دبیر ستاد اقامه نماز استان خراسان جنوبی: امروز در جامعه اسلامی نپرداختن مالیات و فرار مالیاتی یک منکر است.
چاپ مطلب

دیدار با دبیر ستاد اقامه نماز استان
جلسه بررسی اقدامات و برنامه های اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی درخصوص اقامه نماز در اداره کل و ادارات تابعه با حضور دبیر ستاد اقامه نماز استان، سرپرست، معاونین و اعضای شورای اقامه نماز اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی در محل دفتر سرپرست اداره کل امور مالیاتی استان برگزار گردید.
در این جلسه آقای سیدحسن عسکری سرپرست اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت اباعبدا... الحسین(ع) و یاران باوفای ایشان، به ارائه گزارش اقدامات و اجرای پروتکلهای بهداشتی و ایمنی صورت گرفته و همچنین تجهیزات فراهم شده جهت استفاده همکاران و ارباب رجوع در سطح اداره کل و ادارات تابعه پرداخت و افزود: نماز پایه و اساس دین مبین اسلام و به فرمایش اهل بیت عصمت و طهارت(ع) ستون دین است. لذا ما به عنوان یک مسلمان بایستی با وحدت و مودت و همچنین همراهی و همدلی با یکدیگر جهت اقامه نماز باشکوه ضمن رعایت موارد بهداشتی و ایمنی و حفظ سلامت خود و دیگران، جهت احیای دین و جلوگیری آن از هر آسیب و هجمه، تلاش نماییم. لذا در کلیه ادارات امور مالیاتی و واحدهای تابعه سعی شده است با استفاده از کلیه ظرفیتها و امکانات و همچنین تعامل و همراهی ائمه محترم جماعات و همکاران گرامی، نماز ظهر و عصر در ادارات تابعه اقامه گردد.
آقای عسکری ادامه داد: ما به عنوان سربازان جبهه اقتصاد مقاومتی وظیفه خطیر وصول مالیات حقه و وصول مالیات با اصول بر عهده ما گذاشته شده است و نماز به عنوان یک عامل معنوی بزرگ و الهی می تواند ما را جهت تحقق این مهم نیرو بخشیده و یاری رساند. امیدوارم ما نیز بتوانیم همانند ایثارگران، مجاهدان و شهیدان راه حق با تعصی به مکتب ناب اهل بیت(ع) و پیاده سازی فرهنگ نورانی نماز در کلیه ابعاد زندگی خود، یاد این عزیزان را گرامی داشته و راهشان را ادامه دهیم.
در ادامه حجت الاسلام و المسلمین کمیلی ضمن تسلیت ایام اسارت خاندان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و تشکر از اقدامات صورت گرفته در بخش اقامه نماز جماعت ظهر و عصر در ادارات امور مالیاتی گفت: کار اجرایی و ارائه خدمات مناسب به مردم با توجه به مسئولیت و دین آن، بسیار سخت و دشوار است و هر مسئولی به عنوان خدمتگزار مردم بایستی خداوند متعال را شاکر باشد که این نعمت رفع مسائل و مشکلات مردم و جامعه اسلامی به ایشان محول شده است. بنابراین مسئولیت پذیری و پاسخگویی مناسب و شایسته به مردم بایستی سرلوحه کار ما باشد و نماز به عنوان یک حلقه ناب ارتباط با معبود، علاوه بر اثرات معنوی آن، تمرین خضوع و خشوع در برابر باریتعالی و عموم مردم جامعه است.
حجت الاسلام و المسلمین کمیلی ضمن اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب به بیست و هشتمین اجلاس سراسری نماز گفت: مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در این پیام درخصوص اقامه نماز می فرمایند: " در میان نعمتهای بزرگ الهی که هیچ کس قادر بر شمارش آنها نیست، برخی برجستگیهای نمایانی دارند که اهل تأمل را به شگفتی میرساند، و از جمله‌ی جذابترین این نعم شگفتی‌ساز، نماز است . .. . ما هم در ادای این شکر واجب، قاصر یا مقصریم . " که اگر به خوبی این مهم محقق شده بود وعده الهی که در قرآن کریم فرموده است: " أقم الصلاة ان الصلاة تنْهی عن الْفحْشاء والْمنْکر " ، محقق می شود. بنابراین هر قدمی که برای ترویج اقامه نماز و فرهنگ آن در جامعه و خصوصا خانواده خود برداریم، اثر بازدارندگی خود را در فحشا و منکر خواهد داشت و این وعده تخلف ناپذیر الهی است.
ایشان ادامه داد: امروز در جامعه اسلامی نپرداختن مالیات و فرار مالیاتی یک منکر است و کارکنان ادارات امور مالیاتی می توانند با تکیه بر درسهای اخلاقی که در نماز نهفته است و اقامه این فریضه واجب، این اطمینان خاطر را در جامعه ایجاد نمایند که مشارکت در پرداخت مالیات به نفع خود مردم و هزینه کرد آن برای کل جامعه و حتی نسلهای آتی خواهد بود.
در پایان جلسه نیز مفاد تفاهم نامه ترویج و اقامه نماز در اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی توسط دبیر ستاد اقامه نماز استان و سرپرست اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی امضاء و جهت اجرا و پیاده سازی به واحدهای تابعه ابلاغ گردید.

تاریخ خبر: 1399/06/23
کلمات کلیدی: فرار مالیاتی اقامه نماز 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی