مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی: صنعت گران، تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی، مجاهدان و ایثارگران جبهه اقتصادی کشور هستند.
چاپ مطلب

جلسه با صنایع استان
جلسه بررسی مسائل و مشکلات مالیاتی واحدهای صنعتی و تولیدی استان خراسان جنوبی با حضور رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی بیرجند، مدیران واحدهای صنعتی و تولیدی استان و همچنین مدیرکل و معاون حسابرسی مالیاتی استان در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند برگزار گردید.
در این جلسه مدیران واحدهای صنعتی و تولیدی به بیان مسائل و مشکلات بخش تولید مانند کمبود امکانات زیرساختی، واردات بی رویه و قاچاق و همچنین برخی قوانین سخت گیرانه مالیاتی در استان خراسان جنوبی پرداخته و بر بازنگری در قوانین و دستورالعملهای مالیاتی جهت حمایت از بخشهای تولیدی و اقتصادی استان کم برخوردار خراسان جنوبی تأکید نمودند.
در ادامه آقای مهدی نباتی مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی ضمن تقدیر و تشکر از فعالان اقتصادی گفت: صنعت گران، تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی، مجاهدان و ایثارگران جبهه اقتصادی کشور هستند و ما وظیفه داریم جهت حمایت از این عزیزان و محقق نمودن فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در سال رونق تولید و همچنین برنامه های تعیین شده در اصل 44 قانون اساسی از کلیه امکانات و پتانسیلها و ظرفیتهای قانونی استفاده نماییم.
ایشان ادامه داد: در شرایط کنونی مسائل و مشکلات مختلفی برای واحدهای تولیدی و اقتصادی بوجود آمده است و هدف سازمان امور مالیاتی کشور ادامه چرخه تولید و فعالیتهای اقتصادی است، نه تعطیلی آنها. به همین منظور، سهم تعیین شده درآمدهای مالیاتی استان خراسان جنوبی بیست و هفت صدم درصد تعیین شده و با توجه به برنامه های پیاده شده سازمان امور مالیاتی کشور، حدود 80 درصد مشاغل استان از پرداخت مالیات معاف هستند، معافیت موضوع ماده 132 قانون مالیاتهای مستقیم جهت کلیه شرکتهای خصوصی مشمول اعمال شده است و تا پایان مهرماه سال جاری فرصت بخشودگی 100 درصد جرایم قابل بخشش فعالان محترم اقتصادی فراهم شده است..
آقای نباتی درخصوص تأکید سازمان امور مالیاتی کشور بر شفاف سازی فعالیتها و اقدامات گفت: کلیه بخشنامه ها، قوانین و دستورالعملهای سازمان امور مالیاتی کشور هم در سایت سازمان جهت دسترسی عموم قرار دارد و هم اداره کل امور مالیاتی استان در اسرع وقت آن را چه از طریق رسانه ها و چه از طریق مکاتبات رسمی با واحدها و ادارات مربوطه اطلاع رسانی می نماید. لذا ما نیز از کلیه فعالان اقتصادی انتظار داریم با شفاف سازی مبادلات اقتصادی و همچنین انجام تکالیف قانونی در مواعد مقرر به پیاده سازی اهداف بنیادین نظام مالیاتی کشور که مهم ترین آنها شفاف سازی و سالم سازی فعالیتهای اقتصادی، برقراری عدالت مالیاتی و برخورد با هرگونه فرار مالیاتی است، ادارات امور مالیاتی را یاری رسانند. مردم خراسان جنوبی بسیار شریف و فعالان اقتصادی آن در انجام تکالیف قانونی بسیار مقید هستند و ایجاد این فضای اعتماد و تعامل بین ادارات امور مالیاتی و مودیان مالیاتی یک افتخار است.
آقای نباتی در پایان یادآور شد: در شرایط کنونی مهم ترین و پایدارترین درآمد کشور، درآمدهای مالیاتی است و در حال حاضر حدود 90 درصد درآمدهای استان از محل درآمدهای مالیاتی تأمین می شود. لذا امیدواریم بتوانیم با شناسایی فرارهای مالیاتی و منابع درآمدی جدید بدون هیچ گونه فشار بر فعالیتهای اقتصادی سالم، جهت توسعه خدمات به مردم شریف استان مالیات حقه را وصول نماییم.

تاریخ خبر: 1398/07/14
کلمات کلیدی: مالیات واحدهای صنعتی مسائل و مشکلات مالیاتی تولیدی 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی