مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی: پیشبرد علم و عمل در راه اصیل و خدمت به مردم از بالاترین جهادها در برابر دشمنان استکباری و مزدوران شقاوت پیشه ایشان است.
چاپ مطلب

شورای معاونین و مدیران اداره کل آقای جعفر احسانی مهر مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی در جلسه شورای مدیران اداره کل به منظور بررسی عملکرد ادارات و واحدها و تبیین دستورالعملها و تسهیلات جدید سازمان امور مالیاتی کشور، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی خصوصا شهید محسن فخری زاده و شهدای هسته ای و دفاعی کشور گفت: شهادت در راه اعتلای اسلام ناب محمدی(ص) الگویی همیشه زنده و پاینده است که از خون شهدای کربلا منشأ می گیرد و این شهدای عزیز به ما یادآور شده اند که پیشبرد علم و عمل در راه اصیل و خدمت به مردم از بالاترین جهادها در برابر دشمنان استکباری و مزدوران شقاوت پیشه ایشان است. لذا روز به روز مسئولیت ما خطیرتر و حساس تر می گردد، زیرا بایستی از تمام ظرفیتها برای آبادانی و خدمت شایسته به مردم استفاده کنیم و ضمن ارتقای جایگاه علمی، معنوی و عملی خود، فضا و بستر مناسب برای رشد و تعالی فرزندان ایران زمین با اولویت مناطق محروم ایجاد نماییم.
ایشان ادامه داد: مطمئنا مالیات یک ابزار مناسب و مسیر درست برای تحقق اهداف و برنامه های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و تقویت نظام مالیاتی با توانمندسازی صحیح و مستمر کارکنان در یک فضای همدل و یکپارچه و به روز رسانی سامانه های متکی بر فناوری های نوین، علاوه بر خنثی سازی توطئه های اقتصادی دشمنان، زیرساختی مناسب برای فضای اقتصادی سالم و مولد ایجاد خواهد نمود.
آقای احسانی مهر ضمن تأکید بر حمایت همه جانبه سازمان امور مالیاتی کشور از واحدهای تولیدی و اقتصادی سالم و مولد گفت: با توجه به اعمال محدودیت های شدید و تعطیل الزامی برخی کسب و کارها در برخی شهرهای دارای وضعیت نارنجی و قرمز، تسهیلات جدید مالیاتی در حمایت از مشاغل به شدت آسیب دیده از کرونا جهت اجرا به کلیه ادارات کل امور مالیاتی استانها ابلاغ شده است. بنابراین مشاغل و کسب‌ وکارهای شدیدا آسیب‌دیده از کرونا (بنا به تشخیص کارگروه اقتصادی مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا) در این شهرها، می توانند از این طرحهای حمایتی به شرح موارد ذکر شده در ادامه برخوردار گردند:
1- موارد مقرر در قانون مالیات های مستقیم و قانون مالیات بر ارزش افزوده برای مهلت زمانی اعتراض به اوراق مالیاتی که آخرین مهلت آن از تاریخ یکم آذرماه 1399 لغایت یکم بهمن ماه 1399 باشد، و نیز احکام اجرای ماده 238 قانون مالیاتهای مستقیم و ماده 29 قانون ارزش افزوده برای مدت مذکور، به مدت یک و نیم ماه تمدید می‌شود .
2- مهلت تسلیم اظهار نامه مالیات بر ارزش افزوده دوره سوم و چهارم سال 1399 و سررسید پرداخت مالیات آن به مدت یک ماه تمدید می شود.
3- بخشودگی جرایم پرداخت نشده بدهی مالیات و عوارض قانون موسوم به تجمیع عوارض مصوب 1381/10/22 به شرط پرداخت اصل مالیات و عوارض، تا پایان سال 1399 تمدید می شود .
4- صدور یا تجدید پروانه کسب یا کار اشخاص حقیقی موضوع ماده 186 قانون مالیات‌های مستقیم تا پایان سال 1399 نیاز به اخذ گواهی پرداخت یا ترتیب پرداخت بدهی مالیاتی نخواهد داشت .
5- کلیه عملیات اجرایی موضوع فصل نهم از باب چهارم قانون مالیات‌های مستقیم (وصول مالیات) تا 10 بهمن ماه 1399 برای اشخاص حقیقی متوقف می‌شود .
6- آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات عملکرد اشخاص حقوقی موضوع ماده 110 قانون مالیاتهای مستقیم که در بازه زمانی یکم آذرماه 1399 لغایت یکم بهمن ماه 1399 باشد تا تاریخ 15 بهمن ماه 1399 تمدید می شود .
ایشان در پایان یادآور شد: کلیه فعالان اقتصادی می توانند جهت پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و یا به حداقل رساندن حضور فیزیکی در ادارات امور مالیاتی، با مراجعه به سامانه www.intamedia.ir از آخرین اخبار و اطلاعیه های مالیاتی مطلع شده خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی کشور مطلع شده و در صورت داشتن هرگونه سئوال، ابهام، گزارش، انتقاد و یا پیشنهاد با سامانه پاسخگویی تلفنی 1526 در هر ساعت شبانه روز تماس حاصل نمایند.

تاریخ خبر: 1399/09/09
کلمات کلیدی: حمایت کرونا شهید محسن فخری زاده تقویت نظام مالیاتی 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی