معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان امور مالیاتی کشور تأکید کرد: مالیات ستانی همراه با مردم داری
چاپ مطلب

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان امور مالیاتی کشور بر "وصول با اصول" مالیات همراه با لحاظ کردن شرایط اقتصادی مردم تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان ایلام، دکتر نادر جنتی صبح امروز در بازدید از اداره کل امور مالیاتی استان، ضمن برگزاری جلسه با مدیران و بررسی وضعیت مالی و منابع انسانی این اداره کل، در سخنانی، اصلی ترین رویکرد مالیات را تأمین درآمدهای دولت ذکر کرد و تکریم مردم و بررسی دقیق و کارشناسی در اخذ مالیات را خواستار شد.
وی جنبه سیاسی و حاکمیتی مالیاتی را مهم دانست و گفت: با توجه به اینکه هدف مبنایی مالیات ارائه خدمات بهتر به مردم است، بایستی همواره رضایت مردم سرلوحه کار ما باشد و از مواد قانونی و تبصره ها و آیین نامه ها به نفع مردم بهره بگیریم.
معاون سازمان امور مالیاتی کشور، مردم داری و برخورد مناسب با مودیان مالیاتی را موثرترین راهکار برای رسیدن به اهداف دولت ارزیابی کرد و همکاری با ارگانهای نظارتی، ارتقای سلامت اداری، تکریم مردم، و توجه به نظم و انضباط اداری در ادارت امور مالیاتی را مورد تأکید قرار داد.
جنتی با بیان اینکه مأموران مالیاتی هنگام نوشتن مالیات بایستی خود را جای مودی مالیاتی تصور کنند، افزود: رعایت حال مودیان به ویژه مودیان با درآمدهای پایین همواره باید مد نظر آنان باشد.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان امور مالیاتی کشور با تأکید بر اینکه نباید کمترین ناعدالتی و اجحافی در حق مودیان مالیاتی به وجود آید گفت: معیار در مالیات، قانون، وضعیت واقعی، و شرایط اقتصادی مودیان بر اساس اسناد، مدارک و اطلاعات است.
عبدالرضا اسلامی مدیرکل دفتر مرکزی حراست سازمان امور مالیاتی کشور در این جلسه با اشاره به شرایط تحریم و مسئله صادرات نفت، تصریح کرد: از آنجا که مهمترین راهکار برای رهایی از اقتصاد نفتی، اداره کشور با مالیات است، همه ما وظیفه داریم به عنوان سربازان جبهه اقتصادی در این راه از هیچ تلاشی دریغ نکنیم.
وی عدالت را از رسالتهای اصلی انقلاب اسلامی و موضوع مالیات را از اصلی ترین مجاری اجرای عدالت دانست و افزود: در نظر گرفتن شرایط مردم و اقشار کم درآمد در نوشتن مالیات در شرایط کنونی از برنامه های مورد تأکید مدیران سازمان امور مالیاتی کشور است.
مدیرکل دفتر مرکزی حراست سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه دشمن به صورت جدی در صدد ایجاد نارضایتی در بین مردم است، گفت: چنانچه شرع و قانون معیار کار و رضایتمندی مردم هدف ما باشد و فریضه امر به معروف و نهی از منکر در سیستم اداری جریان یابد، اهداف دولت جمهوری اسلامی در موضوع مالیات به خوبی محقق می شود.
اسلامی در پایان گفت: خوشبختانه اداره کل امور مالیاتی استان ایلام در بحث سلامت اداری از ادارات خوشنام و سرآمد در سطح کشور است.
سعید کریمی مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از وضعیت درآمدهای مالیاتی و منابع انسانی این اداره کل اعلام کرد: با مشارکت خوب مردم، حمایت مدیران استان و تلاش همکاران، برنامه های پیش بینی شده استان ایلام کاملا محقق شده و از محل درآمدهای مالیاتی، اعتبارات و منابع شایان توجهی به توسعه استان در بخشهای شهری و روستایی اختصاص یافته است.
همچنین آقایان جنتی و اسلامی ضمن بازدید از ساختمان در حال احداث اداره کل امور مالیاتی استان ایلام با استاندار ایلام، مدیران کل راه و شهرسازی و سازمان بازرسی استان دیدار و گفتگو کردند.

تاریخ خبر: 1399/06/30
کلمات کلیدی: مالیاتی ایلام 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی