مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی: بایستی با افزایش اتحاد و همبستگی خود در تمامی بخشها و تحول در نظام خدمت رسانی الکترونیک، جلوی فعالیتهای مخرب اقتصادی و ضربه های مهلک آن به فضای اقتصادی کشور را بگیریم.
چاپ مطلب

پدافند غیرعامل 98
جلسه گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل و تبیین نقش طرح جامع مالیاتی در مصونیت اقتصادی و مالیاتی استان خراسان جنوبی و کشور با حضور مدیرکل، معاونین حسابرسی مالیاتی، معاون توسعه مدیریت و منابع و سایر اعضای کمیته طرح جامع مالیاتی استان در محل سالن جلسات اداره کل برگزار گردید.
در این جلسه آقای مهدی نباتی مدیرکل امور مالیاتی استان ضمن تسلیت ایام شهادت امام حسن عسکری(ع) و گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل گفت: سیره اهل بیت(ع) دفاع مجاهدانه از اسلام ناب محمدی(ص) و مصون سازی جامعه اسلامی از شر دشمنان و بدخواهان بوده است و ما به عنوان پیروان این راه بایستی با الگوپذیری از این سیره های عملی، خود و جامعه خود را در مقابل تهدیدات و توطئه های دشمنان و خائنان به کشور مصون نماییم. لذا به فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله العالی): " وقتی مردم در یک نظامی متحدند، یکپارچه اند، پشتیبان نظامند، با نظامند، این مصونیت پیدا می کند. " ما به عنوان کارکنان سازمان امور مالیاتی کشور بایستی با افزایش اتحاد و همبستگی خود در تمامی بخشها و تحول در نظام خدمت رسانی الکترونیک، جلوی فعالیتهای مخرب اقتصادی و ضربه های مهلک آن به فضای اقتصادی کشور را بگیریم و قطعا مردم شریف به عنوان عناصر اصلی این انقلاب ما را در این راه تنها نخواهند گذاشت.
ایشان ادامه داد: ما در شرایط کنونی دو وظیفه سنگین را بایستی عملی کنیم: اول آنکه از فعالیتهای اقتصادی و مولد سالم حمایت کنیم و با دستورالعملهای ابلاغی سازمان متبوع و اعمال مرحله به مرحله بخشودگی جرایم قابل بخشش و اطلاع رسانی گسترده در این خصوص، این امر در حال انجام است و تقاضای زیاد مودیان مالیاتی جهت برخورداری از این تسهیلات خود مبین این امر است.
دومین وظیفه که مهم ترین آنها نیز می باشد، جمع آوری و بهره برداری مناسب و سریع از ریزداده های واصله به سازمان امور مالیاتی کشور است که ورود به موقع همکاران به این اطلاعات مهم و تجزیه و تحلیل آنها بر اساس ساختارهای سامانه های طرح جامع مالیاتی، جلوی بسیاری از فرارهای مالیاتی را گرفته و مالیات حقه و بیت المال عمومی که در بودجه کشور پیش بینی شده است، تحقق خواهد یافت.
آقای نباتی ضمن بیان اهمیت و نقش اطلاعات صورت معاملات فصلی مودیان مالیاتی و فعالان اقتصادی گفت: 15 آبانماه سال جاری آخرین مهلت ارائه صورت معاملات فصلی و اطلاعات خرید و فروش فصل تابستان 1398 است و امیدواریم مودیان مالیاتی مشمول نسبت به این تکلیف مالیاتی و قانونی مهم در اسرع وقت اقدام نمایند. زیرا یکی از ابزارهای مهم و اطلاعاتی سازمان امور مالیاتی کشور در حال حاضر در اجرای ماده 169 مکرر قانون مالیاتهای مستقیم، کسب اطلاعات اقتصادی از طریق ارائه صورت معاملات فصلی مودیان مالیاتی جهت صحت سنجی سایر اطلاعات اقتصادی واصله و شناسایی فعالان اقتصادی درسایه و زیرزمینی است که با توسعه فضای تعامل و همکاری سایر دستگاههای اجرایی با سازمان امور مالیاتی کشور، این امر در آینده ای نزدیک به نحو شایسته ای محقق خواهد شد.

تاریخ خبر: 1398/08/14
کلمات کلیدی: طرح جامع مالیاتی پدافند غیرعامل فعالیتهای مخرب اقتصادی 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی