معاونت درآمدهای مالیاتی شهرستانهای استان
درآمدهای مالیاتی جزء درآمدهای پایدار وتوسعه محور است
چاپ مطلب

سمنان
معاونت در آمدهای مالیاتی شهرستانهای استان در برنامه گفت وگوی مردم ومسئولان از ضرورت اخذ مالیات به عنوان یکی از منابع درآمدی پایدار وتوسعه محور خبرداد وگفت : با توجه به شرایط تحریمی وفروش محدود نفت می بایست کشور از طریق درآمدهای مالیاتی اداره که جز درآمدهای پایدار وقابل اتکاست .
به گزارش روابط عمومی اداره کل ، فرهاد واعظیان بیان کرد : درواقع کشور برای اینکه بتواند هزینه های بخشهای مختلف نظیر درمان ، امنیت ، رفاه اجتماعی ،امور دفاعی وسایر موارد را تأمین کند نیازمنددرآمدهای مالیاتی است که جز درآمدهای دولت محسوب می شود وباید صددرصد به حساب خزانه واریز وقابلیت نگهداری درهیچ استانی ودر هیچ حساب خاصی وجود ندارد .
وی در ادامه تصریح کرد : اظهارنامه مشاغل ،اشخاص حقوقی وارزش افزوده نیز به صورت الکترونیکی تسلیم می شود ونیازی به مراجعه حضوری نیست وحتی پرداخت مالیات وتقسیط هم از طریق سامانه قابلیت اجرا دارد .
معاونت درآمد های مالیاتی شهرستانهای استان افزود: با توجه به شرایط کرونایی تسلیم اظهارنامه مشاغل به پایان مردادماه وتسلیم اظهارنامه اشخاص حقوقی به پایان شهریور ماه موکول شده است وتسلیم اظهارنامه تکلیفی است که قانونگذار مودی را مکلف به انجام آن نموده است .
ایشان تسلیم اظهارنامه را ضروری دانست وخاطر نشان کرد :درهمه جای دنیا ارائه مالیات ابتدا با تسلیم اظهارنامه مالیاتی صورت می گیرد ونمی توانصرفا به تراکنش های بانکی اتکا و تمام تراکنش های بانکی را جز درآمد مشمول مالیات درنظر گرفت وبسیاری از مبادلات بانکی بین افراد منشأ درآمدی ندارد ونمی توان منبع درآمدی تلقی کرد .
معاونت درآمدهای مالیاتی شهرستانها تأکید کرد : بخش عمده ای از اظهارنامه هایی که هر ساله تسلیم می شود حتی بدون رسیدگی پذیرش ورویکرد سازمان امور مالیاتی اعتماد به درآمد ابرازی از سوی مودی است وطبق قوانین مالیاتی بررسی اظهارنامه تسلیمی از سال 98 از طریق علی الرأس نخواهدبود و براساس بانکهای اطلاعاتی ،اظهارنامه افراد راست آزمایی می شود .
ایشان در پاسخ به سوالات مودیان پیرامون مالیات برمستغلات اذعان داشت : جدول اجاره املاک درمواردی مورد استفاده قرار می گیرد که فرد فاقد اسناد ومدارک لازم بوده ودرآمد ابرازی کمتر از 75 درصد مبلغ تعیین شده برمبنای جدول اجاره می باشد واگر اسناد ومدارک مثبته ای یافت شود که مال الاجاره ای که فرد دریافت می کند کمتر از میزانی است که همکاران امور مالیاتی تعیین کردند می تواند به هیئت حل اختلاف مالیاتی مراجعه وتقاضای دادرسی کند .
وی در ادامه افزود:در خصوص مالیات بر املاک ومستغلات طبق ماده 57 ق.م.م افرادی که فاقد درآمد هستند می توانند از معافیت درنظر گرفته شده در قانون استفاده کنند ولی مودی باید اظهارنامه را تسلیم کند. همچنین در این ماده قانونی به این اشاره شده که جوائز سود سپرده های بانکی ، مشمولین حقوق بازنشستگی مشمول مالیات نبوده ومعاف تلقی می شود .
ایشان از ضرورت نصب دستگاههای کارتخوان سخن گفت وخاطر نشان کرد : نصب دستگاههای کارتخوان به این دلیل صورت گرفته است که واریز وجه با دستگاه pos متصل به درگاه مالیاتی انجام وراستی آزمایی نصب کارتخوان به چند صورت انجام می شود که از طریق پیگیری خدمات درمانی ارائه شده توسط دفترچه های تأمین اجتماعی ودیگری نظارت میدانی ،نظارت بازرسین مرتبط است .
ایشان از ضرورت مبارزه با فرار مالیاتی سخن گفت وتأکید کرد : طبق ماده 169 ق.م.م و169 مکرر از تاریخ اصلاح قانون مالیاتها ، بانکهای اطلاعاتی درحال تکمیل وبه روز رسانی است ودرآینده این امر محقق خواهد شد که بتوانیم مالیات واقعی را از صاحبان درآمد دریافت واز پنهان بودن درآمدهایی که درجامعه وجود دارد جلوگیری کرده وبتوان حقوق حقه دولت ومردم را تأمین کرد .
وی درادامه با اشاره به تغییرات مداوم در سایتهای سازمان جهت بهبود ارائه خدمات اشاره وبیان کرد:تغییرات در سایتهای سازمان به سبب بهینه سازی وسهولت کار خواهد بود ومی بایست این تغییرات به مردم گزارش واطلاع داده وبه تدریج افراد مسلما نسبت به تغییرات آگاهی پیدا کرده وسایر مودیان جهت تسلیم اظهارنامه به کافی نت ها مراجعه می کنند .
گفتنی است سامانه 1526 به عنوان مرکز ارتباط مردمی اداره کل امور مالیاتی استان فعال بوده وآماده دریافت انتقادات ، پیشنهادات و گزارشات ارسالی از سوی مودیان محترم سراسر استان می باشد .
تاریخ خبر: 1399/04/10
کلمات کلیدی: مالیات 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی