معاون مالیاتی سازمان امورمالیاتی کشور : در کنار وصول با اصول، بحث فرار مالیاتی دارای اهمیت است که خوشبختانه در اداره کل امور مالیاتی استان اصفهان این موضوع پررنگ تر و ملموس تر می باشد
چاپ مطلب

معاون درآمدهای مالیاتی کشور در جلسه ای که با حضور مسئولین مالیاتی استان اصفهان در محل اداره کل امور مالیاتی استان برگزار شد ضمن تقدیر و تشکر از زحمات همکاران در تحقق درآمدهای مالیاتی بیان کرد: در شرایط اقتصادی که ناشی از تحریم ها و تهدید ویروس کرونا است بعنوان سربازان جبهه اقتصادی نقش و فعالیت دوچندان دارید. وی اظهار امیدواری کرد که بتوان از محل تامین درآمدهای مالیاتی پوشش کاملی بر هزینه های جاری کشور داشته و ادامه داد: در حال حاضر پوشش هزینه های جاری از محل مالیات 50 درصد می باشد و انشاءالله با برنامه ریزی های سازمان مالیاتی و حرکت همکاران و مدیران اجرایی بتوانیم به اهداف غایی که تأمین مالی از محل درآمدهای مالیاتی است و باور مشترک همه دولت هاست دسترسی پیدا کنیم . وی افزود: وابستگی اقتصاد به نفت به دلایل تاریخی موجب غافل شدن از سهم درآمدهای مالیاتی در بودجه گردید. تحریم ها فرصت خوبی را فراهم کرد که اجماع خوبی بین تمام ارکان حاکمیت برای تقویت نظام مالیاتی بوجود آید تا بتوانیم از این فرصت استفاده کنیم .
آقای مسیحی بیان کرد: مالیات هزینه اجتماعی است و نشان میدهد که موضوعی پیچیده و سختی های خاص خود را دارد. وی افزود: در تمام کشورها فرار مالیاتی، اجتناب از پرداخت مالیات و معافیت ها وجود دارد و در کشور ما به دلایل مختلف چالش های بیشتری در این زمینه است و متاسفانه برخی فعالان اقتصادی آن را زیان اقتصادی می دانند که امیدواریم با فرهنگسازی مناسب این نگاه را در جامعه تغییر و ارتقاء دهیم. معاون درآمدهای مالیاتی ادامه داد: مالیات زیان اجتماعی نیست بلکه هزینه اجتماعی است و تبیین این موضوع مستلزم تقویت اعتماد عمومی و فعالان اقتصادی است که با حمایت عملی و عملیاتی و شعار وصول با اصول می بایست محقق گردد و در کنار آن مقابله با فرار مالیاتی که صرفا در قالب و چارچوب قوانین مالیاتی دسترسی پیدا خواهیم کرد .
آقای مسیحی اظهار داشت: مقابله با فرار مالیاتی عین عدالت مالیاتی است و هنگامیکه اصول 4گانه مالیات بررسی می شود اصل عدالت مالیاتی دارای اهمیت می باشد. ایجاد اعتماد و اطمینان و مساوات دارای اهمیت است و در عین حال باید محیط امنی برای فعالیت های اقتصادی قائل باشیم .
معاون درآمدهای مالیاتی با تاکید بر رعایت قوانین و مقررات و عدالت مالیاتی بیان کرد: در کنار وصول با اصول، بحث فرار مالیاتی دارای اهمیت است که خوشبختانه در اداره کل امور مالیاتی استان اصفهان این موضوع پررنگ تر و ملموس تر می باشد و از مدیرکل و پرسنل امور مالیاتی استان تقدیر و تشکر میکنم. وی افزود: راهبرد ما برای مقابله با فرار مالیاتی سیاست ها و دستورالعمل های سازمان است که در چارچوب و قوانین تنظیم شده است. آقای مسیحی گفت: یکی از نکات مهم در بحث فرار مالیاتی تراکنش های بانکی و مستندسازی درست شواهد و قرائن است و استفاده نامناسب از این ظرفیت قطعا موجب تغییر رفتار مودیان و بی اعتمادی برخی فعالان اقتصادی میشود .
معاون درآمدهای مالیاتی اظهار داشت: افزایش اعتماد عمومی یکی از مقدمات هوشمندسازی نظام مالیاتی است و ایجاد اعتماد و فرهنگسازی موضوع بسیار مهمی است. آقای مسیحی افزود: از آنجاییکه نباید کوچکترین خدشه ای بر فعالان اقتصادی بوجود آید در این راستا دستورالعمل تراکنش های بانکی مورد بازبینی قرار گرفت و مطابق بند 18 دستورالعمل ملاک اظهارات مکتوب مودی می باشد مگر اینکه اداره امور مالیاتی خلاف آن را ثابت کند .
معاون درآمدهای مالیاتی کشور با تاکید بر رفتار مناسب با مودیان محترم مالیاتی گفت: عزم و اراده سازمان مالیاتی بر اجرای دستورالعمل و منصفانه برخورد کردن با مودیان مالیاتی است و در بحث اجرای ماده 97 نیز انتخاب رسیدگی بر مبنای ریسک که در تمام نظام های مالیاتی وجود دارد ریسک را به حداقل و تمکین مالیاتی را به سطح بالا می رساند. آقای مسیحی افزود: با مدنظر قرار دادن ریسک و تمکین اجرای ماده 97 را اجرایی می کنیم و بدین ترتیب انرژی سازمان و نیروها را آزاد کرده و در بخش فرار مالیاتی هزینه می کنیم.

تاریخ خبر: 1399/11/12
کلمات کلیدی:
پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی