدند، ادامه داد: این موسسات امکانات خود را معرفی و فهرست مدرسین و محتوای آموزشی را از دفتر آموزش دریافت و در یک فرایند شش ماهه اقدام به تولید محتوای آموزشی الکترونیک کردند.
ترحمی هرندی افزود: در دو بخش مالیات های مستقیم و مالیات های غیرمستقیم، 16 درس اساسی شامل 8 دوره آموزشی کار با نرم افزارهای مالیاتی و 8 دوره آموزشی دوره های قوانین و مقررات که مربوط به تکالیف مودیان است درنظرگرفته شده است و دو موسسه در نمایشگاه الکامپ نیز به بازدیدکنندگان معرفی می شوند تا مردم بتوانند از خدمات آموزشی آنها استفاده کنند.
موسسه دانش و فناوری بامداد مجوز برگزاری مجازی دوره های سامانه اظهارنامه مالیات بر مشاغل(اشخاص حقیقی)، سامانه اظهارنامه مالیات بر اشخاص حقوقی، سامانه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده، کاربران مشاغل خودرو، سامانه ثبت نام مالیات بر ارزش افزوده، سامانه اظهارنامه مالیات بر مستغلات اجاری و اجاره املاک و اراضی بایر، سامانه ارسال فهرست معاملات و سامانه ثبت نام با ادرس http://tax.nimkatonline.com و موسسه رایان تدبیر ایتوک مجوز برگزاری مجازی دوره های حسابرسی مقدماتی مالیات بر ارزش افزوده، هزینه های قابل قبول و استهلاکات، ابلاغ اوراق مالیاتی، اظهارنامه اشخاص حقوقی را با آدرس الکترونیک https://tax.etook.academy/ برای مودیان محترم دارند .
وی اظهار داشت: آموزش های مربوط به مالیات های مستقیم (ثبت نام، ارسال فهرست معاملات، اظهارنامه اشخاص حقیقی و حقوقی) و ارزش افزوده (ثبت نام و نحوه ارسال اظهارنامه ارزش افزوده) به دلیل ضرورت آشنایی مودیان مالیاتی با تکالیف قانونی خود، جزو دوره های پرمخاطب به شمار می روند.
مدیرکل دفتر آموزش افزود: در رایزنی های انجام شده با مرکز فنی و حرفه ای مقرر شد ضمن تبدیل موارد یادشده به دو کارراهه برای بخش خصوصی، به مودیان مشاغل و اشخاص حقوقی نیز مدرک فنی حرفه ای اعطا شود. در همین راستا و با هدف آموزش تکالیف مودیان، دو بسته آموزشی اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی با همکاری سازمان فنی و حرفه ای تهیه شده که هر بسته شامل 8 دوره آموزشی کار با نرم افزار و قوانین و مقررات مربوطه می باشد. هر یک از این بسته ها شامل 4 دوره آموزشی قوانین و مقررات ثبت نام (کد اقتصادی و ارزش افزوده) و ارسال فهرست معاملات، تکمیل و ارسال اظهارنامه عملکرد، تکمیل و ارسال اظهارنامه ارزش افزوده و تکمیل و ارسال اظهارنامه اجاره املاک و 4 دوره آموزشی کار با نرم افزارهای مرتبط با هر یک از این دوره ها می باشد.
وی گفت: همچنین در حوزه آموزش های ضمن خدمت نیز، به کمک مرکز فنی حرفه ای در 5 سطح آموزشی،آزمون های تعیین سطح برگزار خواهد شد و این مرکز به تمام همکاران گواهینامه سطح 1 تا 5 را ارائه می دهد که به عنوان گواهینامه حرفه ای آموزش محسوب می شود.
وی در پایان خاطر نشان کرد: در نمایشگاه الکامپ توانستیم دو موسسه را که مجوز برگزاری دوره ها به صورت مجازی را دارا هستند و همچنین دو اپلیکیشن آموزشی را به عموم مردم معرفی کنیم که این امر می تواند از طریق محتوای مورد تأیید سازمان امور مالیاتی، مردم را در کمترین زمان با تکالیف مالیاتی شان آشنا کند.

تاریخ خبر: 1398/04/30
کلمات کلیدی: آموزش مودیان آموزش اظهار نامه دفتر آموزش آموزش الکترونیکی  صفحه نخست
 آخرین اخبار
پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی