رئیس سازمان بازرسی استان خراسان جنوبی: امکانات و خدمات کشور یک حق عمومی است و بایستی همه از آن نفع ببرند.
چاپ مطلب

دیدار با رئیس سازمان بازرسی استان
جلسه ارائه گزارش اقدامات و اهداف اداره کل امور مالیاتی استان خراسان جنوبی در برخورد با جرایم مالیاتی با حضور مدیرکل، معاونین، مسئول حراست، مسئول دادستانی انتظامی و مسئول واحد حقوقی اداره کل امور مالیاتی استان در محل دفتر رئیس سازمان بازرسی استان برگزار گردید.
در این جلسه آقای مظهری رئیس سازمان بازرسی استان خراسان جنوبی ضمن تبریک اعیاد ماه ربیع الاول گفت: برابر بررسی های بعمل آمده، متأسفانه آگاهی فعالان اقتصادی خصوصا بسیاری از شرکتها از قوانین مالیاتی بسیار ضعیف است و این امر مشکلات عدیده ای برای ایشان بوجود آورده است. هنوز بسیاری از شرکتها نمی دانند که مبنای برآورد و محاسبه مالیات بر اساس دفاتر و اسناد قانونی لازم است که بایستی به موقع به مراجع لازم ارائه نمایند.
همچنین متأسفانه مشاهده شده است که برخی از واحدهای اقتصادی و تولیدی به خریداران خود فاکتورهای چندگانه ارائه می دهند که مشکلات عدیده ای را در بخشهای اقتصادی کشور و استان بوجود آورده است. فعالان اقتصادی باید بدانند که تمامی این مصادیق جرم بوده و ما در حال شناسایی و مطمئنا برخورد جدی با آنها خواهیم بود.
ایشان ادامه داد: امکانات و خدمات کشور یک حق عمومی است و بایستی همه از آن نفع ببرند، لذا بایستی این فرهنگ عمومی بوجود آید که هرگونه ضرر و زیان به منابع و منافع عمومی، برای سایرین مشکلات عدیده ای بوجود می آورد. بنابراین وقتی یک فعال اقتصادی سایر مردم مرتبط با خود را به خلاف دعوت می کند، این یک امر ناپسند و خلاف منافع اقتصادی عموم مردم است و بایستی با این فعالیتها برخورد شود. گاها نیز گزارش شده است که برخی از سازمانهای خدماتی خلاف آنچه مصوب قانونی است، مطابق میل خود عمل می نمایند. هدف ما در هر جایگاهی بایستی خدمت شایسته به مردم باشد و این امر با شفافیت عملکرد ما امکان پذیر است.
آقای مظهری در پایان گفت: قوه قضائیه رویکرد خاصی را برای شناسایی و برخورد جدی با کلیه مفاسد آغاز نموده است و از هر امکانی برای تحقق حقوق بیت المال عمومی مردم استفاده خواهد کرد.
در ادامه آقای مهدی نباتی مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی ضمن ارائه گزارش از اقدامات و برنامه های اداره کل امور مالیاتی استان در سال جاری گفت: با عنایت به محرومیت استان خراسان جنوبی، سهم درآمدهای پیش بینی شده برای استان ما حدود 27 صدم درصد است و با توجه به خشکسالی های پی درپی استان، بخش کشاورزی وضعیت مناسبی ندارد. لذا عمده فعالیتهای موجود استان واحدهای خدماتی و تولیدی هستند. بنابراین تأکید ما در این استان وصول مالیات حقه بدون فشار و آسیب به واحدهای اقتصادی می باشد.
آقای نباتی درخصوص آموزش و توانمندسازی مالیاتی در استان گفت: ما هرساله دوره های آموزشی آشنایی با قوانین و مقررات مالیاتی و همچنین نحوه انجام تکالیف قانونی را برای بخشهای مختلف به صورت رایگان برگزار می کنیم و خوشبختانه در استان ما با استقبال خوبی از سوی فعالان اقتصادی مواجه شده است و امیدواریم با ادامه این روند، مسائل و مشکلات مودیان مالیاتی در انجام تکالیف قانونی به حداقل برسد.
آقای نباتی در پایان ضمن ارائه گزارش از اجرای طرح جامع مالیاتی در استان گفت: سامانه های طرح جامع مالیاتی تا حد قابل قبولی به بهره برداری رسیده است و با پیگیری سازمان امور مالیاتی کشور، کلیه سازمانها و ارگانها در حال اتصال به این سامانه های پردازشی جهت رصد فعالیاتهای اقتصادی هستند و امیدواریم به زودی شاهد تحقق مالیات کاملا الکترونیک و عادلانه بر اساس سامانه های تحلیل گر و پردازشی طرح جامع مالیاتی باشیم.

تاریخ خبر: 1398/08/26
کلمات کلیدی: فرار مالیاتی بازرسی فاکتور 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی