رونمایی از درگاه ملی خدمات الکترونیک مالیاتی با حضور وزیر اقتصاد
چاپ مطلب

رونمایی از درگاه ملی خدمات الکترونیک مالیاتی با حضور وزیر اقتصاد با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، از درگاه ملی خدمات الکترونیک مالیاتی رونمایی شد.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، وزیر امور اقتصادی و دارایی، روز چهارشنبه 27 اسفند ماه در مراسم افتتاح درگاه ملی خدمات الکترونیک مالیاتی که در محل ستاد سازمان امور مالیاتی کشور برگزار شد، تاکید کرد: با اجرای این درگاه ملی، گام نخست هوشمندسازی نظام مالیاتی به طور کامل محقق شده و سال آینده شاهد تحقق گام های بعدی به ویژه اجرای قانون پایانه فروشگاهی و سامانه مودیان از سوی تمامی مودیان مالیاتی خواهیم بود.
دکتر فرهاد دژپسند، با بیان اینکه نظام مالیاتی مطلوب، نظامی است مردم بنیاد، دانش بنیان، مدرن و هوشمند، عنوان داشت: ویژگی مهم اقتصاد مبتنی بر مالیات آن است که برخلاف اقتصاد مبتنی بر نفت، رابطه حکومت و مردم کاملا تعریف شده است و پاسخگویی و شفاف بودن امور از نکات بارز این نظام های مالیات محور است.
وزیر امور اقتصادی و دارایی، خاطرنشان کرد: اقتصاد کشور در حال حرکت به سمت کاهش وابستگی بودجه به نفت است و امسال شاهدیم بخش اعظمی از بودجه کشور از محل منابع مالیاتی تامین شده است.
وی با اشاره به افتتاح درگاه ملی خدمات الکترونیک مودیان عنوان داشت: با اجرای این پروژه ملی، روابط چهره به چهره و مراجعات حضوری مودیان به ادارات مالیاتی به شدت کاهش می یابد و به تبع این امر، فساد اداری و هزینه های وصول مالیات به کمترین میزان تقلیل می یابد.
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور نیز در ابتدای این مراسم گزارشی از تحولات نظام مالیاتی در سال های اخیر اشاره کرد و گفت: در حال حاضر نظام مالیاتی کشور در آستانه تبدیل شدن به یک نظام مالیاتی مدرن است که با تحقق آن، نظام مالیاتی از وضعیت مالیات الکترونیک( E. TAX ) به وضعیت مالیات هوشمند
( I. TAX ) تغییر وضعیت خواهد داد.
دکتر امید علی پارسا، با بیان اینکه اجرای پروژه درگاه ملی خدمات الکترونیک مالیاتی، در راستای اجرای رئوس برنامه راهبردی مدرن سازی نظام مالیاتی کشور در دستور کار سازمان امور مالیاتی کشور قرار گرفته است، گفت: این پنجره واحد، بستر مناسب برای افزایش خدمات الکترونیکی و ارتقای رضایتمندی تمامی مردم را فراهم خواهد کرد.
وی درخصوص اهداف کلان اجرای این پروژه ملی گفت: بستر سازی تسهیل، تسریع و توسعه خدمات الکترونیک به ذینفعان سازمان، ارائه اطلاعات مورد نیاز مودیان مالیاتی و عموم مردم از سوابق پرونده های مالیاتی، یکپارچه سازی اطلاعات مودیان در یک درگاه واحد، کاهش مراجعات حضوری مردم به سازمان، افزایش رضایت مندی مودیان وکاهش مصرف کاغذ را از مهمترین این اهداف برشمرد.
معاون فناوری های سازمان امور مالیاتی کشور نیز در مراسم افتتاح درگاه ملی خدمات الکترونیک مالیاتی با بیان اینکه، این درگاه ملی خدمات الکترونیک مالیاتی به آدرس My.tax.gov.ir از اواسط بهمن ماه سال جاری بصورت آزمایشی برای عموم مردم در سطح کشور طراحی و راه اندازی شد، گفت: این درگاه ملی با شعار «هر ایرانی یک مودی»، از امروز رسما آماده خدمات ‎ رسانی به مودیان مالیاتی می باشد.
هادی خانی تصریح کرد: از طریق این پنجره واحد الکترونیک، حدود 25 خدمت مالیاتی به عموم شهروندان و مودیان بطور متمرکز و به صورت الکترونیک ارایه می شود که از جمله این خدمات می توان به مشاهده پرونده های مالیاتی در بخش مالیات مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده، کارتابل ابلاغ الکترونیک، ارایه اظهارنامه ‎ های مالیاتی، رفع تعهدات ارزی و ... اشاره کرد و همچنین سایر اقداماتی که شهروندان برای انجام آن نیازمند مراجعه حضوری به ادارات مالیاتی یا سایر مراجع بودند از جمله پرداخت قبوض مالیاتی، دریافت گواهی نقل و انتقال موضوع ماده 187 قانون مالیات ‎ های مستقیم، استعلام ممنوع الخروجی، استعلام بدهی مالیاتی، استعلام مالیات خریداران سکه و ... نیز از طریق این درگاه ملی قابل ارایه به مردم است.
وی با بیان اینکه این پنجره واحد روز به روز تکامل یافته و خدمات مطلوبتری را به صورت الکترونیک به مودیان ارایه خواهد کرد، گفت: از جمله خدمات در دست طراحی می توان به مشاهده فرآیندهای رسیدگی و قطعیت، درخواست بخشودگی جرائم، درخواست تقسیط بدهی مالیاتی، درخواست ثبت و پیگیری اعتراض، ارسال اظهارنامه های مشاغل و مستغلات استیجاری و ارث، اعلام عدم فعالیت/تعطیلی/ شروع به کار و یا تغییر کاربری، درخواست استرداد، درخواست رفع محدودیت تبصره 4 ماده 186 ق.م.م، درخواست ارسال اظهارنامه به بورس، درخواست تمکین برگه های مالیاتی و مشاهده مالیات تکلیفی پزشکان اشاره کرد که در آینده، این خدمات به شکل موثری به مودیان محترم ارایه خواهد شد.

تاریخ خبر: 1399/12/27
کلمات کلیدی:
پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی