مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی: با شفاف سازی و عادلانه نمودن فضای اقتصادی با تکیه بر اطلاعات و داده های مناسب و دقیق، می توان رقابت سالم و همچنین وصول با اصول مالیات را تحقق بخشید.
چاپ مطلب

مديرکل دفتر هماهنگي امور سرمايه گذاري و اشتغال استانداري
مدیرکل دفتر هماهنگی امور سرمایه گذاری و اشتغال استانداری خراسان جنوبی به منظور پیگیری مسائل و مشکلات مالیاتی واحدهای اقتصادی استان، تحقق شعار سال و همچنین هماهنگی و تعامل لازم در این خصوص، در محل اداره کل امور مالیاتی استان با مدیرکل امور مالیاتی دیدار و گفتگو نمود.
آقای جعفر احسانی مهر مدیرکل امور مالیاتی استان خراسان جنوبی ضمن خیر مقدم و همچنین تشکر از تلاش و همراهی مسئولین و فعالان اقتصادی استان با همکاران ادارات امور مالیاتی جهت تحقق برنامه های پیش بینی شده در سال 1399 گفت: در سال گذشته جهش زیرساختهای اقتصادی را در بخشهای مختلف داشته ایم و مودیان محترم مالیاتی با استفاده از این فضای بوجود آمده، بسیاری از بدهی های مالیاتی سنوات گذشته خود را پرداخت نموده اند. لذا ما در راستای حمایت همه جانبه از فعالان محترم اقتصادی که در این شرایط مهم، احساس مسئولیت نموده و با مشارکت فعال خود، همواره در آبادانی و توسعه خدمات عمومی و جاری استان و کشور نقش دارند، از تمامی ابزارهای قانونی برای رشد و ادامه فعالیت ایشان استفاده نموده و قطعا با فعالیتهای اقتصادی مخرب و زیرزمینی که به نحوی حقوق عمومی را پایمال و همچنین فضای اقتصادی رو به رشد را به فضای بی اعتمادی و دلالی سوق می دهند، برخورد خواهیم کرد.
ایشان ادامه داد: شعار تعیین شده از سوی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) با عنوان "تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها" در سال 1400 سازمان امور مالیاتی کشور را در پیاده سازی قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان مصمم تر ساخته است; زیرا با شفاف سازی و عادلانه نمودن فضای اقتصادی با تکیه بر اطلاعات و داده های مناسب و دقیق، می توان رقابت سالم و همچنین وصول با اصول مالیات را تحقق بخشید.
آقای احسانی مهر در پایان به دستورالعمل جدید بخشودگی جرایم مالیاتی قابل بخشش پرداخت و افزود: در راستای حمایت از تولید و تکریم فعالان محترم اقتصادی در سال " تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها " و با عنایت به اثرات ویروس منحوس کرونا بر فضای کسب و کار، دستورالعمل بخشودگی جرائم قابل بخشش قانون مالیات‌های مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده برای کلیه فعالان اقتصادی اعم از تولیدی و خدماتی، در صورت پرداخت مانده بدهی، تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری ابلاغ گردیده است. لذا با توجه به فرصت محدود باقی مانده در این خصوص، کلیه مودیان مالیاتی متقاضی استفاده از این تسهیلات ویژه حتی مودیانی که در سنوات قبل بدهی های خود را تقسیط نموده اند، می توانند در اسرع وقت ضمن تماس تلفنی با اداره امور مالیاتی مربوطه، از شرایط و نحوه برخورداری از آن مطلع شده و درخواست کتبی خود را در این خصوص ارائه نمایند.
در ادامه آقای علی اکبر اکبری راد ضمن بیان برخی از مسائل و مشکلات واحدهای اقتصادی و همچنین سرمایه گذاری مولد در استان گفت: یکی از فرصتهای مهم و اساسی توسعه استان خراسان جنوبی جذب و توسعه سرمایه گذاری اشتغال زا در استان است تا هم جلوی آسیبهای اجتماعی گرفته شود و هم چرخه اقتصادی مناسب برای تکلیه کشور و استان بر توان درآمدهای داخلی فراهم گردد.
ایشان ضمن تشکر از همراهی اداره کل امور مالیاتی استان با بخشهای تولیدی و اقتصادی به بیان برخی از مسائل و چالشهای بوجود آمده پرداخت و گفت: یکی از منابع درآمدی مهم و پایدار کشور، مالیات است و بایستی همه در وصول و هزینه کرد مناسب آن مشارکت نماییم. ما نسبت به امیدآفرینی در جامعه مسئولیم و رهبر معظم انقلاب مهم ترین عوامل تأثیر گذار در این زمینه را در شعار تعیین شده برای سال 1400 بیان فرموده اند. لذا ما نیز در کنار سایر دستگاههای اجرایی برای تحقق این امر از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم بود.

تاریخ خبر: 1400/01/29
کلمات کلیدی: تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها  سرمایه گذاری و اشتغال  حمایت همه جانبه  توسعه خدمات عمومی  آسیبهای اجتماعی  بخشودگی جرائم قابل بخشش  

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی