معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور: شهرستان هفتکل نیازمند نگاه ویژه است.
چاپ مطلب

دکتر مسیحی به گزارش روابط عمومی امور مالیاتی خوزستان معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور در نشست بررسی مشکلات مالیاتی شهرستان هفتکل اظهار کرد: خوزستان منابع سرشاری‌ دارد، یک سوم آب های کشور در این استان است و در زمینه نفت اول، گاز دوم و در کشاورزی از استان های غنی و از حیث صنایع مادر جزو استان های قوی است ولی از حیث شاخص های توسعه یافتگی از نظر آموزش، امنیت و اشتغال وضعیت مطلوبی ندارد و واقعا خوزستان و خوزستانی توجه بیشتری می طلبد.
محمد مسیحی افزود: از فرماندار شهرستان هفتکل و امام جمعه تشکر می کنم، هفتکل را به فرودگاه، پادگان، نفت و در دنیا هفتکل را به دبیرستان رودکی می شناسند; فارغ التحصیلان این دبیرستان در نقاط مختلف جهان مشغول به خدمت هستند و هر دو سال یک بار نیز گردهمایی دارند و سال های سال نیز مأمن و جایگاه معلمان بسیار خوب این استان بوده است.
معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: در بحث جذب سرمایه گذاری همین قوانین و مقررات فعلی مثل ماده 132 که 10 سال معافیت مالیاتی برای مناطق محروم است، با یک شاخص های دیگر مثل شهرک های صنعتی تا 13 سال هم افزایش پیدا می کند.
وی بیان کرد: این معافیت ها هم بر اساس قانون و هم برگرفته از از خطابه مولا علی (ع) به مالک اشتر است که: "در سال های اول برای مالیات بر مردم سخت نگیر."
وی تاکید کرد: هرچقدر به این شهرستان توجه ویژه داشته باشیم سال های بعد می توانیم مالیات های بهتری را وصول کنیم; اگر به توصیه های امام علی (ع) توجه کنیم بنیاد خیلی قوی در خصوص مالیات با اعتماد و سهل گیری در دریافت مالیات طی سال های اولیه فعالیت دارد.
وی تاکید کرد نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خوزستان حتما به این شهرستان کمک کنند و در زمینه توسعه سرمایه گذاری جلساتی را با فرماندار برگزار و سرمایه گذاران را به این شهرستان معرفی کنند تا روح زندگی را به شهرستان برگردانده و آنها را امیدوار کنند.
وی با اشاره به مشکلات شهرستان هفتگل اظهار کرد امسال ان شاءالله اعتباراتی را در حد رئیس گروه توزیع می کنیم و در مرحله اول اعتباری ویژه را به امور مالیاتی هفتکل اختصاص دهیم تا حداقل در زمینه تجهیزات یک سری اقداماتی انجام شود.
مسیحی افزود: در خصوص سهم شهرداری ها حکم الزام قانونی را داشتیم و در یک برهه ای می توانستیم در چارچوب قانون کمکی به مجموعه شهرهای خوزستان شود، خصوصا در بحث عوارض آلایندگی نفت، ولی اکنون یک مقداری قوانین سختگیرانه تری وجود دارد ولی از امور مالیاتی خوزستان می خواهم تا در این زمینه حمایتی از شهرستان محروم هفتکل داشته باشد.
وی اضافه کرد: در خصوص بحث ارتقای نیروهای اداری نیز از مدیرکل امور مالیاتی خوزستان نیز درخواست داریم که با توجه به سابقه تاریخی هفتکل ارتقای نیروی انسانی این شهرستان را در دستورکار پیگیری قرار دهد; خلاء چارت سازمانی خوزستان در حوزه امور مالیاتی را به وزارت منعکس می کنم تا در حد امکان و با توجه به قوانین موجود حمایت لازم را در این زمینه داشته باشند.
روابط عمومی امور مالیاتی خوزستان

تاریخ خبر: 1399/09/19
کلمات کلیدی:
پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی