در ده ماهه سال 1399، هزار و پانصد میلیارد تومان از محل عوارض ارزش افزوده بین شهرداریها، دهیاریها و روستاهای فاقد دهیاری سطح استان اصفهان توزیع کرده ایم
چاپ مطلب

مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان بیان کرد: در ده ماهه سال 1399، هزار و پانصد میلیارد تومان از محل عوارض ارزش افزوده بین شهرداریها، دهیاریها و روستاهای فاقد دهیاری توزیع کرده ایم و امیدواریم با این روند به 2000 میلیارد تومان برسد .
آقای مهدلو با بیان اینکه که یک درصد از عوارض ارزش افزوده به وزارت بهداشت داده و سه درصد سهم شهرداریها و دهیاریها می شود افزود : در سال 1396 حدود چهارهزار میلیارد تومان از محل یک درصد سهم وزارت بهداشت که از مردم گرفته شد در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفته شد و بخشی از امکانات وزارت بهداشت از این طریق تامین گردید. بنابراین اگر مردم مالیاتی می دهند، عوارضی می دهند، یک بخش از آن مستقیم به خودشان برمیگردد .
آقای مهدلو افزود: در سال 97 حدود پنج هزار میلیارد تومان سهم وزارت بهداشت بود که در کل کشور توزیع شد. در سال 1398 مبلغ شش هزار و 800 میلیارد تومان از محل یک درصد در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفت و نکته اینجاست که اگر این 6800 میلیارد تومان به وزارت بهداشت تعلق نمی گرفت، قطعا امروز در این شرایط کرونایی، وزارت بهداشت خدمات کمتری را می توانست بدهد و بالعکس اگر این مبلغ بیشتر بشود، قطعا وزارت بهداشت می تواند خدمات بهداشتی بیشتری را برای مردم فراهم بکند .
مدیرکل امور مالیاتی استان با اشاره به اینکه سه درصد از این مبلغ به شهرداری ها ارائه می شود گفت: در سال 95 در استان اصفهان 840 میلیارد تومان بین شهرداری ها و دهیاری ها توزیع شد و در سال 96 مبلغ 860 میلیارد تومان; یعنی 20 میلیارد تومان افزایش یافت; اما با تلاش هایی که اداره کل انجام داد در سال 97 مبلغ 860 میلیارد به 1180 میلیارد تومان افزایش یافت و در سال گذشته یعنی سال 1398 این مبلغ به 1600 میلیارد تومان افزایش یافت .
آقای مهدلو تصریح کرد: ما ظرف سه سال، توانستیم دو برابر به شهرداری ها کمک بکنیم و اکنون می توانیم اعلام بکنیم شهرداری های بزرگ حدود 25 تا 30 درصد بودجه خود را از محل عوارض ارزش افزوده دارند و روستاها و دهیاری ها تا 95 درصد از بودجه خود را از محل این عوارض دارند و اگر در شهرها و روستاها آبادانی را داریم و خدماتی را در شهر و روستا می بینیم، بخش قابل توجهی از آن از محل عوارض ارزش افزوده است که مردم و مصرف کنندگان می دهند. وب افزود: خوشحالیم بگوییم در ده ماهه سال 1399، 1500 میلیارد تومان توزیع کردیم و امیدواریم با این روند به 2000 میلیارد تومان برسد .
مدیرکل امور مالیاتی استان بیان کرد: حدود شش ماه است که اداره کل با هماهنگی استانداری، زحمات زیادی کشیدند و ما از فرماندارها، شهردارها و دهیارها گزارش های بسیار خوبی را گرفتیم و برای اولین بار در کشور اقدامات انجام شده از محل عوارض ارزش افزوده را مصورسازی کرده ایم. وی با اشاره به اهمیت فرهنگ سازی و اطلاع رسانی مباحث هزینه کرد مالیات بیان کرد: اهمیت بحث اطلاع رسانی و فرهنگسازی مالیاتی از این جهت مدنظر می باشد تا مردم متوجه بشوند بسیاری از این پروژه هایی که در شهر ما در حال انجام است بخشی از آن از محل عوارضی است که خود مردم تحت عنوان عوارض ارزش افزوده پرداخت می کنند .
وی افزود: مالیات بر ارزش افزوده در تمام دنیا در راستای ایجاد عدالت اقتصادی و توسعه زیرساخت ها نقش مهمی ایفا می کند.

تاریخ خبر: 1399/12/05
کلمات کلیدی:
پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی