نماینده جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی:
مالیات، مسیری صحیح برای رسیدن به اقتصاد غیر نفتی است
چاپ مطلب

نماینده منتخب مردم شهرستان های جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: اخذ مالیات عادلانه، راهی صحیح برای رسیدن به اقتصادی پویا و بدون وابستگی به فروش نفت است .
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، ذبیح الله اعظمی، نماینده منتخب مردم شهرستان های جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان، ضمن ابراز خرسندی از اقدامات صورت گرفته در جهت جلب رضایتمندی مودیان مالیاتی اظهار داشت: بر اساس گزارش‌های ارائه‌شده، عملکرد امور مالیاتی کرمان، جلب رضایت مودیان مالیاتی را به دنبال داشته و حاصل تلاش کارکنان این اداره کل محسوب می‌شود.
وی بر نقش مالیات به عنوان یکی از ابزارهای مهم در فرآیند توسعه اقتصادی کشور تأکید کرد و افزود: باید تلاش کنیم کشور ما همانند اکثر کشورهای اروپایی به درآمدهای نفتی به عنوان تأمین‌کننده هزینه جاری متکی نباشد و هزینه‌های جاری را از طریق درآمدهای مالیاتی تأمین کرده و از درآمدهای نفتی در جهت عمران، آبادانی و توسعه کشور استفاده نماید.
اعظمی، رویکرد مجلس شورای اسلامی را ریشه‌کن نمودن فرار مالیاتی دانست و خاطرنشان کرد: همان‌طور که در اکثرکشورهای پیشرفته، بدترین جرم، فرار مالیاتی است، ما نیز وظیفه قانونی داریم نظارت دقیق و بی وقفه بر دریافت عادلانه مالیات و جلوگیری از فرار مالیاتی داشته باشیم.
منتخب مردم شهرستان های جیرفت و عنبرآباد، فرهنگ‌سازی مالیاتی و اطلاع‌رسانی صحیح و بهنگام از نحوه مصارف حاصل از درآمدهای مالیاتی و تبیین و تشریح کارکردها و آثار پرداخت مالیات را موجب همکاری و مشارکت بیشتر مردم دانست و افزود: اگر چنین حسی در مردم به وجود آید که گرفتن مالیات به‌ وسیله دولت در راستای ساختن فردایی بهتر برای کشور است، آن‌وقت تمایل و رغبت مردم برای پرداخت مالیات نیز بیشتر خواهد بود.
وی تصریح کرد: توسعه خدمات شهری به‌ویژه در شهرهای کم درآمد همچون جیرفت و عنبرآباد، نیازمند درآمدهای حاصل از محل مالیات بر ارزش‌افزوده است که موجب رشد و توسعه شهری و روستایی می‌گردد.
در ادامه، سلمانی، مدیرکل امور مالیاتی کرمان نیز با تأکید بر لزوم توجه مجلس به نظام مالیاتی گفت: با برنامه‌ریزی منسجم و استفاده از نیروهای متخصص در سال گذشته درآمدهای مالیاتی استان محقق شد.
وی، پرداخت مالیات بر ارزش‌افزوده را امری مهم در راستای تحقق عدالت اقتصادی و اجتماعی دانست و تصریح کرد: در سال 98 بیش از یک هزار و 80 میلیارد تومان از محل درآمدهای حاصل از مالیات بر ارزش‌افزوده به شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان پرداخت‌شده است.
مدیرکل امور مالیاتی کرمان با بیان اینکه اعتقاد داریم پرداخت مالیات حق‌الناس است و همکاران ما با نهایت دقت در جهت اجرای عدالت مالیاتی حرکت می‌نمایند، افزود: امور مالیاتی استان در راستای انجام وظایف محوله در چارچوب برنامه عملیاتی و ارائه خدمات صادقانه در قالب طرح تکریم ارباب‌رجوع، جزو ادارات کل برتر در سطح سازمان متبوع بوده است.
وی با اشاره به اینکه اصناف، سهم 4 درصدی در تأمین درآمدهای مالیاتی استان دارند و بخش بزرگی از درآمدهای مالیاتی استان از وصولی شرکت‌های بزرگ تأمین می‌شود، اظهار داشت: حمایت از بخش تولید از اولویت‌های نظام مالیاتی است و برای رونق کسب‌وکار در جنوب استان از واحدهای صنعتی این منطقه حمایت خواهیم کرد.


تاریخ خبر: 1399/04/04
کلمات کلیدی:
پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی