تاجمیر ریاحی ،مدیرکل دفتر حقوقی و قراردادهای مالیاتی
عدالت مالیاتی موجب عدالت اجتماعی خواهد شد
چاپ مطلب

مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان در شورای اداری، مالیاتی و حقوقی اداره کل که با حضور تاجمیر ریاحی مدیرکل دفتر حقوقی و قراردادهای مالیاتی سازمان برگزار گردید هوشمند سازی را مهمترین تحول نظام مالیاتی بر شمرد و عنوان کرد ، استان سمنان یکی از استانهای پیشرو در امر هوشمند سازی نظام مالیاتی در کشور است .
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان سمنان جواد انوری مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان عنوان کرد ، اداره کل امور مالیاتی استان سمنان با توجه به ظرفیتهای بالقوه پرسنل به عنوان پشتیبانی سامانه یکپارچه مالیاتی انتخاب و بخشی از دیتا سنتر سازمان به این اداره منتقل گردید .
مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان ادامه داد،دریافت معوقات مالیاتی بر اساس برنامه ریزی پیش بینی شده و اجرای عدالت مالیاتی یکی از اولویتهای اداره کل امور مالیاتی سمنان می باشد که کلیه پرسنل در سطح استان با جدیت و با استفاده از کلیه ظرفیتهای قانونی در جهت تحقق برنامه های راهبری ابلاغ شده بر اساس برنامه زمانبندی اقدام می نمایند .
انوری با اشاره به تلاش در جهت بهبود و رفع نواقص بر لزوم تسریع در رسیدگی به پرونده های مالیاتی در کوتاهترین زمان ممکن تأکید کرد .
مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان ابراز امیدواری کرد ، با تلاش ،کوشش ، همگرایی و مدیریت پرسنل با تجربه و متخصص در این اداره کل شاهد تحقق درآمدهای مالیاتی در سطح استان خواهیم بود .
انوری با اشاره به تشکیل کمیته ویژه تراکنشهای بانکی و برگزاری جلسات مدون در جهت رسیدگی به تراکنشهای بانکی مشکوک عنوان کرد ، تاکنون 12 جلسه پیرامون موضوع مذکور تشکیل گردیده که بر این اساس در حال تکمیل بانکهای اطلاعاتی لازم در جهت پیشگیری از هرگونه فرار مالیاتی و شفاف سازی فعالیتهای اقتصادی هستیم
مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان با اشاره به وصول مالیات بر پایه عدالت و انصاف بر لزوم توسعه ظرفیتها و پایه های مالیاتی ، شناسایی مودیان جدید ، مبارزه با فرار مالیاتی ، واحد یابی های موثر ومبارزه جدی و مقابله با سوء استفاده از کارتهای بازرگانی تاکید کرد .
انوری ،ضمن تشکر و قدردانی از کلیه پرسنل اداره کل به خاطر تحقق اهداف سازمان امورمالیاتی عنوان کرد پرسنل خدوم زحمتکش اداره کل امور مالیاتی استان سمنان همواره در جهت تحقق اهداف سازمان امورمالیاتی گام برداشته و ضمن رعایت انصاف و عدالت مالیاتی در جهت وصول حقوق حقه دولت گام بر می دارند .
در ادامه تاجمیر ریاحی مدیرکل دفتر حقوقی و قراردادهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور ، شرایط کنونی کشور را ویژه و خاص بر شمرد و عنوان کرد ، تحریمهای بسیار ظالمانه دشمن علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از یک سوو جنگ اقتصادی از سوی دیگر شرایط ویژه ای را برای ایران اسلامی بوجود آورده است .
مدیر کل دفتر حقوقی سازمان امور مالیاتی ادامه داد ، تهدید هایی که علیه کشور ایران حاکم گردیده باعث تبدیل تهدیدات به فرصتها شده که بحمدا... هر روز شاهد نوآوریها ،خلاقیتها ،اختراعات،اکتشافات ،خود باوریهای داخلی در حوزه های مختلف هستیم .
تاجمیر ریاحی تصریح کرد ،شاید هیچوقت در هیچ برهه ای از زمان نظام مالیاتی کشور مورد توجه و اهمیت نبوده و تمام ارکان حاکمیت یک نگاه ویژه به نظام مالیاتی کشور دارند .
مدیر کل دفتر حقوقی سازمان امور مالیاتی با اشاره به عدم فروش نفت در شرایط کنونی گفت ، فروش نفت مستلزم روابط تجاری است ، با برخی از موانع و تحریمها مواجه شده که نظام مالیاتی کشور قطعادر این شرایط حساس می تواند نقش بسیار بسزایی را در این مقطع تاریخی ایفا نماید .
تاجمیر ریاحی جایگاه هر یک از پرسنل امور مالیاتی را بسیار با اهمیت و مهم در نظام مالیاتی توصیف نمود و بر فعالیت بیش از پیش کارکنان خدوم و زحمتکش مالیاتی در جهت تحقق درآمدهای مالیاتی دولت به منظور پیشبرد اهداف و برنامه ریزیهای کلان در حوزه های مختلف کشور تأکید کرد .
مدیر کل دفتر حقوقی سازمان امور مالیاتی ابراز امیدواری کرد ، در این مقطع حساس تاریخی که نگاه حاکمیت به نظام مالیاتی که تحقق درآمدهای دولت است ، با توکل به خدا بتوانیم نقش خود را به خوبی ایفا نماییم .
تاجمیر ریاحی تصریح کرد مولفه های قدرتی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به برکت ایثارگریها و خون شهدا و منویات مقام عظمای ولایت حضرت آیت ا...العمظمی خامنه ای (مد ظله العالی ) وجود دارد که مهمترین نقش را در ایجاد این مولفه های قدرت مردم عزیر ایران اسلامی ایفا کرده اند .
مدیر کل دفتر حقوقی سازمان امور مالیاتی ادامه داد ، مقاومت ،ایثار و از خودگذشتگی مردم موجب افزایش اقتدار و اهمیت کشور در منطقه و معادلات بین الملل شده است که مانع ازیاوه گوییهای استکبار جهانی علیه نظام جکهوری اسلامی ایران شده است .
تاجمیر ریاحی افزود ، انتظار داریم در حوزه اقتصادی کشور هم به موازات سایر حوزه ها که پیشرفتهای چشمگیری در عرصه های منطقه ای و بین المللی داشته ایم در این حوزه هم شاهد پیشرفت و صعود به قله های بالاتر باشیم .
مدیر کل دفتر حقوقی سازمان با اشاره به نقش سازمان امور مالیاتی نظام اقتصادی کشور گفت بحمدا...نقش مالیات در بودجه کشور رو به افزایش است ، اگر هزینه فروش نفت صرف پرداخت حقوق و هزینه های جاری گردد صرفا منابع اصلی و اساسی و استراتژیک کشور دچار چالش می گردد ، نه تنها هزینه حال کشورمان ساماندهی نمی گردد بلکه وضعیت آینده هم دچار نگرانی و مشکل خواهد شد .
تاجمیر ریاحی تصریح کرد ، تمامی نخبگان و بزرگان کشور بر این باور هستند که هزینه فروش نفت می بایست صرف زیرساختهای کشور شود و هزینه های جاری کشور باید از محل دیگر از جمله مالیات تأمین گردد.
مدیر کل دفتر حقوقی سازمان امور مالیاتی با اشاره به موانع پیش رو در امر وصول مالیات عنوان کرد در سنوات گذشته به دلیل اینکه زیرساختهای لازم در حوزه مالیاتی و نظام اقتصادی کشور و مجموعه فعالیتهای تجاری کشور به صورت یکپارچه وجود نداشته است ، افرادی را به سمت فرار مالیاتی و به سمت عدم پرداخت حقوق حقه دولت و هزینه های جاری کشور سوق داده است تا جایی که این امر به یک عادت تبدیل شده و مشکلات فراوانی را برای نظام مالیاتی کشور بوجود آورده است.
تاجمیر ریاحی ضمن تأکید بر اجرای عدالت مالیاتی در امر وصول مالیات عنوان کرد ،عدالت مالیات در مالیات ستانی موجب عدالت اجتماعی خواهد شد و این امر مستلزم وجود زیرساختهای لازم در امر وصول مالیات خواهد
مدیر کل دفتر حقوقی سازمان امور مالیاتی هوشمند سازی نظام مالیاتی را یکی از دستاوردهای مهم سازمان امور مالیاتی برشمرد و بیان نمود ،خوشبختانه نظام مالیاتی با حرکت روبه جلو به سوی الکترونیکی شده پیش می رود و با اجرای فاز اول طرح جامع مالیاتی و اشرافیت کامل به اطلاعات یک فعال اقتصادی وصول مالیات بر اساس بانک اطلاعاتی موجود تشخیص داده خواهد شد .
تاجمیر ریاحی از حذف نظام علی الرأس در نظام مالیاتی خبر داد و گفت سازمان امور مالیاتی با اتکا بر بانکهای اطلاعاتی و با توجه به ماده 169 و ابلاغ به کلیه دستگاهها و کمک دستگاههای حاکمیتی ،نظارتی و قضایی بانکهای اطلاعاتی تکمیل گردید.
مدیر کل دفتر حقوقی سازمان امور مالیاتی در پایان با اشاره به اطلاعات موجود در بانک اطلاعاتی سازمان امور مالیاتی بیان کرد اجرای عدالت مالیاتی مستلزم وجود اطلاعات درست در نظام مالیاتی می باشد و این امر محقق نخواهد شد مگر با اشرافیت کامل نظام مالیاتی بر کلیه فعالیتهای اقتصادی .

تاریخ خبر: 1399/10/10
کلمات کلیدی: فرار مالیاتی عدالت مالیاتی 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی