مدیر کل امور مالیاتی استان قم: مشارکت بالای مردم قم در پرداخت مالیات و تسلیم اظهارنامه مالیاتی قابل تقدیر است
چاپ مطلب

مدیر کل امور مالیاتی استان قم:  مشارکت بالای مردم قم در پرداخت مالیات و تسلیم اظهارنامه مالیاتی قابل تقدیر است
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان قم، مدیرکل امور مالیاتی استان گفت: در سال جاری 38500 اظهارنامه مالیاتی به اداره کل امور مالیاتی قم تسلیم شد.
محمد علیزاده اهوازی در نشست صمیمی خبرنگاران با خبرگزاری موج به تشریح فعالیت‌ها و عملکرد اداره کل امور مالیاتی پرداخت و اظهار داشت: از23 دی سال 1398 که مسئولیت اداره کل بر عهده گرفته ام اقدامات ساختاری و فرآیندی قابل توجهی برای افزایش سطح تمکین و رضایتمندی مودیان در کنار تحقق وصولی استان انجام شده است.
وی تصریح کرد: در طول یک سال اخیر با تعامل برقرار شده فی مابین اداره کل و مودیان مشارکت مطلوبی در اجرای فعالیت‌ ها و برنامه های مد نظر به ویژه فرهنگ سازی مالیاتی صورت گرفته است.
علیزاده اهوازی بیان کرد: شیوع ویروس کرونا در سطح استان، کار اداره کل را سخت و دشوار کرد، با توجه به حضور کارکنان به صورت یک سوم و دو سوم در محل کار در حالی که باید به مودیان خدمات رسانی می شد و لزوم مراجعه کمتر مودیان، بحث برون سپاری نقل و انتقال املاک آغاز گردید.
وی عنوان کرد: افرادی که قصد فروش ملک خود را داشتند، می بایست نامه دفترخانه را به اداره مالیاتی ارائه بدهند و برای اینکه مردم بتوانند از خدمات برون‌سپاری استفاده کنند، با توجه به مدل تهران و هماهنگی هایی که انجام شد، از دو سه ماهه اول سال 99 مقدمات لازم فراهم و عملیاتی شد.
مدیر کل امور مالیاتی استان قم خاطرنشان کرد: در این روش متقاضیان در صورت مراجعه به دفترخانه دیگر نیازی به استعلام حضوری از اداره امور مالیاتی نداشته و کار از طریق سامانه انجام می‌شود.
وی گفت: هزینه های مربوطه نیز با استفاده از دستگاه pos در همان دفترخانه پرداخت می شود لذا هزینه های اجتماعی و رفت و آمد درون شهری و حمل و نقل نیز کاهش پیدا می‌کند.
علیزاده اهوازی افزود: اقدامات مصادف فوق با دریافت اظهارنامه مشاغل و اشخاص حقوقی گردید که می بایست اظهارنامه خود را تسلیم نمایند، با توجه به شرایط کرونایی، مهلت های زمانی تا دو ماه تمدید شد یعنی مشاغل به پایان مردادماه موکول و مهلت اشخاص حقوقی نیز از تیرماه به پایان شهریورماه منتقل شد. این از جمله تسهیلاتی بود که دولت برای مشاغل و شرکت‌ها در نظر گرفت . وی بیان کرد: در همین راستا جلسات هیئت‌های حل اختلاف نیز یک ماه تعطیل شد تا مردم به صورت حضوری مراجعه نکنند زیرا شرایط کرونا به شدت مبهم و سخت بوده است، در این باره تدابیری انجام شد که مردم کمتر به مراکز مراجعه کنند.
مدیرکل امور مالیاتی استان قم اظهار داشت: در رابطه با تقسیط مالیات و بخشودگی جرایم تصمیمات مناسبی اتخاذ شد و بنا به شرایط و دستورالعمل مربوطه تا 100درصد جرایم قابل بخشش مورد بخشودگی قرار گرفت.
وی تصریح کرد: در عملکرد سال 98 اشخاص حقیقی و مشاغل حدود 38 هزار و پانصد اظهارنامه تسلیم نمودند که طبق تبصره ماده 100 حدود 26 هزار اظهارنامه ذیل ماده صد قرار گرفته و از تسهیلات آن بهره مند شدند.
مدیر کل امور مالیاتی استان قم عنوان کرد: مودیان محترم چنانچه تا یک سقف معین در طول سال فروش داشته باشند می توانند از مزایای این ماده استفاده نمایند. و در راستای ارتقای سطح تمکین، نظام مالیاتی اظهارنامه آنها را قبول خواهد نمود.
علیزاده اهوازی ادامه داد: مردم به خوبی در این طرح مشارکت کردند، در مشاغل جزء، سیاست قانونی مبنی بر پذیرش اظهارنامه های مودیان است مگر آنکه خلاف آن ثابت شود که راستی آزمایی آن از طریق سیستم انجام خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: اشخاص حقوقی نیز حدود چهار هزار اظهارنامه تسلیم نموده اند و با توجه به اینکه تا آخر شهریور ماه فرصت داشتند پرونده ها هم اکنون در حال رسیدگی‌ است و به طوردقیق رسیدگی و محاسبه خواهد شد، در این خصوص خط قرمز اداره ما فرار مالیاتی می باشد .
مدیر کل امور مالیاتی استان قم گفت: تراکنش های بانکی و مستندات و اطلاعیه هایی که توسط شرکت ها ارائه می شود، دقیقا بررسی شده و این بررسی ها با لحاظ حمایت از تولید و در راستای شفاف سازی اقتصادی برای تقویت بخش رسمی اقتصاد کشور و استان انجام می گیرد.
ایشان درآخر گریزی به مبارزه با پدیده شوم فرار مالیاتی زده و آن را از جمله برنامه ها و اولویت های اصلی سازمان مالیاتی بر شمرد. علیزاده اظهار کرد: فرار مالیاتی موجب کاهش انگیزه فعالان اقتصادی به ویژه فعالیت های رسمی مولد شده و بار مالیاتی مودیان حاضر را افزایش می دهد که با جلوگیری از آن علاوه بر افزایش درآمدهای مالیاتی دولت، فرهنگ مالیاتی نیز در کشور توسعه خواهد یافت.

تاریخ خبر: 1399/12/09
کلمات کلیدی:
پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی