بسته حمایتی اداره کل امور مالیاتی استان اصفهان برای تمامی واحدهای تولیدی و غیر تولیدی از سال 97 به صورت سه سال متوالی در جهت حمایت ورونق اقتصادی ارائه شد.
چاپ مطلب

مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان در نشست خبری با حضور رسانه های استانی اظهار داشت: بسته حمایتی اداره کل امور مالیاتی استان اصفهان برای تمامی واحدهای تولیدی و غیر تولیدی از سال 97 به صورت سه سال متوالی در جهت رونق اقتصادی و حمایت از واحدهای تولیدی ارائه شد .
آقای مهدلو با اشاره به بیانات و تاکیدات مقام معظم رهبری بر حمایت از تولید و جهش تولید و لزوم تحقق شعار سال بیان کرد: از سال 97 بسته حمایتی را برای واحدهای تولیدی ارائه کردیم ولی امسال با توجه به اعمال محدودیت ها و تعطیلی برخی کسب و کارها به دلیل بیماری کرونا این بسته حمایتی را بسط دادیم و علاوه بر واحدهای تولیدی به فعالان اقتصادی که از این بیماری دچار مشکل شده بودند و درآمدشان دچار اختلال شده بود بسته جدید مالیاتی در حمایت از مشاغل آسیب دیده از کرونا ارائه شد. وی افزود: آمار کارکرد بسته حمایتی هر سه ماه به تمام دستگاه ها اعلام می گردد و بازخورد اقداماتی که انجام شده را دریافت خواهیم کرد .
مدیرکل امور مالیاتی استان ضمن تشکر از همراهی استاندارمحترم و خانه صنعت معدن و تجارت و برگزاری جلسات و کارگروه های مشترک در راستای حل مسائل مالیاتی واحدهای تولیدی و بهبود فضای کسب و کار تولیدکنندگان گفت: ما از ابتدای سال تاکنون بدهی های بیش از 4600 فعال را تقسیط بلندمدت کردیم و فعالانی که میبایست مالیات های ابرازی یا قطعی شده خود را حداکثر به صورت نقد یا ظرف سه الی چهارماه پرداخت می کردند، با تقسیط بلندمدت تا تاریخ 28 اسفند 1403 مهلت پرداخت خواهند داشت و این موضوع از این حیث دارای اهمیت است که شرایطی را فراهم کردیم که فعالین اقتصادی نقدینیگی در اختیارشون قرار بگیرد تا بتوانند مواد اولیه و شرایط تولید را حفظ کنند و همان شعار مقام معظم رهبری که حمایت، رونق و جهش تولید است محقق گردد و جای افتخار دارد که از ابتدای سال تا 9 ماهه سال بیش از 4600 فعال اقتصادی را تقسیط بلندمدت کردیم .
آقای مهدلو افزودند: ما هر ماهه بیش از صد مورد از مودیان مالیاتی را که تقسیط شده و به دلیل شرایط اقتصادی نتوانستند اقساط خود را بدهند، تقسیط مجدد کردیم. این یکی از اقدامات بسیار خوب ما بوده که فعالان اقتصادی استقبال کردند و از بروز مشکل برای فعالان اقتصادی جلوگیری شده است .
مدیرکل امور مالیاتی استان در جمع خبرنگاران خاطرنشان کرد: اداره کل امور مالیاتی استان شرایطی فراهم آورده است که هر ماهه به بیش از صد مورد از مودیانی که زمان سررسید چک آنان فرا رسیده مهلت بیش از یکماه در نظر گرفته است یعنی برای حفظ نقدینگی و کمک به تولید و فعالانی که از کرونا آسیب دیده اند و تهیه مواد اولیه خودمان را کاملا در اختیار فعالان اقتصادی قرار دادیم .
آقای مهدلو اظهار داشت: بیش از 16 هزار مورد بخشودگی جرائم از ابتدای سال تا 30 آذر ماه برای فعالان اقتصادی فراهم کردیم .
مدیرکل امور مالیاتی استان همچنین بیان کرد: با توجه به فرارسیدن چهل ودومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی از تاریخ 16دی ماه تا 22 بهمن ماه که سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی است، یک بخشودگی ویژه ای را معادل 6 درصد برای فعالان اشخاص حقیقی فراهم کردیم و این موضوع مورد استقبال قرار گرفته و هر روز تعداد قابل توجهی از مودیان مراجعه می کنند .
آقای مهدلو بیان کرد: مورد بعدی که خیلی مورد تأکید مودیان بوده و طی سه سال اخیر آمار خیره کننده ای را در این موضوع داشته ایم، بیشترین قبولی دفاتر مودیان و کمترین رد دفاتر می باشد; این موضوع در راستای فرهنگ سازی، اعتمادسازی، خوداظهاری و ایجاد شفافیت فعالیت های اقتصادی صورت گرفته است .
وی تاکید نمود: ما تقریبا 265 هزار پرونده اشخاص حقیقی و حقوقی در استان اصفهان داریم و خوشحالیم بگوییم که امسال کمتر از 800 مورد دفاتر مودیان رد شد و مورد قبول نگرفت. تمام سعی ما این است که این اعتمادسازی را انجام دهیم .
آقای مهدلو همچنین بیان کرد: یکی از بندهای دستورالعمل بسته حمایتی، تشکیل اداره 2050 در هیأت های حل اختلاف مالیاتی حدود سه سال است که این اداره تشکیل شده و اقدامات خوب و منحصر بفردی انجام شده داده است.

تاریخ خبر: 1399/11/25
کلمات کلیدی:
پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی