استاندار همدان: مشارکت مردم در تأمین هزینه های کشور، یک اصل مسلم، قطعی و غیرقابل انکار است.
چاپ مطلب

به مناسبت گرامیداشت هفته فرهنگ مالیاتی، سید سعید شاهرخی استاندار همدان به همراه رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، مدیرکل روابط عمومی استانداری و جمعی دیگر از همکاران خود در اداره کل امور مالیاتی استان حضور یافتند و در جلسه ای که با حضور دلشادی مدیرکل، معاونین، رئیس اداره حراست، دادیار مسئول انتظامی مالیاتی، روسای ادارات مالیاتی و سایر کارکنان این اداره کل برگزار گردیده بود مطالب ارزشمندی را بیان نموده و از نزدیک در جریان امور این اداره کل قرار گرفتند.
استاندار همدان در آغاز ضمن گرامیداشت هفته فرهنگ مالیاتی، هدف از این دیدار را عرض خداقوت و خسته نباشید به مدیرکل و همکاران ایشان عنوان کردند و تصریح کردند: زحمات بی وقفه و حاصل کار شما بسیار قابل قبول است و ما وظیفه داشتیم از همه شما تلاشگران عرصه جهاد اقتصادی که توفیقات خوبی را در بحث مالیات حاصل نموده و کارهای خود را به نحو شایسته به انجام می رسانید تقدیر و تشکر نماییم.
شاهرخی در ادامه با اشاره به اهمیت فرهنگ سازی مالیاتی افزودند: در تمامی کشورهای جهان ترویج فرهنگ پرداخت مالیات و مشارکت مردم در تأمین هزینه اداره عمومی کشور به تناسب درآمد مردم، امری مسلم، قطعی و غیر قابل انکار است است.
وی اضافه کرد: اما در ایران به واسطه وجود منابع خدادای نظیر نفت و وابستگی کشور به آن، مسئولان را در تصمیم گیری ها، شتاب توسعه و برخی رفتارهای مورد نیاز در حوزه اقتصادی، سیاسی و اجتماعی با چالش مواجه کرده است.
استاندار همدان یادآوری کرد: کاهش وابستگی بودجه به نفت از دولت‌های گذشته تاکنون پیگیری شده است که جایگزین آن باید منابع داخلی از جمله مالیات باشد که با این نگاه در سال‌های گذشته گام‌های موثر، مثبت و جدی در این حوزه برداشته شده است.
وی اضافه کرد: با طراحی سیستم های مختلف تلاش‌هایی برای ضابطه مندتر و دقیق‌تر شدن دریافت مالیات و حرکت آن به سمت عدالت صورت گرفته است که از این طریق بتوان راه را برای فرار مالیاتی و پولشویی مسدود کرد.
شاهرخی ادامه داد: به عنوان نماینده عالی دولت در استان همدان وظیفه داریم تا با همکاری همه ارکان، موانع پیش روی مالیات را در جهت دستیابی به عدد تعیین شده در وصول مالیات رفع ‌کنیم.
وی افزود: برخی افراد در برابر پرداخت مالیات مقاومت منفی دارند و با وجود اینکه سرمایه قابل توجهی دارند اما نگاه محدود و تنگنظرانه نسبت به مالیات دارند و نمی‌خواهند در هزینه‌های جاری، اجتماعی و عمومی دولت همکاری کنند که این موضوع یک بی عدالتی آشکار است در حالی که در نظام مالیاتی سرلوحه کارها و فعالیت ها بر پایه عدالت گذاشته شده است.
بالاترین مقام اجرایی استان همدان تاکید کرد: در برنامه ریزی و شیوه نامه‌ها نیز باید بر این اساس سهم افراد در پرداخت مالیات مشخص باشد و در اجرا نیز میبایست دقت لازم را داشته باشیم و با مردم مدارا را داشته و به عدالت رفتار کنیم و در عین حال با ابزار قانونی جلوی اندک افرادی که دنبال فرار مالیاتی و پولشویی هستند بایستیم.
شاهرخی ادامه داد: رونق تولید و اشتغال و بالا رفتن سطح معیشت مردم بستگی به شعار کلیدی سالجاری رهبر فرزانه انقلاب دارد و رونق کسب و کار و تولید است که در نهایت منجر به پرداخت مالیات می‌شود.
وی تاکیدکرد: اگر خواهان ارتقای وضعیت معیشتی مردم هستیم باید با تعامل و همکاری از حوزه تولید و کسب و کار حمایت کنیم چراکه افزایش تولید منجر به ایجاد اشتغال و تولید ثروت می‌شود و از این ثروت می‌توان مالیات دریافت نمود و صرف هزینه‌های جاری کشور کرد.
شاهرخی ادامه داد: نگاه ما می بایست به تقویت کسب و کار باشد و در عین حال با طراحی سیستم های هوشمند، فرارهای مالیاتی را به خوبی رصد کنیم و نگذاریم عده ای معدود حق دیگران را ضایع کرده و مالیات کسب و کار خودشان را نپردازند.
شاهرخی در پایان سخنان خود خاطر نشان کرد: خدا را شاکریم که شرایط وصول مالیات در استان شرایط مناسبی است و مردم ما مردم فهیمی هستند و اینها نشان از فرهنگ بالای مالیاتی مردم استان دارد و این نکته را نیز نباید فراموش کنیم که کار مالیاتی کار بسیار حساسی است و من بار دیگر بخاطر تمامی تلاشها و زحمات از همه شما سپاسگزاری میکنم و همچنین لازم میدانم از مردم عزیز نیز بخاطر مشارکت خوب و موثرشان در پرداخت مالیات و همکاریشان در اداره امور استان و کشور تشکر نمایم.


تاریخ خبر: 1398/04/30
کلمات کلیدی:
پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی