مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی: در تمامی بخشهای نظارتی و قانونی کشور، عزم جدی برای برخورد و پیشگیری از فرارهای مالیاتی و فعالیتهای مخرب و ناسالم اقتصادی شروع شده است.
چاپ مطلب

دیدار با مدیرکل تعاون
جلسه بررسی و پیگیری مسائل و مشکلات مالیاتی بخشهای تعاونی و کارگری خراسان جنوبی با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سایر همکاران ایشان در محل دفتر مدیرکل امور مالیاتی استان برگزار گردید.
در این جلسه آقای اشرفی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی ضمن بیان برخی از مسائل و مشکلات مالیاتی بخشهای تعاونی و کارگری استان و همچنین مسائل و مشکلات بوجود آمده در اثر شیوع بیماری منحوس کرونا گفت: تعاونی های استان خراسان جنوبی نقش مهمی در ایجاد و توسعه اشتغال و همچنین ارائه خدمات مناسب به مناطق محروم دارند و در کنار آن نیز سعی نموده اند ضمن انجام تکالیف قانونی، مالیات خود را نیز به عنوان یک وظیفه عمومی و شرعی پرداخت نمایند. بنابراین هزینه های تمام شده این واحدها گاها از بخشهای خصوصی بیشتر شده و امکان رقابت از ایشان سلب می شود. همچنین در بخش تعاونی های مرزنشین و صادرات مرزنشینان مشکل حادتر بوده و بایستی تمهیداتی اندیشیده شود که هم جلوی سوء استفاده از ایشان گرفته شود و هم کمک قابل توجهی به معیشت ایشان بشود. لذا با تعامل و پیگیری های لازم، مسائل و مشکلات مالیاتی این بخشها و واحدها به حداقل رسیده و با نگاه حمایتی سازمان امور مالیاتی کشور، شاهد رونق و توسعه روزافزون بخشهای تعاونی و اشتغال در استان خراسان جنوبی و کل کشور باشیم.
در ادامه آقای نباتی مدیرکل امور مالیاتی استان ضمن عرض خیرمقدم و همچنین تبیین اهداف و برنامه های سازمان امور مالیاتی کشور در سال جاری گفت: مسائل مالی و مالیاتی کشور از موارد مهم و اساسی کلیه بخشهای اقتصادی کشور است و با توجه به نقش و اهمیت آن، به کلیه بخشهای اجتماعی و فرهنگی نیز تسری یافته است. ولی چیزی که مهم است انجام تکالیف مالیاتی و قانونی و تمکین داوطلبانه به پرداخت مالیات است که خوشبختانه فعالان اقتصادی استان همواره نقش بی بدیل خود را در شفاف سازی فعالیتهای اقتصادی و تأمین بخش مهمی از درآمدهای استان و دولت ایفا نموده اند. لذا سازمان امور مالیاتی کشور در سنوات اخیر و حتی سال جاری به منظور حمایت از فعالیتهای سالم اقتصادی، فرصت استفاده از تسهیلات و مشوقهایی را برای این عزیزان فراهم نموده است. همچنین در تمامی بخشهای نظارتی و قانونی کشور، عزم جدی برای برخورد و پیشگیری از فرارهای مالیاتی و فعالیتهای مخرب و ناسالم اقتصادی شروع شده و روز به روز با تکمیل بانکهای اطلاعاتی کشور، منابع جدید مالیاتی شناسایی و مالیات حقه وصول می گردد. بنابراین هرچه تعامل و همکاری همه جانبه بین دستگاههای اجرایی و فعالان اقتصادی بیشتر شود، فضای امن و سالم اقتصادی و در نتیجه توسعه و رونق تولید مولد و اشتغال را در تمامی بخشها شاهد خواهیم بود.
در پایان جلسه نیز مقرر گردید کمیته متشکل از کارشناسان دو اداره کل به منظور رصد و پیگیری مستمر مسائل و مشکلات بخشهای تعاونی و کارگری تشکیل گردد.


تاریخ خبر: 1399/03/10
کلمات کلیدی: فرار مالیاتی تعاون 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی