نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی: سازمان امور مالیاتی کشور از حوزه انتخابیه مسجدسلیمان حمایت کند
چاپ مطلب

دکتر ورناصری به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان «علیرضا ورناصری» روز دوشنبه 17 آذر در نشست بررسی مشکلات اقتصادی شهرستان مسجدسلیمان و اندیکا با بیان اینکه در حوزه ای که خدمتگزار مردم هستیم از چهار هزار روستای استان خوزستان یک هزار و 265 روستا در حوزه انتخابیه مسجدسلیمان، اندیکا، لالی و هفتکل می‌باشد، اظهار کرد: در مجموع هشت شهر با چهار شهرستان و جمعیت ثابت 300 هزار نفر و در حدود هفت ماه از سال میزبان حدود 340 هزار خانواده عشایری از هفت استان هستیم.
نماینده مردم مسجد سلیمان، هفتکل، لالی و اندیکا در مجلس شورای اسلامی افزود: شاخص‌های توسعه همه بخش ها در حوزه انتخابیه به دلایل مختلف جزء پایین ترین ها در سطح کشور است و از نظر توسعه، وضعیت روبه راهی نداریم و در بخش های مختلف از جمله آموزش، درمان، اقتصاد، معیشت و راه با مشکلات بسیاری مواجه هستیم.
وی با اشاره به اینکه بیش از سه میلیارد بشکه نفت از مسجدسلیمان استحصال و به اقتصاد کشور تزریق می‌شود که البته باعث افتخار است تصریح کرد: این منطقه بیش از 110 سال در اقتصاد کشور نقش آفرینی داشته پس نباید فراموش کرد که این شهرستان صاحب خانه ای به اسم مردم دارد که وضعیت خوبی ندارند که زیبنده نظام جمهوری اسلامی ایران نیست تا این شهرستان چنین شاخص هایی داشته باشد.
ورناصری بازخورد ندیدن ها را باعث جایگاه های اول این شهرستان در کشور در شاخص خودکشی دانست و اضافه کرد: در شاخص بیکاری نیز 43.7 درصد اصلا آمار خوبی نیست.
وی با تاکید بر اینکه امروز وظیفه داریم تا به داد مردم برسیم بیان کرد: اینجا پرآب ترین نقطه در کشور است ولی متأسفانه نفت و سایر استعدادها و ظرفیت های منطقه به چشم هیچ برنامه ریزی در این 40 سال نیامده است.
ورناصری در خصوص شهرستان اندیکا عنوان کرد: اندیکا تنها شهرستانی است که بانک در مرکز شهرستان ندارند و برای پرداخت قبوض و مسائل مالی مردم از مرکز شهرستان باید به مسجدسلیمان مراجعه کنند.
وی با اشاره به اداره مالیاتی هفتکل که حدود 65 سال از راه اندازی آن می گذرد ابراز کرد: انتظار ارتقای آن را داریم و در لالی نیز در یک ساختمان استیجاری استقرار پیدا کرده است.
نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی حداقل ره آورد این سفر را ارتقای جایگاه ادارات امور مالیاتی مسجدسلیمان، لالی، هفتکل و اندیکا دانست و اذعان کرد: مدرسه ای در مسجدسلیمان داریم که بیش از 92 سال از عمر آن می گذرد و هنوز هم میزبان دانش آموزان است; اداره نوسازی مدارس نیز دستش خالی است ولی کاش بانک ها نیز برای کمک به حل مسائل خاص این منطقه همکاری بیشتری داشته باشند.
وی با اشاره به وجود یک پتروشیمی در آستانه افتتاح و راه اندازی و یک کارخانه آلومینیوم به عنوان ظرفیت های شهرستان مسجدسلیمان تصریح کرد: حوزه انتخابیه ما در زمینه کشاورزی، دامپروری و شیلات منطقه منحصر به فردی دارد ولی به دلیل عدم حمایت همینطور بکر مانده است.
ورناصری به هشت شهرداری در حوزه انتخابیه خود اشاره کرد و ادامه داد: مثلا شهرداری اندیکا که حدود 21 ماه کارگران آنها حقوق نگرفته و شرمنده خانواده های خود هستند، اداره کل امور مالیاتی استان همکاری های خوبی داشته ولی به دنبال حمایت ویژه سازمان امور مالیاتی کشور هستیم.
وی در پایان یادآور شد: در بحث ارزش افزوده نیز منطقه ضعیفی داریم و انتظار می رود که به این موضوع نیز توجه ویژه ای داشته باشند.
روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی خوزستان

تاریخ خبر: 1399/09/23
کلمات کلیدی:
پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی