رئیس کل دادگستری استان خراسان جنوبی: مالیات یک ضرورت است، یک منبع اصلی درآمدی است که دولت می تواند روی آن حساب کند و بر اساس آن به مردم خدمت رسانی نماید.
چاپ مطلب

دیدار با رئیس کل دادگستری استان
مدیرکل، معاونین مدیرکل، دادیارمسئول انتظامی مالیاتی، مسئول حراست، سرپرست هیئتهای حل اختلاف مالیاتی و مسئول واحد حقوقی اداره کل امور مالیاتی استان خراسان جنوبی با رئیس کل دادگستری استان دیدار و گفتگو نمودند .
در این جلسه آقای نباتی مدیرکل امور مالیاتی استان ضمن ارائه گزارش اقدامات و برنامه های اداره کل امور مالیاتی استان گفت: با توجه به محرومیت استان، سهم درآمدهای مالیاتی استان خراسان جنوبی به کل کشور حدود 27 صدم درصد است و از طرفی 80 درصد مشاغل استان از پرداخت مالیات معاف هستند; لذا هدف ما در استان خراسان جنوبی خدمت رسانی به مردم شریف استان و از طرفی تکمیل بانکهای اطلاعاتی فعالان اقتصادی جهت بهره برداری سازمان امور مالیاتی کشور است. ما به شرایط فعالیتهای اقتصادی و واحدهای تولیدی واقف هستیم که با چه زحمات و مشکلاتی به فعالیت و ادامه چرخه اقتصادی ادامه می دهند. امیدواریم بتوانیم با حضور فعال در جلسات هم اندیشی مسئولین استان و پیگیری های لازم، مسائل و مشکلات کلیه واحدهای تولیدی و اقتصادی حل شود.
ایشان ادامه داد: در حال حاضر حدود 90 درصد درآمدهای استان از محل درآمدهای مالیاتی تأمین می شود و ما سعی نموده ایم در ادارات امور مالیاتی بدون هیچ گونه تنش و فشاری بر مودیان خوش حساب و مودیانی که فعالیتهای اقتصادی سالم و شفاف دارند، این سهمیه درآمدی را از محل معوقات مالیاتی سالهای قبل، وصول چکهای برگشتی و از همه مهم تر شناسایی منابع درآمدی جدید و پیشگیری از فرارهای مالیاتی تأمین نماییم.
در ادامه حجت الاسلام و المسلمین حمیدی رئیس کل دادگستری استان خراسان جنوبی ضمن خیرمقدم و آرزوی توفیق برای کلیه خدمتگزاران به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گفت: مالیات یک ضرورت است، یک منبع اصلی درآمدی است که دولت می تواند روی آن حساب کند و بر اساس آن به مردم خدمت رسانی نماید. ولی در این بین بایستی ملاحظه مردم بشود تا حقی ضایع نشود و حمایت لازم از واحدهای تولیدی و اشتغال جهت رفع موانع و مشکلات ایشان صورت پذیرد. یکی از دغدغه های اصلی ما در استان خراسان جنوبی وضعیت واحدهای تولیدی و اشتغال استان است و از تمامی دستگاههای اجرایی می خواهیم از کلیه ظرفیتها برای کمک به ادامه فعالیت اشتغال و تولید در استان کمک کنند. ایشان درخصوص تعطیلی برخی از واحدهای تولیدی گفت: استان خراسان جنوبی یک استان مستعد رشد و سرشار از منابع معدنی ناب است و با وجود مواد اولیه مناسب باید واحدهای تولیدی را رونق دهیم; نباید واحد تولیدی که سرمایه گذاری زیادی برای آن شده است تعطیل شده و یا تجهیزات آن خاک بخورد. یکی از مسائل و مشکلاتی که واحدهای تولیدی عنوان می کنند، مسائل و مشکلات مالیاتی است و بایستی نحوه اخذ مالیات و جرایم متعلقه به نحوی باشد که فعالیت آنها لطمه نبیند. لذا امیدواریم در جلسات اقتصاد مقاومتی که به جد پیگیری خواهد شد، کلیه مسئولین استان، دغدغه ها و مشکلات این واحدهای تولیدی را پیگیری و حل نمایند. از تعطیلی واحدهای تولیدی کسی سود نمی برد، بنابراین همه ما مسئولیم تا به ادامه حیات چرخه تولید، اشتغال و اقتصاد داخلی کشور کمک نماییم.

تاریخ خبر: 1398/07/18
کلمات کلیدی: مالیات دادگستری اقتصاد مقاومتی 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی