سرپرست اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی: هرگونه فرار مالیاتی، مخل نظام اقتصادی و خط قرمز سازمان امور مالیاتی کشور است.
چاپ مطلب

دیدار با شورای شهر بیرجند جلسه بررسی مسائل و مشکلات مالیاتی مردم شریف مرکز استان خراسان جنوبی و همچنین گزارش اقدامات و برنامه های مشارکتی ترویج فرهنگ مالیات در سطح شهر با حضور اعضای شورای شهر بیرجند، شهردار بیرجند، سرپرست و معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل امور مالیاتی استان در محل سالن جلسات شورای شهر برگزار گردید.
در این جلسه آقای سیدحسن عسکری سرپرست اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی ضمن تقدیر و تشکر از همکاری و زحمات دستگاههای اجرایی استان خصوصا شهرداری ها و دهیاری ها جهت ایجاد فضای اطلاع رسانی و فرهنگ سازی مالیاتی مناسب به مردم شریف استان و همچنین اعلام موارد هزینه کرد مالیات گفت: در حال حاضر حدود 85 درصد درآمدهای استان خراسان جنوبی از مالیات و مشارکت فعالان اقتصادی استان تأمین می شود و همکاران ما در سازمان امور مالیاتی کشور ثابت کرده اند که می توان بدون اتکاء به درآمدهای نفتی، برای تحقق اقتصاد مقاومتی و اداره کشور، بر تولید و درآمد داخل تکیه نمود.
ایشان ادامه داد: فعالان محترم اقتصادی با حضور فعالانه خود در ارائه اظهارنامه های مالیاتی و پرداخت مالیات نشان داده اند که به نظام مالیاتی کشور جهت تهیه منابع مالی به منظور توسعه و پیشرفت کشور اطمینان دارند و ما با کمک سایر دستگاههای اجرایی بایستی با سالم سازی فضای اقتصادی و فراهم نمودن بسترهای سرمایه گذاری سالم و منابع درآمدی مولد و پایدار، سهم خود را در برابر این اعتماد و اطمینان ایفا نماییم.
آقای عسکری درخصوص هزینه کرد بخشی از مشارکت فعالان محترم اقتصادی استان خراسان جنوبی در پرداخت مالیات گفت: در چهارماهه نخست سال جاری از محل مالیات و عوارض وصول شده در نظام مالیات بر ارزش افزوده استان خراسان جنوبی، حدود 130 میلیارد ریال به حساب شهرداری ها، بیش از 46 میلیارد ریال به حساب دهیاری ها، مناطق فاقد دهیاری و مناطق عشایری، بیش از 66 میلیارد ریال به حساب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و 993 میلیون ریال بابت توسعه ورزش مدارس، ورزش همگانی، ورزش روستایی و عشایری، ورزش بانوان و زیر ساختهای ورزش بویژه در حوزه معلولین و جانبازان به حساب دستگاهها و سازمانهای مربوطه واریز شده است.
آقای عسکری ضمن پاسخ به مسائل و مشکلات مالیاتی مطرح شده از سوی مردم شریف گفت: سازمان امور مالیاتی جهت ایجاد بستر اطمینان و فضای تعامل دوسویه با فعالان محترم اقتصادی، شرایط استفاده از تبصره 100 اصلاحیه قانون مالیاتهای مستقیم را فراهم نموده است و بر همین اساس در سالهای اخیر بیش از 70 درصد کسبه و مشاغل استان خراسان جنوبی به صورت صد درصد از پرداخت مالیات معاف شده اند. اما فعالان محترم اقتصادی باید بدانند که هرگونه فرار مالیاتی، مخل نظام اقتصادی و خط قرمز سازمان امور مالیاتی کشور است، چون مالیات خصوصا در شرایط تحریمهای ظالمانه دشمنان بیت المال عمومی و متعلق به همه مردم استان و کشور است. لذا تأکید همیشگی رئیس کل محترم سازمان امور مالیاتی کشور به همکاران وصول با اصول و به مودیان محترم مالیاتی انجام به موقع تکالیف قانونی بر اساس مستندات و مدارک دقیق و صحیح باشد.
ایشان در پایان یادآور شد: به منظور پیشگیری از شیوع بیماری منحوس کرونا و همچنین تسریع در ارائه خدمات، بسیاری از خدمات ادارات امور مالیاتی حتی ابلاغ اوراق مالیاتی الکترونیکی شده است و مودیان محترم مالیاتی می توانند با مراجعه به سامانه سازمان امور مالیاتی کشور از این خدمات بدون نیاز به مراجعه به ادارات امور مالیاتی از این خدمات بهره مند گردند.

تاریخ خبر: 1399/06/16
کلمات کلیدی: اقتصاد مقاومتی فرار مالیاتی شورای اسلامی شهر بیرجند 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی