مدیرکل امور مالیاتی استان مازندران خبر داد:
خسارت 800 میلیارد ریالی کرونا به درآمدهای مالیاتی مازندران
چاپ مطلب

مدیرکل امور مالیاتی مازندران گفت، شیوع ویروس کرونا بیش از 800 میلیارد ریال به درآمدهای مالیاتی استان خسارت وارد کرده است.
علی اکبر حمزه‌ای روز سه شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اظهار این که شیوع ویروس کرونا بخش قابل توجهی از درآمدهای مالیاتی استان مازندران را تحت الشعاع قرارداد ، افزود : بیشتر درآمدهای مالیاتی مازندران از محل مالیات بر درآمد بخش خدمات است که متأسفانه ویروس کرونا بیشترین تاثیر را بر این بخش گذاشت.
وی با اشاره به اینکه بیشترین میزان کاهش درآمدهای مالیاتی مربوط به اسفند ماه پارسال بوده ، گفت : در این ماه با احتساب رشد 22 درصدی پیش بینی درآمد حدود 800 میلیارد ریال از درآمدهای مالیاتی استان کاهش یافت.
حمزه ای تعطیلی های گسترده صنوف را از دیگر عوامل کاهش درآمدهای مالیاتی مازندران برشمرد و افزود : هنوز میزان خسارت کرونا در سال 99 محاسبه نشده است.
مدیرکل امور مالیاتی مازندران با اظهار این که بخش زیادی از خسارت های مالیاتی مربوط به ارزش افزوده بوده است ، گفت که تحقق درآمد این بخش از حدود 84 درصد سال 97 به 69 درصد اسفند ماه سال گذشته کاهش یافت.
وی خدماتی بودن مازندران را علت اصلی خسارت به درآمدهای مالیاتی استان عنوان کرد و افزود : سال گذشته 159 هزار اظهارنامه مالیاتی در استان ارائه شد که از این تعداد تقریبا 10 هزار مورد مربوط به صنایع و بخش تولید بود که نشان از وسیع بودن آسیب پذیری درآمد مالیاتی از بخش خدماتی در برابر بحرانی هایی همچون سیل است.
بخشودگی 100 درصدی جرایم تاخیر مالیاتی
مدیرکل امور مالیاتی مازندران همچنین به بخشودگی دیرکرد مالیاتی برای مودیان مازندرانی اشاره کرد و گفت: بر خلاف ادعای برخی ، دولت تقریبا مهلت پنج ماهه برای دیرکرد مودیان بدهکار در نظرگرفته است و طبق ابلاغ سازمان مالیاتی کشور ، مانده بدهی های قطعی شده مودیان مالیاتی که از تاریخ یکم بهمن 98 تا پایان خرداد ابلاغ شده باشد و چنانچه تا پایان تیرماه جاری پرداخت شود مشمول 100درصد بخشودگی جریمه مالیاتی خواهد بود.
حمزه ای افزود : مودیانی که مانده بدهی قطعی و ابلاغی بدهی آنان از ابتدای تیرماه اعلام شده باشد ، اگر حداکثر ظرف یک ماه مالیات خو د را پرداخت کنند از بخشودگی 100 درصدی جریمه برخودار خواهند بود.
مدیرکل امرومالیاتی مازندران همچنین اظهار داشت : مانده بدهی قطعی شده مودیانی که تا پایان دی ماه 98 ابلاغ شده باشد و پرداخت نشده است ، اگر تا پایان خرداد ماه امسال پرداخت می شد برای بخش تولیدی بخشودگی 90 درصدی و سایر مودیان بخشودگی 80 درصد را شامل می شد.
حمزه ای گفت: در صورت تاخیر در پرداخت هر ماه 2 درصد از بخشودگی آنان کم خواهد شد.
ویروس کرونا که از ابتدای اسفند ماه سال گذشته وارد مازندران شد ، خسارات جدی به بخش های اقتصادی استان وارد کرد . بنابر آمارهای قبلی ویروس کرونا در پیک نخست خود تقریبا 2 هزار میلیاردتومان به اقتصاد مازندران ضرر زد. این درحالی است که منابع غیر رسمی اشاره به خسارت بیش از 10 هزار میلیاردی کرونا در استان دارند.
خسارت سنگین کرونا در پیک نخست به مازندران در حالی است که مازندران از حدود 10 روز پیش وارد پیک جدید کرونایی شده که تعطیلی دوباره بخش های مختلف اقتصادی را به همراه داشت.
براساس آخرین آمار دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل ، هم اکنون حدود یکهزار و 80 بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند که دستکم چهار برابر ماه خرداد و اوایل ماه تیر است.

تاریخ خبر: 1399/04/24
کلمات کلیدی: مالیات مازندران ویروس کرونا 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی