مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان :
تمامی سیستم های مالی و هزینه ای و درآمد و دریافت مالیات در سازمان مالیاتی به سامانه جامع الکترونیکی متصل شدند
چاپ مطلب

سمنان
استاندار سمنان در جلسه بررسی وضعیت وصول درآمدهای مالیاتی با اشاره به آمار و اطلاعات ارائه شده توسط اداره کل امور مالیاتی و اداره کل اقتصاد و دارایی استان در خصوص وصول درآمدها گفت: وصولی درآمدها در استان در 7 ماه سال جاری نسبت به سهمیه تعیین شده سال و هچنین مدت مشابه سال گذشته از رشد قابل قبول برخوردار است و با رشد 70 درصدی نسبت به سال 98مواجه بوده است .
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان سمنان علیرضا آشناگر استاندار سمنان ضمن ابراز قدردانی در خصوص روند شناسایی، معرفی و فروش اموال مازاد دولتی و وصول درآمد های مالیاتی در استان، اظهار داشت:و صول درآمد های مالیاتی و غیرمالیاتی در استان طبق روال ادامه داشته باشد .
در ادامه انوری مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان عنوان کرد ، در سال جاری تاکنون 572 میلیارد تومان مالیات اخذ شده که 264 میلیارد تومان مربوط به مالیات ارزش افزوده و مابقی مالیات مستقیم است .
مدیر کل امور مالیاتی استان ادامه داد ، تمامی سیستم های مالی و هزینه ای و درآمد و دریافت مالیات در سازمان مالیاتی به سامانه جامع الکترونیکی متصل شدند و بنا بر اطلاعاتی که در سامانه ثبت است نسبت به صدور اظهار نامه مالیاتی اقدام می شود .
انوری با اشاره به اجرای طرح جامع مالیاتی در نظام مالیاتی عنوان کرد ، هدف از اجرای طرح جامع مالیاتی هوشمند سازی ، بهره‌گیری از فناوری اطلاعات در نظام مالیاتی و ایجاد نظام جامع اطلاعات مالیاتی هوشمند می باشد و اجرای کامل این طرح افزایش میزان رضایت‌مندی مودیان، از هزینه‌های اجرایی عملیات مالیاتی کاسته و جلوگیری از فرار مالیاتی را به دنبال خواهد داشت .
مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان طرح جامع مالیاتی و ایجاد بانک اطلاعاتی هوشمند را یکی از دستاوردهای نظام مالیاتی برشمرد و عنوان کرد ، با اجرای طرح جامع مالیاتی و حرکت به سوی مدرن سازی و با هوشمند کردن نظام مالیاتی و ایجاد سامانه‌ها و بانک‌های اطلاعاتی، اطلاعات شفاف مالی و درآمدی افراد رصد و فرصت مناسبی برای شناسایی منابع مالیاتی جدید فراهم خواهد شد .
انوری ادامه داد ، اجرای ماده 97 قانون مالیاتهای مستقیم زمینه ساز تحقق عدالت مالیاتی می باشد و عدم مراجعه حضوری ،کاهش هزینه های جاری وصرفه جوئی در زمان زمینه ساز تسریع در انجام امور و رضایت مودیان مالیاتی منتج می گردد .
مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان تصریح کرد ، درصورتی که مودی از ارائه اظهارنامه مالیاتی در مهلت قانونی و مطابق با مقررات خـودداری نماید ، سازمان امور مالیاتی کشور نسبت به تهیه اظهارنامه مالیاتی برآوردی براساس فعالیت و اطلاعات اقتصادی کسب شده مودیان و مطالبه مالیات متعلقه به موجب برگ تشخیص مالیات اقدام می نماید .
انوری از ارائه خدمات سازمان امور مالیاتی بصورت الکترونیکی خبر داد و عنوان کرد ، بیش از 30 مورد از خدمات مالیاتی سازمان امور مالیاتی بصورت الکترونیکی ارائه می گردد که مودی صرفا در منزل و بدون حضور در اداره کل قادر به انجام عملیات مالیاتی خواهد بود .
مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان تصریح کرد ، ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی یکی دیگر از خدمات سازمان امور مالیاتی بصورت الکترونیکی می باشد که مودیان و فعالان اقتصادی هنگام تکمیل برگه اظهارنامه با فعال نمودن ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی می توانند از مزایای آن بهره مند گردند .
انوری در پایان فقر آموزش مالیاتی یکی از مشکلات مودیان مالیاتی در استان عنوان کرد و بر ارائه آموزش های لازم و مشاوره برای این افراد تاکید کرد .

تاریخ خبر: 1399/08/25
کلمات کلیدی: درآمدهای مالیاتی 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی